اگر از دنیای مجازی خسته شده‌اید
با فشردن این دکمه خودتان را از بند اینترنت رها کنید
اینتر‌نت می‌تواند در آنِ واحد هم زیبا باشد هم ترسناک. شاید گاهی اوقات به این فکر کرده باشید که وب‌گردی و اینترنت را برای همیشه کنار بگذارید. ولی هیچ‌وقت راه ساده‌ای تا به‌امروز برای این کار وجود نداشته است. اما از حالا به‌بعد این کار امکان‌پذیر است.

1606683296_1_0.gif

دو توسعه‌دهنده سوئدی به‌نام‌های Wille Dahlbo و Linus Unneback سایتی تحت عنوان Deseat.me درست کرده‌اند. خدماتی که این سایت ارائه می‌دهد ارائه راه حلی برای پاک کردن کامل موجودیت یک فرد در اینترنت است؛ اما تنها با چند کلیک ساده.

برای لاگین کردن به سایت باید از اکانت گوگل استفاده کنید. پس از آن؛ همه اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی که تا به‌حال برای آن‌ها اکانت ساخته‌اید مورد اسکن و بررسی قرار می‌گیرند. سپس لیستی را می‌بینید که توسط لینک‌های بسیار ساده قابل پاک کردن هستند.

هر اکانتی که توسط این سایت پیدا می‌شود با یک لینک ساده حذف که به صفحه عدم عضویت برای آن سرویس اشاره می‌کند؛ جفت می‌شود. بعد از چند کلیک ساده به‌طور کامل از دنیای اینترنت جدا می‌شوید. این‌که چه مدتی را صرف بررسی این لیست می‌کنید بستگی به اکانت‌هایی دارد که تا به‌حال داشته‌اید. اما بعد از گذشت یک ساعت می‌توانید یک فرد کاملا آزاد باشید.

اگر از فضای مجازی و به‌طور کل استرس‌هایی که با اینترنت همراه است خسته شده‌اید این سریع‌ترین روش برای بازگشت به زندگی طبیعی است. اگر بخواهیم منصفانه به قضیه نگاه کنیم؛ چندان هم ایده بدی نیست.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟