روی کمک گوگل حساب کنید
با موتور جستجوی گوگل تلفن آندرويد گم شده خود را پیدا کنید
برای همه ما پیش آمده که هر از گاهی موبایل خود را گم کرده باشیم، گاهی در خانه، گاهی در ماشین و گاهی در مکانی نامعلوم. حالا به جای گشتن به دنبال موبایل ناپدید شده در همه جا، می‎توانید از گوگل کمک بگیرید. این قابلیت کمتر شناخته شده گوگل به شما اين امكان را می‎دهد تا تلفن یا تبلت آندروید خود را با استفاده از موتور جستجوی گوگل در کامپیوتر شخصی خود پیدا کنید.

برای این کار باید Google App روی تلفن آندرويد شما نصب شده باشد، Now cards فعال باشد، Web & App activity فعال باشد، Google Now notifications روشن باشد و سرانجام گزارش مکان‎یابی باید روی حالت High accuracy تنظیم شده باشد.

در ادامه روش کار را مرور خواهیم کرد:

  • اول، با استفاده از مرورگر کامپیوتر به حساب کاربری گوگل خود که در تلفن‎تان هم تنظیم شده وارد شوید.
  • حالا عبارت find my phone را در موتور جستجوی گوگل مرورگر کامپیوتر شخصی خود تایپ کنید. در پاسخ گوگل یک نقشه را نمایش می‎دهد که کوشش می‎کند مکان دستگاه شما را ردیابی کند. به این فرآيند حداقل چند ثانیه فرصت دهید و در نهایت مکان روی نقشه را که به اندازه‎ای دقیق هست که به شما جای تقریبی را که تلفن خود را رها کرده بودید نشان دهد را دنبال كنيد. برای مثال، نقشه به شما فاصله تقریبی چند متری تا دستگاه را نمایش می‎دهد.

 تا این جای کار که عالی است، اما اگر تلفن شما جایی در خانه گم شده باشد چه می‎شود؟ گوگل به شما نمی‎گوید که کدام اتاق را بگردید، اما می‎تواند زنگ دستگاه شما را به صدا درآورد تا شما خودتان بتوانيد از روی صدا آن را پیدا کنید.

  • برای به صدا درآمدن زنگ دستگاه روی آیکون یا لینک Ring موجود در نقشه کلیک کنید. با این کار دستگاه شما به مدت 5 دقیقه با بالاترین سطح صدا زنگ خواهد زد. بعد از این که آن را پیدا کردید تنها کافی است دکمه پاور را یک بار فشار دهید تا زنگ زدن متوقف شود.

اما اگر به جای تلفن، تبلت آندرويدی شما گم شده باشد چه؟ نگران نباشید شما همچنان می‎توانید از قابلیت جستجو استفاده کنید. برای تهیه این مقاله، این آزمایش روی تبلت نکسوس 7 انجام شد و به خوبی نیز نتیجه داد. فشردن آیکون Ring نیز زنگ تبلت را به صدا درآورد.

قابلیت جستجوی گوگل تنها راه برای پیدا کردن دستگاه آندرويدی گم شده نیست. یک قابلیت مشابه به نام Android Device Manager نیز می‎تواند دستگاه شما را ردگیری کرده و زنگ آن را به صدا درآورد. اگر فکر می‎کنید دستگاه شما به سرقت رفته است، همچنین می‎توانید از راه دور آن را قفل کنید، کلمه عبور آن را تغییر دهید و یا اطلاعات موجود در آن را پاک کنید.

اپل نیز یک قابلیت مشابه برای جستجو به نام Find My iPhone را ارائه کرده است. با استفاده از این اپلیکیشن و یا استفاده از گزينه جستجوی موجود در حساب کاربری iCloud شما می‎توانید آی‎فون یا آی‎پد گمشده خود را پیدا کنید و برای شناسایی مکان دقیق آن زنگش را به صدا درآوردید، آن را قفل کنید یا داده‎های موجود در آن را پاک کنید.

بنابراین فرقی نمی‎کند که دستگاه شما یک تلفن یا تبلت آندروید یا یک آی‎فون یا آی‎پد باشد، در هر صورت شما گزینه‎هایی را در اختیار خواهید داشت که توسط آن می‎توانید هر زمان که دستگاه خود را گم کردید با کمک آنها مکان آن را شناسایی کنید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟