داستان یک تو رفتگی!
 چگونه اپل رویای اسکنر اثر انگشت نکسوس 6 را ناکام گذاشت؟
دنیس وودساید، گفته است که تو رفتگی که در پشت نکسوس 6 طراحی شده است، در واقع جای پیش‌بینی شده برای اسکنر اثر انگشت این دیوایس بوده است. سرانجام، مدیرعامل موتورولا تائید کرد که قرار بود نکسوس 6 دارای اسکنر اثر انگشت باشد، اما ظاهراً اپل سهواً مانع دستیابی این دیوایس به این فناوری شده است.

سرانجام، مدیرعامل موتورولا تائید کرد که قرار بود نکسوس 6 دارای اسکنر اثر انگشت باشد، اما ظاهراً اپل سهواً مانع دستیابی این دیوایس به این فناوری شده است. دنیس وودساید، گفته است که تو رفتگی که در پشت نکسوس 6 طراحی شده است، در واقع جای پیش بینی شده برای اسکنر اثر انگشت این دیوایس بوده است.

مدیرعامل موتورولا در همین رابطه می‌افزاید: «قرار بود که ما از یک شناسایی کننده اثر انگشت در این دیوایس استفاده کنیم که در این میان تنها دو تولید کننده مطرح که می‌توانستند به خوبی قطعات لازم را برای ما فراهم کنند وجود داشتند؛ اما یکی از آن‌ها توسط اپل خریداری شده بود و دیگری نیز تنها شرکتی است که هر تولید کننده دیگری که در این صنعت بخواهد از حس‌گرهای اثر انگشت استفاده کند باید به آن مراجعه کند و در آن زمان آن‌ها آماده همکاری با ما نبودند.» این توضیحات در واقع می‌تواند دلیل چرایی وجود یک فرورفتگی غیرعادی در طراحی قسمت پشت قاب نکسوس 6 را توضیح دهد. اما چه کسی پشت حس‌گرهای اثر انگشت اپل است؟ اپل در سال 2012 شرکت AutenTec را خریداری کرد و از اواخر سال 2013 از سخت‌افزار TouchID در گوشی آیفون 5s از آن استفاده کرد.

وودساید در توجیه مجهز نبودن نکسوس 6 به اسکنر اثر انگشت می‌افزاید: «البته نبود این حس گر در این اسمارت‌فون چندان تفاوتی را با محصولی که در حال حاضر روانه بازار شده است ایجاد نمی‌کرد؛ و این‌ها همه در حالی است که سامسونگ و اپل تلاش‌های زیادی را برای قرار دادن اسکنرهای پیشرفته‌تر و قابل اعتمادتر اثر انگشت در دیوایسهای خود انجام می‌دهند و حتی گوشی‌های کوچک‌تری چون هواوی نیز از یک اسکنر اثر انگشت در صفحه‌پشتی قاب گوشی استفاده می‌کنند.»

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟