Reset Plug‌
پریز هوشمندی که همه مشکلات وای‌فای را حل می‌کند
یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران اینترنت با روترهای وای‌فای دارند، نیاز به ریست یا خاموش و روشن کردن آن‌ها در مواقعی است که اختلالاتی در اینترنت مشاهده می‌شود. اغلب اوقات این‌کار موجب می‌شود تا همه چیز به حالت عادی برگردد. اما تقریبا همه دارندگان این‌گونه روترها نسبت به یک مسئله معترض‌اند. روترها یا اصلا دکمه ریست ندارند یا این‌که دکمه آن‌ها به‌قدری ریز و در جاهای نامناسب دستگاه تعبیه شده که باعث عصبانیت کاربر می‌شود.

اما با Reset Plug‌ این مشکل حل می‌شود. این وسیله در حقیقت یک پریز برق هوشمند برای روتر وای‌فای است که فقط با یک هدف ساخته شده: مانیتور کردن ارتباط اینترنت خانگی و ریست کردن آن در صورت بروز هر گونه اختلال. اما شاید برای کاربران بهترین نکته Reset Plug خودکار بودن آن است. یعنی این‌که کاربر احتیاج به انجام ریست دستی ندارد و این وسیله به‌صورت کاملا خودکار دستگاه را ریست می‌کند. به کاربر نه هشداری داده می‌شود؛ نه نیاز به یک اپلیکیشن و لاگین کردن به آن دارد و نه این‌که نیاز دارد تا از صندلی خود برخیزد.

تنظیم این وسیله از طریق یک اپ تحت وب انجام می‌شود. می‌توان زمان انتظار برای مواقعی که اینترنت دچار مشکل می‌شود را به‌صورت دستی ست کرد. پریز هوشمند Reset Plug از استاندارد 802.11n استفاده می‌کند و کانال وای‌فای 2.4GHz را مانیتور می‌کند. یعنی روترهای 5GHz هم می‌توانند با این پریز هوشمند کار کنند ولی نمی‌توان آن‌را فقط برای کانال 5GHz استفاده کرد. هم‌چنین لازم به‌ذکر است که با پریز هوشمند فوق هر ماه 60MB از حجم اینترنت مصرف می‌شود. در صفحه سئوالات متداول آن گفته شده بهتر است هم مودم و هم روتر را به این پریز وصل کنید.

تنها نکته منفی این پریز قیمت 60 دلاری آن است که کمی بالا به‌نظر می‌رسد. اما کاربرانی که از اختلالات اینترنت و مشکلات مربوط به روتر وای‌فای ناراضی و کلافه هستند ارزش دارد که این پول را برای آن پرداخت کنند. به‌هر حال هر چقدر تعداد وسایل هوشمند داخل خانه بیشتر شود نیاز به ارتباطات وای‌فای بیشتر می‌شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟