فریب دکمه‎های دانلود جعلی را نخورید
کروم شما را مقابل دانلودهای مخرب و آلوده محافظت می‌کند
احتمالا برای شما هم پیش آمده است که وقتی در حال پیدا کردن لینک دانلود بعضی از اپلیکیشن‎های رایگان هستید؛ داخل سایت مورد نظر سه دکمه بزرگ download را مشاهده می‎کنید که همگی جعلی بوده و اگر روی یکی از آنها کلیک کنید احتمال این وجود خواهد داشت که کامپیوتر شما به یک بدافزار آلوده شود. حالا گوگل سعی دارد به وسیله یک قابلیت جدید گنجانده شده در مرورگر کروم با آگاه کردن شما از وجود سایت‎هایی که از این شیوه‎های فریبنده استفاده می‎کنند؛ به این مشکل خاتمه دهد.

این به‎روزرسانی که چند روز پیش منتشر شده است، یک افزونه از قابلیت وبگردی امن (Safe Browsing) گوگل است که به طور پیش فرض در کروم فعال شده است. شما با مراجعه به بخش Settings - Advanced – Privacy و انتخاب گزینه Protect you and your device from dangerous sites می‎توانید آن را فعال یا غیر فعال کنید.

مطلب پیشنهادی

کروم روی آی‌فون سافاری اپل را شکست داد!
جنگ مرورگرهای وب در زمین اپل

اگر این گزینه را فعال کرده باشید، از این پس وقتی با مرورگر کروم وارد سایتی می‎شوید که از این دکمه‎های تقلبی استفاده می‎کند، کروم یک صفحه اخطار قرمز رنگ را به شما نشان می‎دهد که عنوان آن Deceptive site ahead (مواجه با سایت فریبنده) است. در متن این صفحه اخطار آمده است: «مهاجمان در (نام سایت) ممکن است شما را برای انجام عملی خطرناک مثل نصب نرم افزار یا فاش کردن اطلاعات شخصی شما (برای مثال، کلمات عبور، شماره تلفن یا اطلاعات کارت‎های اعتباری) فریب دهند.»

گوگل در متن توضیح داده شده در وبلاگ خود آورده است: «این اخطار در صفحاتی به نمایش در می‎آید که شامل محتوای تبلیغاتی جعلی شبیه به تظاهر به عملی غیرواقعی یا ظاهری شبیه به یک محیط قابل اطمینان یا سعی در فریب دادن شما برای انجام کاری که شما آن را تنها در محیط‎های مورد اعتماد (مثل به اشتراک گذاری کلمه عبور یا تماس با بخش پشتیبانی) انجام می‎دهید، باشد.»

گوگل برای مدیران وب‎سایت‎هایی که سایت آنها به اشتباه به عنوان یک صفحه فریبنده شناسایی شده است این راهنما را پیشنهاد می‎کند تا از این پیغام هشدار رهایی پیدا کنند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟