آزمايشات سطح کارایی AnTuTu نشان می‎دهد:
کارایی آی‌فون 6S از تمام اندرویدی‌ها بالاتر است
همه ساله در وب‎سایت AnTuTu عملکرد و کارایی تلفن‎های هوشمند محک زده شده و فهرستی از 10 تلفن هوشمندی که بهترین عملکرد را داشته باشند معرفی می‎شود، اما این بار موضوع کمی‎ متفاوت از گذشته است. در گذشته گزارشات تنها شامل تلفن‎های آندروید بود، اما به لطف AnTuTu 6.0 که سال گذشته به عنوان یک اپلیکیشن برای تمام پلتفرم‎ها ارائه شد، از این پس آی‎فون را نیز می‎توان در این آزمون شرکت داد. متاسفانه نتیجه این آزمایشات خبر خوشایندی را برای طرفداران آندرويد به همراه نداشت، چرا که آی‎فون 6S گوی سبقت را از سایرین ربوده است.

آی‎فون 6S با کسب امتیاز 132,620 رتبه اول را از آن خود کرد. رتبه بعدی در این فهرست نیز از آن Mate 8 هواوی شد که تنها 92,746 امتیاز را کسب کرده بود. با یک حساب سر انگشتی متوجه خواهید شد که آی‎فون 6S تقریبا 42 درصد سریع‎تر از رتبه دوم این فهرست است.

در این فهرست اوضاع عملکرد محبوب‎ترين برند تلفن‎های آندروید یعنی سامسونگ نیز چندان خوب نیست و در سکوی چهارم ایستاده است. این آمار نشان می‎دهد آی‎فون 6S در حدود 60 درصد سریع‎تر از Galaxy Note 5 و Galaxy S6 Edge Plus است . حتی عملکرد آی‎فون 6 هم از اکثر تلفن‎های آندروید بهتر بوده و در رتبه ششم قرار گرفته است. این تلفن در حدود 3 درصد سریع‎تر از Nexus 6P گوگل است که تنها چند ماه از عرضه آن می‎گذرد.

چیزی که در مورد این اطلاعات از همه جالب‎تر به نظر می‎رسد این واقعیت است که اپل در جنگ مشخصات سخت افزاری كه تولیدکنندگان تلفن‎های هوشمند آندرويد برای خود به راه انداخته‎اند حضور ندارد. شرکت‎هایی که تلفن‎های آندروید را توليد می‎کنند سعی دارند با اضافه کردن پردازنده‎های هشت هسته‎ای و افزایش حافظه رم به بیش از 4 گیگابایت، مرزهای قدرت محصولات خود را گسترش دهند. آتش رقابت بین تلفن‎های آندروید با وجود تولید اختصاصی پردازنده توسط دو شركت سامسونگ و هواوی نیز روز به روز تندتر می‎شود.

اما آی‎فون 6S همچنان به پردازنده دو هسته‎ای 64 بیت A9 خود با تنها دو گیگابایت حافظه رم وفادار باقی مانده است، بنابراین باید به توانایی اپل در رسیدن به چنین عملکردی با چنین سخت افزار محدودی لوح افتخار داد. این بهره وری نه تنها به آی‎فون قدرت بیشتری داده است، بلکه به افزایش طول عمر باتری آن نیز کمک می‎کند.

آزمايشات AnTuTu تنها یک دستگاه از هر مدل را شامل می‎شود و به طور میانگین برای هر تلفن 500 نمونه داده وجود دارد. این شركت آی‎فون 6S Plus و 6 Plus را در فهرست آزمايشات خود قرار نداده است زیرا این دو دستگاه در مقايسه با آی‎فون 6S و آی‎فون 6 اختلاف چندانی ندارند.

اگر چه این نتایج در ظاهر جالب و غافلگير كننده به نظر می‎رسند، اما این نکته را نباید فراموش کرد که آزمايشات محک زنی نمی‎تواند بیانگر همه چیز باشد و بعضی وقتها عملکردهای دنیای واقعی چیز دیگری را نشان می‎دهد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟