فلش با فرازها و فرودهایش
آیا فلش زودتر از انتظار ما می‌میرد؟
در حالی که تماشاگران بسیاری به انتظار نشسته‌اند و همگان کاملا اطمینان دارند که فلش به پایان روزهای خود نزدیک شده است، اما گزارش‌های جدید نشان می‌دهند که ممکن است این اتفاق زودتر از آن‌چه ما انتظار داریم به واقعیت نزدیک شود.

در حالی که فلش، این روزها در همه مرورگرها حضور دارد اما ممکن است در دو سال آینده کاملا ناپدید شود. این گزارشی است که به تازگی از سوی encoding.com در ارتباط با تحولات سال 2016 میلادی منتشر شده است. آمارها و تحلیل‌ها حکایت از این موضوع دارند که میزان به کارگیری فلش به‌طرز محسوسی کاهش پیدا کرده است، همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از کارشناسان یک پایان زود هنگام را برای فلش پیش‌بینی‌ کنند.

مطلب پیشنهادی

10 مرورگر وب ناشناخته اما سبک و سریع
وب‌گردی با مرورگرهای مختلف

این گزارش اعلام می‌دارد که در سال 2015 میلادی میزان به کارگیری فلش در مقایسه با نمونه سال گذشته به میزان 15 درصد کم شده است. در حالی که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند، فلش به‌طور کامل از میان نخواهد رفت، این گزارش اعلام می‌دارد که این فناوری در حال حاضر اصلی‌ترین گزینه مورد استفاده در بنرهای تبلیغاتی و مرورگرهای قدیمی است. گزارش منتشر شده در این سایت چنین می‌گوید: «در حالی که این روزها فلش برای مقاصد خاصی همچون بنرهای تبلیغاتی و در مرورگرهای قدیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما شمارش معکوس برای پایان آن آغاز شده است. خروجی فلش در سال 2015 میلادی به میزان 15 درصد کاهش پیدا کرده است. به عبارت دیگر از 21 درصد به 6 درصد تنزول پیدا کرده است. ما انتظار داریم، کدک ویدویی فلش در 24 ماه آینده به‌طور کامل ناپدید شود.»

در اوایل سال 2000 میلادی فلش به عنوان یک عنصر مرکزی و کلیدی در بطن جستجوهای اینترنتی ما قرار داشت. این فناوری برای نمایش بازی‌ها و دیگر عناصر تعاملی صفحات وب و همچنین نمایش ویدیوها و صداها مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما پیش‌رفت‌های صورت گرفته در دنیای فناوری باعث شد تا نقش فلش به میزان قابل توجهی کم رنگ شده و حتی در بعضی موارد به یک عنصر بی مصرف تبدیل شود، وابسته بودن به افزونه‌هایی که برای نمایش به آن‌ها نیاز دارد و همچنین شناسایی آسیب‌پذیری‌های امنیتی بحرانی که یک بخش جدایی‌ناپذیر از فلش بودند، باعث شد تا این فناوری در ورطه انحطاط قرار گیرد. (رخنه‌ای که سال گذشته میلادی منجر به سرقت اطلاعات Hacking Team شده بود، به هکرها این توانایی را داد تا کدهایی را از راه دور روی کامپیوتر قربانی اجرا کنند. گزارش منتشر شده در ارتباط با این آسیب پذیری را در این آدرس مشاهده کنید.)

به نظر می‌رسد، حتی خود ادوبی آماده است با فلش خداحافظی کرده یا دست کم از نام آن خلاص شود. این شرکت در ماه دسامبر اعلام کرد نام‌گذاری مجدد Flash Professional به Abode Animate CC با این هدف صورت گرفته است که نشان دهد این ابزار انیمشین‌سازی برای وب و فراتر از وب با دقت بیشتری در اختیار طراحان قرار گرفته است. 

شاید به این مطالب هم علاقمند باشید:

8 افزونه رایگان کروم برای قدرتمندسازی گوگل درایو

10 مرورگر وب ناشناخته اما سبک و سریع

با این 13 افزونه کاربردی کروم متفاوت از دیگران اینترنت‌گردی کنید + لینک دانلود

با این ترفندها سرعت کروم کند شده را افزایش دهید

مایکروسافت به عمر اینترنت اکسپلورر 8 و 9 و 10 پایان داد

ده افزونه برتر کروم که غالب کاربران به آن‌ها نیاز دارند

قابلیت «مرور امن» به کروم نسخه موبایل افزوده شد

از این پس حملات تزریق کد باینری در مایکروسافت اچ جایی ندارند

سرانجام فایرفاکس ویژه iOS منتشر شد

آیا آندروید و سیستم‌عامل کروم ادغام می‌شوند؟


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     ثبت اشتراک نسخه آنلاین

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال