برای تکمیل و عرضه تجاری مدل‌های سروربنیان
اینتل تولید عمده SSD جدید 800 گیگابایتی را آغاز کرد
در ماه‌‌های گذشته، بزرگ‌ترین تراشه‌ساز جهان دو مدل از دیسک‌‌های جامد خود از سری قدرتمند و محبوب 750 در دو ظرفیت 1200 و 400 گیگابایت را برای بازار ورک‌استیشن و سرور بنیان معرفی کرده بود. همان زمان برخی از کارشناسان و مصرف‌کنندگان از فاصله زیاد میان ظرفیت این دو مدل گله داشتند؛ اما به فاصله چند ماه بعد، اینتل مدل 800 گیگابایتی دیسک جامد 750 را برای پرکردن این خلا به فهرست محصولات بخش ARK‌ سایتش اضافه کرده است.

1606683296_1_0.gif

اگرچه دیسک جامد مدل 1.2 ترابایتی اینتل از سرعت خواندن 2400 مگابیت در ثانیه برخوردار بود؛ اما دیسک جامد 800 گیگابایتی که توانسته تا حدودی، فاصله میان مدل‌‌های قبل را پر کند، قادر است تا داده‌ها را با سرعت 2100 مگابیت بر ثانیه بخواند. کاهش 300 مگابیتی سرعت خواندن در مدل جدید سری 750 می‌تواند روی بازار فروش دیسک‌های جامد NVMe اینتل تاثیر منفی بگذارد؛ چرا که مولفه سرعت برای استفاده‌کنندگان از این نوع ذخیره‌سازها، بسیار مهم و حیاتی است.

المانهای ذخیره‌ساز و کش دیسک جامد سری 750 اینتل

دیسک‌های جامد سری 750 اینتل از رابط پرسرعت‌تر PCI Express برای انتقال داده‌ها استفاده می‌ کنند و اینتل از تراشه‌های ذخیره‌ساز و کنترلر اختصاصی خودش برای این دیسک‌‌های جامد استفاده کرده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟