یک اپلیکیشن عجیب
با واقعیت افزوده دکوراسیون داخلی خانه‌تان را بچینید!
چند ماه پیش Ikea اپلیکیشنی عجیب را منتشر کرد. زمانی که کاتالوگ این شرکت را در هر بخش از خانه خود قرا دهید و از درون آی‌پد خود به آن نگاه کنید، می‌توانید انواع مبلمان و وسایل خانه را درون آی‌پد ببینید.

به نظر می‌رسد پس از مدت‌ها استفاده غیرکاربردی از فناوری واقعیت افزوده سرانجام یک استفاده کاملاً کاربردی برای آن ایجاد شده است. Marc Lebovitz با استفاده از همین ایده و فناوری مشغول توسعه استارت‌آپ خود است. Adornably شرکتی است که تمرکز آن بر اپلیکیشن جدید آی‌پدی است که ساخته است. بعد از دانلود این اپلیکیشن و ساخت یک حساب کاربری رایگان می‌توانید هر مجله‌ای را روی زمین و در هر بخشی از خانه بگذارید و Adornably به صورت خودکار از آن برای ایجاد تصاویر مجازی از اتاق یا آن بخش از خانه استفاده می‌کند و از آن جا می‌توانید مبلمان یا لوازم خانه تزئینی خود را خریداری کنید و ببینید که آیا برای آن بخش از خانه مناسب است یا خیر.

در واقع این برنامه تصویری باز طراحی شده از آن بخش از خانه به همراه مبلمانی که خریداری کرده‌اید را در قالب فناوری واقعیت افزوده به شما نشان خواهد داد.

اما دلیل استفاده از مجله چیست؟ Lebovitz در این خصوص می‌گوید که ما انتخاب‌های مختلفی را بررسی کردیم و در نهایت مجله را انتخاب کردیم چرا که تقریباً هر کسی می‌تواند به راحتی به یک مجله دسترسی داشته باشد و آن را در هر جایی که بخواهد بگذارد. از طرفی مجله هم‌افزایی طبیعی با مفهوم طراحی داخلی دارد و اندازه آن هم به قدری کوچک است که به عنوان المانی اضافی در تصویری که کاربر آن را از درون آی‌پد خود می‌بینید، مزاحمت ایجاد نکند. اپلیکیشن هنوز دارای ایراداتی است. از جمله اینکه کندی‌هایی در زمان حرکت آی‌پد در تصویر وجود دارد و حتی چندین بار از کار باز ایستاده است اما به صورت کلی زمانی که می‌توانید یک مبل، میز صندلی و ... را از فروشگاهی بخرید و آن را در فضای واقعی که می‌بینید، قرار دهید، بسیار جالب و هیجان‌انگیز خواهد بود.

در زمان مشاهده تصاویر واقعیت افزوده می‌توانید از آن اسکرین‌شات نیز بگیرید. وسیله‌ای که انتخاب کرده‌اید به راحتی توسط انگشت شما در آی‌پد قابل جابجایی است، پس می‌توانید آن را در هر جایی از خانه که می‌خواهید قرار دهید. نرم‌افزار تمامی محاسبات پیچیده هندسی را برایتان انجام خواهد داد. بنابراین جابه‌جایی یک میز سنگین چوبی در تمامی بخش‌های خانه کاری بسیار راحت و شاید دلپذیر باشد.

اپلیکیشن رایگان است اما بخش درآمدزای آن فروشگاه آن است. چرا که Lebovitz بابت فروش هر وسیله از فروشنده کمیسیون دریافت می‌کند. فعلاً می‌توانید محصولات برندهای مشهوری چون Stanley ،Vanguard و Theodore Alexander را در فروشگاه این اپلیکیشن پیدا کنید؛ اما Lebovitz قصد دارد تا تولیدکنندگان بیشتری را به فروشگاه این اپلیکیشن اضافه کند. او در این خصوص می‌گوید ما تمام لوازم مربوط به دکوراسیون خانگی را به تدریج به فروشگاه اضافه خواهیم کرد. لوازمی چون فرش‌ها، گلیم، تابلوهای دیواری و ... Lebovitz معتقد است که می‌تواند علاوه بر فروش لوازم در فروشگاه این اپلیکیشن، از طریق ارائه خدمات مشاوره دکوراسیون داخلی نیز کسب درآمد داشته باشد. Adornably هنوز در ابتدای راه است و هنوز دارای باگ‌های فراوانی است اما این موارد حتماً در نسخه‌های بعدی اصلاح خواهند شد.

می‌توانید این اپلیکیشن را در این جا دریافت کنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟