روبات سرویس دهنده
روبات خانگی سونی رقیب جدی اکو آمازون است!
سونی یک‌بار دیگر Xperia Agent را در آیفا 2016 همراه با یکسری ترفندهای جدید معرفی کرد. مدل مفهومی جدید اکنون این توانایی را دارد تا به یک ماشین قهوه درست کن هوشمند متصل شود. ماشینی که می‌تواند یک فنجان قهوه را برای شما آماده سازد.

سال گذشته آخرین باری بود که ما موفق شدیم Xperia Agent روبات خانگی سونی را که در اصل یک دستیار شخصی است، مشاهده کنیم. در آن زمان این دستیار شخصی هیچ‌گونه صفحه‌نمایشی روی بدنه خود نداشت.


اما اکنون به این قابلیت تجهیز شده است. با این حال،  Xperia Agent هنوز هم یک مدل مفهومی به شمار می‌رود. اما ویژگی‌های هوشمندی که برای خانه‌ها ارائه می‌کند، به مرور زمان بیشتر و بیشتر خواهد شد. به‌طوری که اکنون در آستانه ورود به خط تولید قرار گرفته است. سونی به ما نشان داده که این دستگاه چگونه می‌تواند به ماشین قهوه درست کن هوشمند Nestle متصل شود.

ماشینی که قادر است بر مبنای سفارش شما و مطابق با یک دستورالعمل مشخص ساخت قهوه، یک فنجان قهوه داغ را به شما تحویل دهد. البته همان‌گونه که ممکن است حدس زده باشید، این ویژگی آن‌چنان هم منحصر به فرد نیست. به ویژه زمانی که شما می‌توانید از یک برنامه کاربردی روی تلفن همراه خود و تنها با فشار یک دکمه این‌کار را انجام دهید. برنامه‌ای که به ماشینی متصل می‌شود و یک قهوه را سفارش دهد. اما بدون شک سرگرم کننده خواهد بود که مشاهده کنید یک روبات کوچک این توانایی را دارد تا سفارش یک قهوه را دریافت کند، در حالی که در همان حال شما را در جریان اطلاعاتی همچون زمان و آب‌وهوا قرار داده و یک آهنگ را برای شما پخش می‌کند.

صفحه‌نمایش جدیدی که روی بدنه این دستیار شخصی قرار گرفته، مجهز به یک دوربین از پیش ساخته شده است. این دستیار شخصی قادر به برقراری یک مکالمه ویدیویی دو طرفه است. سونی پیش‌بینی کرده است که Xperia Agent تبدیل به روبات زنده‌ای خواهد شد که با اتکا بر هوش مصنوعی همانند یکی از اعضا خانواده شما رفتار خواهد کرد. به‌طوری که قادر است اطلاعات موردنیاز را در اختیار شما قرار داده و تا حد زیادی وابستگی شما به گوش هوشمندتان را کم خواهد کرد. به نظر می‌رسد همین ویژگی‌های مختصر نیز برای بسیاری از مردم جالب توجه باشد، با این‌حال سونی تصمیم گرفته است، همه ویژگی‌های جادویی این روبات را به یک‌باره معرفی نکند. از آن‌جا که این محصول هنوز هم یک مدل مفهومی به شمار می‌رود، سونی درباره اینکه چه ویژگی‌های سخت‌افزاری در نسخه نهایی قرار خواهند گرفت، حرفی نزده است. (البته به شرطی که فرآیند ساخت نسخه نهایی را از هم اکنون آغاز نکرده باشد.) بدون شک مدل امسال ویژگی‌های قابل توجهی را نسبت به نمونه قبلی در خود جای داده است. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟