به‌زودی روانه بازار می‌شوند
یخچال‌های ۲۰۱۷ سامسونگ؛ سردتر از قطب جنوب
سامسونگ در جریان رویداد CES 2017 اعلام کرد ۲۰ مدل از جدیدترین یخچال‌های این شرکت، جایزه فناوری‌های نوظهور ENERGY STAR را از آژانس حافظت از محیط زیست ایالات متحده دریافت کرده‌اند. این جایزه به محصولاتی داده می‌شود که به عنوان محصولات پیشرو در حوزه کاهش مصرف‌انرژی و حفاظت از محیط‌زیست شناخته می‌شوند. هر ۲۰ مدل یخچال فریزر سامسونگ در سال ۲۰۱۷ روانه بازار می‌شوند.

سیستم خنک‌کننده R-600a با معیارهای عملکردی آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) هم‌خوانی دارد، یعنی انرژی کمی مصرف و گازهای گلخانه‌ای بسیار کمتری در محیط منتشر می‌کند. سامسونگ الکترونیکس اولین تولیدکننده‌ای است که توانسته تاییده EPA را برای تمام اعضای یک خانواده از محصولاتش دریافت کند.

یخچال‌های بالافریزر و چهار در فرانسوی از فناوری R-600a استفاده می‌کنند و اکنون تاییده EPA را نیز دریافت کرده‌اند. سیستم خنک کننده R-600a جدید سامسونگ، دوست‌دار محیط زیست و آسیبی به آن وارد نمی‌کند. این سیستم هیچ‌گونه اوزون را وارد هوا نکرده و گرمای بسیار کمی تولید می‌کند. سیستم R-600a کار کمتری از واحد کمپرسور طلب می‌کند و این یعنی ۶.۵ درصد کاهش مصرف انرژی. همچنین این عمل سبب می‌شود تا یخچال صدای کمتری به نسبت مدل‌های پیشین خود داشته باشد.

سامسونگ فناوری خود را پیش از آن‌که EPA بخواهد معیار سیستم‌های خنک‌کننده را تغییر دهد، توسعه داده است. آژانس EPA در حال ‌حاضر قوانین جدیدی برای ۲۰۲۱ وضع کرده، این موضوع وقتی جالب می‌شود که بدانید یخچال‌های برنده جایزه EPA سامسونگ در سال ۲۰۱۷ رکوردی فرای قوانین وضع شده برای چهار سال آینده ثبت کرده‌اند. نرخ GWP این یخچال‌ها ۱۵ درصد پایین‌تر از نرخ مصوب EPA است و همچنین ۵ درصد بیشتر از معیار انرژی ذخیره می‌کنند.

بیونگ سم سئو، رئیس بخش لوازم خانگی سامسونگ الکترونیکس در مورد دریافت جایزه فناوری‌های نوظهور و محصولات دوست‌دار محیط زیست سامسونگ می‌گوید: «سامسونگ تلاش بسیاری می‌کند تا به بالاترین حد از استانداردهای زیست‌محیطی برسد. اکنون بسیار مفتخریم که آژانس EPA محصولات نوآورانه و دوست‌دار محیط‌زیست ما را تایید کرده و جوایزی را به آن‌ها اعطا کرده. سیستم خنک‌کننده R-600a سیستمی است که می‌تواند در حوزه کاهش مصرف انرژی بازی را تغییر دهد و ما در سامسونگ بسیار خرسندیک که توانسته‌ایم لوازم خانوادگی‌ روانه بازار کنیم که سازگاری بیشتری با محیط زیست دارند.»

امکانات داخلی یخچال‌ها بسیار بهتر و بیشتر از مدل‌های قبلی است و کاربران می‌توانند یخچال‌های کامل‌تری را در خانه داشته باشند. سیستم‌ خنک‌کنندگی دقیق، محفظه منعطف و قابل تغییر، روشنایی بهتر و بیشتر جهت دیدن داخل یخچال در تاریکی از جمله ویژگی‌های درون یخچال‌ها است که با تغییرات بیرونی نظیر عوض شدن مدل و طراحی دستگیره‌ها و طراحی مینیمال و چشم‌نواز، یخچالی منحصربه‌فرد و کاربردی را در اختیارشان قرار می‌دهد.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟