۵ برابر سرعت خواندن و نوشتن بیشتر با فلش میکرو‌ SD جدید سامسونگ
ماه گذشته شرکت سامسونگ فلش مموری جدید خود را معرفی کرد. سرعت خواندن و نوشتن کارت‌حافظه‌های فلش UFS نسبت به نسل قبل 5 برابر بیشتر شده است. مموری کارت جدید سامسونگ از استاندارد Universal Flash Storage 1.0 برخوردار است و در چهار ظرفیت 32، 64، 128 و 256 گیگابایت برای استفاده در دوربین‌های دیجیتال، دِرون‌ها، روبات‌ها و هدست‌های واقعیت مجازی پیشنهاد شده است. در حال حاضر امکان نصب این کارت حافظه SD سامسونگ در شکاف‌های کارت حافظه کنونی موجود در تلفن‌های همراه و دوربین‌های دیجیتال وجود ندارد و سامسونگ باید سازندگان این تجهیزات را به تعبیه یک شکاف دوم و سازگار با کارت حافظه UFS ترغیب کند.

در حال حاضر تولید و پخش فیلم‌های 4K رایج شده و حتی برخی از تلفن‌های هوشمند هم می‌توانند با دو کیفیت فول‌اچ‌دی و 4K فیلمبرداری کنند. فلش SD جدید سامسونگ می‌تواند در جایگاه پرسرعت‌ترین و حجیم‌ترین کارت‌‌فلش Removable جهان مورد توجه عکاسان و استودیوهای فیلمبرداری و عکسبرداری دیجیتال قرار گیرد. این کارت فلش جدید سامسونگ می‌تواند 5 گیگابایت فیلم با کیفیت بسیار بالای 4K را در 10 ثانیه بخواند، این در حالی است که زمان خواندن 5 گیگابایت محتوای دیداری باکیفیت در کارت‌فلش‌های UHS-1 به 50 ثانیه می‌رسد. طبق ادعای این شرکت، سرعت خواندن و نوشتن متوالی مدل 256 گیگابایتی UFS به 530 و 170 مگابایت بر ثانیه می‌رسد، رقمی که در خواندن تا 20 برابر و در نوشتن تا 2 برابر بیشتر از سرعت خواندن و نوشتن کارت‌های حافظه رایج در بازار است.

5 برابر سرعت خواندن و نوشتن بیشتر با فلش میکرو‌SD جدید سامسونگ

اما امکان استفاده از این کارت‌ فلش حداقل تا چند ماه آینده وجود نداشته باشد؛ زیرا اسلات UFS‌ سامسونگ با درگاه کارت حافظه‌های رایج در دوربین‌‌های دیجیتال یا تلفن‌‌های همراه متفاوت است! به نظر می‌رسد سامسونگ با این تغییر سازندگان دستگاه‌های دیجیتال را مجبور به تعبیه یک شکاف کارت‌خوان اضافه خواهد کرد. هنوز اطلاعاتی از قیمت و زمان عرضه حافظه میکرو UFS سامسونگ ارائه نشده است. البته ممکن است که سامسونگ مانند گوشی‌های نسل هفتم، با تعبیه یک آداپتور امکان نصب کارت‌های فلش UFS‌ را برای کاربران گلکسی نوت 7 نیز فراهم کند.

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

آخرین نسخه ماهنامه شبکه را دریافت کنید
برای دانلود ماهنامه شبکه 221 با پرونده ویژه «ترفندهای سیستم‌عامل‌ها» اینجا کلیک کنید.

اشتراک ماهنامه شبکه
اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز

پشتیبانی توسط ایران دروپال