روباتی که خودروی شما را بدون دردسر پارک می‌کند
یکی از کابوس‌های رانندگان پارک کردن خودرو در جاهای تنگ و باریک است اما یک استارتاپ از منطقه شن‌زن چین روباتی را توسعه داده که می‌تواند این کابوس را برای همیشه از بین ببرد. این روبات چینی می‌تواند خودرو را در هر محلی پارک کند.

1606683296_1_0.gif

استارتاپ فناوری اتوماسیون Yeefung در شهر شن‌زن چین در طی چند سال گذشته در حال مطالعه و توسعه این روبات به‌نام Geta است که توسط لیزر کنترل می‌شود. مدیر اجرایی ۳۳ ساله این استارتاپ به‌نام «مارکو وو» به خبرگزاری رویترز گفته که مهم‌ترین هدف آن‌ها از این پروژه ایجاد فضای بیشتر پارک برای خودروها بوده است.

مطلب پیشنهادی

به‌زودی یک روبات همبرگرساز در رستورانی شروع به کار می‌کند

روبات Geta برای این منظور از یک موتور بسیار قدرتمند استفاده می‌کند. نحوه کار به این‌صورت است که در زیر خودرو قرار می‌گیرد و آن‌را در فضای خالی پارک طوری تنظیم می‌کند که به‌راحتی در کمترین فضا جا بگیرد. به‌دلیل دقت بسیار بالای این روبات می‌توان خودرو را در کمترین فضای موجود پارک کرد.

«وو» می‌گوید: Geta هرجایی می‌رود و مطمئنا در آینده شکل پارک کردن را تغییر می‌دهد و اصلاح می‌کند. شکل کاملا تخت سبز و بنفش این روبات 150 هزار دلار قیمت دارد اما به گفته استارتاپ تولید کننده تاکنون مقامات شهرهای بزرگ این کشور که به شدت با مشکل فضای پارک خودروها روبرو هستند برای خرید این روبات تمایل نشان داده‌اند.

«وو» اضافه می‌کند: کمپانی‌های زیادی هستند که به محصولات ما علاقه نشان داده‌اند؛ برخی از این کمپانی‌ها از کشور سنگاپور هستند؛ برخی از شهر لندن پایتخت انگلستان. علاوه بر آن‌ها تماس‌هایی از برخی کمپانی‌ها در خاورمیانه؛ توسعه‌دهندگان؛ دولت‌ها و کمپانی‌های عمومی در کشور چین داشته‌ایم.

شاید روزی این روبات بتواند معضل جای پارک را در شهر تهران هم حل کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟