دنیای موبایل شماره 188
دختری در حباب
یک شرکت ژاپنی به‌نام Vinclu به‌تازگی از دستیار مجازی خود به‌نام Gatebox رونمایی کرده است. این دستیار، یک دستگاه روی میزی است و ازآن به‌عنوان رقیب Alexa، دستیار دیجیتال شرکت آمازون یاد می‌شود.

Gatebox به‌شکل استوانه‌ای طراحی شده است و انیمیشنی از یک شخصیت مؤنث را با کمک هولوگرام به‌تصویر می‌کشد. این شخصیت به‌طور فعال با کاربر گفتگو می‌کند و اطلاعات متنوعی را از آب و هوا گرفته تا وضعیت خانه در اختیار او قرار می‌دهد، می‌تواند به فرد پیامک بزند یا تأسیسات خانه را کنترل کند. برخی از ویژگیهای Gatebox مشابه Alexa است. تفاوت اصلی بین این دو، نمایش تصویری دستیار مجازی است که Alexa فاقد این ویژگی است. این دستیار طوری طراحی شده است که کاربر، احساس می‌کند موجودی زنده در خانه‌اش زندگی می‌کند و همیشه حضور دارد و مراقب همه چیز هست.

مطلب پیشنهادی

دوربین به‌عنوان سرویس: دوربین بی یال و دم و اشکم

طبق گفته شرکت سازنده، این دستیار قادر به تشخیص الگوی خواب و بیداری و عادات کاربر بوده و حتی قادر است در مورد تغییرات آب و هوایی هم به کاربر هشدار دهد. یکی از مواردی که به‌عنوان ایراد این دستگاه مطرح شده، این است که کاربر برای برقراری ارتباط کلامی با آن، مجبور است دکمه‌ای را که روی دستگاه تعبیه شده فشار دهد؛ برخلاف Echo، بلندگوی هوشمند آمازون. البته شاید بتوان این را یکی از مزایای Gatebox دانست و به‌نظر می‌رسد با این ویژگی، حریم خصوصی بیشتر در امان است زیرا دستگاه به‌طور پیوسته و خودکار در حال گوش دادن به صداهای محیط اطرافش نیست. بر اساس گزارشات، تعداد محدودی از دستگاههای Gatebox در سال 2017 پیش فروش خواهند شد . قیمت این دستگاه حدود 2500 دلار اعلام شده است.

شرح عکس : موجود مجازی درون حباب Gatebox، به‌طور فعال با کاربر گفتگو می‌کند و حتی قادر است تأسیسات خانه را کنترل کند

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟