۵ برابر سرعت خواندن و نوشتن بیشتر با فلش میکرو‌ SD جدید سامسونگ
ماه گذشته شرکت سامسونگ فلش مموری جدید خود را معرفی کرد. سرعت خواندن و نوشتن کارت‌حافظه‌های فلش UFS نسبت به نسل قبل 5 برابر بیشتر شده است. مموری کارت جدید سامسونگ از استاندارد Universal Flash Storage 1.0 برخوردار است و در چهار ظرفیت 32، 64، 128 و 256 گیگابایت برای استفاده در دوربین‌های دیجیتال، دِرون‌ها، روبات‌ها و هدست‌های واقعیت مجازی پیشنهاد شده است. در حال حاضر امکان نصب این کارت حافظه SD سامسونگ در شکاف‌های کارت حافظه کنونی موجود در تلفن‌های همراه و دوربین‌های دیجیتال وجود ندارد و سامسونگ باید سازندگان این تجهیزات را به تعبیه یک شکاف دوم و سازگار با کارت حافظه UFS ترغیب کند.

1606683296_1_0.gif

در حال حاضر تولید و پخش فیلم‌های 4K رایج شده و حتی برخی از تلفن‌های هوشمند هم می‌توانند با دو کیفیت فول‌اچ‌دی و 4K فیلمبرداری کنند. فلش SD جدید سامسونگ می‌تواند در جایگاه پرسرعت‌ترین و حجیم‌ترین کارت‌‌فلش Removable جهان مورد توجه عکاسان و استودیوهای فیلمبرداری و عکسبرداری دیجیتال قرار گیرد. این کارت فلش جدید سامسونگ می‌تواند 5 گیگابایت فیلم با کیفیت بسیار بالای 4K را در 10 ثانیه بخواند، این در حالی است که زمان خواندن 5 گیگابایت محتوای دیداری باکیفیت در کارت‌فلش‌های UHS-1 به 50 ثانیه می‌رسد. طبق ادعای این شرکت، سرعت خواندن و نوشتن متوالی مدل 256 گیگابایتی UFS به 530 و 170 مگابایت بر ثانیه می‌رسد، رقمی که در خواندن تا 20 برابر و در نوشتن تا 2 برابر بیشتر از سرعت خواندن و نوشتن کارت‌های حافظه رایج در بازار است.

5 برابر سرعت خواندن و نوشتن بیشتر با فلش میکرو‌SD جدید سامسونگ

اما امکان استفاده از این کارت‌ فلش حداقل تا چند ماه آینده وجود نداشته باشد؛ زیرا اسلات UFS‌ سامسونگ با درگاه کارت حافظه‌های رایج در دوربین‌‌های دیجیتال یا تلفن‌‌های همراه متفاوت است! به نظر می‌رسد سامسونگ با این تغییر سازندگان دستگاه‌های دیجیتال را مجبور به تعبیه یک شکاف کارت‌خوان اضافه خواهد کرد. هنوز اطلاعاتی از قیمت و زمان عرضه حافظه میکرو UFS سامسونگ ارائه نشده است. البته ممکن است که سامسونگ مانند گوشی‌های نسل هفتم، با تعبیه یک آداپتور امکان نصب کارت‌های فلش UFS‌ را برای کاربران گلکسی نوت 7 نیز فراهم کند.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟