دنیای دوربین
کمک تلفن‌های همراه به روبات‌های پرنده
شرکت کوالکام (Qualcomm) به تازگی، پلتفرمی تحت عنوان Snapdragon Flight را معرفی کرده است که هدف از آن، کمک به ساخت روبات‌ها و پهپادهای مصرفی خواهد بود.

1606683296_1_0.gif

اگر بخواهیم توصیف دقیق‌تری از کاربرد این پلتفرم جدید داشته باشیم، باید بگوییم که اسنب‌دراگون‌فلایت به طور ویژه برای پوشش دادن حوزه روبات‌های پرنده مصرفی طراحی شده است که بخش قابل توجهی از بازار کالاهای مصرفی الکترونیکی را در سال‌های اخیر به خود اختصاص داده‌اند و این بازار، رشد چشمگیری داشته است. این پلتفرم مبتنی بر تراشه مجتمع اسنپ دراگون 801 است. قدرت پردازشی بالا و قابلیت‌هایی نظیر تصویربرداری ویدیویی فوق‌اچ‌دی با کیفیت 4K، بینایی کامپیوتری، امکانات ارتباطی،  ناوبری و دستیار پرواز، بی‌درنگ از جمله ویژگی‌های Snapdragon Flight است.

این طراحی که بخش‌های مختلف ذکر شده را به‌طور یکپارچه، در قالب یک پلتفرم در اختیار سازندگان قرار می دهد، به گونه‌ای طراحی شده است تا ابعاد، وزن و توان مصرفی محصول نهایی را کاهش داده و در نتیجه زمان پرواز بیشتر و امنیت بالاتری را در اختیار مصرف کننده قرار دهد.  این پلتفرم حاصل کار بخش تحقیق شرکت کوالکام (Qualcomm Research) است. در سال‌های اخیر، Qualcomm Research نمونه‌های متنوعی از روبات‌ها از جمله روبات‌های پرنده را ارائه کرده است؛ با این هدف که چه‌طور فناوری‌های مرتبط با حوزه ابزارهای همراه، می‌توانند به رشد سریع‌تر حوزه روباتیک، کمک کنند. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟