بازی کنید, عاقل‌ترشوید
ده اپلیکیشن سرگرم‌کننده که هوشتان را زیاد می‌کند
اپلیکیشن‌های زیادی هستند که به شما کمک می‌کنند تا مغزتان را تمرین دهید و هوشتان را زیاد کنید. این روز‌ها زیبایی فناوری در همین است. شما می‌توانید از یک اپلیکیشن سرگرم کننده استفاده و ذهنتان را تحریک و تقویت کنید. این عالی نیست؟ این اپلیکیشن‌های فوق‌العاده به شما در کاهش ریسک تشدید از دست دادن حافظه، بهبود عملکرد شناختی و تقویت شبکه عصبی کمک می‌کنند. علاوه بر این شما بسیاری از چیزهای جالب را فراخواهید گرفت و حافظه‌تان را تقویت می‌کنید.

1606683296_1_0.gif

Lumosity

Lumosity یک اپ رایگان است که می‌تواند مربی شخصی شما شده و در پرورش توجه و حافظه کمکتان کند. این اپ توسط دانشمندان علوم اعصاب و به منظور پرورش نقاط خاصی از مغز ساخته شده است. کافی است نقاطی که مایلید روی آن تمرکز داشته باشید، مانند حل مشکل و حافظه، انتخاب کنید و اپ تعیین می‌کند که چه نوع تمرینی نیاز دارید. وقتی از Lumosity استفاده می‌کنید این اپ تغییرات توجه، حافظه، سرعت، انعطاف‌پذیری و حل مشکل شما را رهگیری می‌کند.

اطلاعات بیشتر و دانلود

7 Little Words

7 Little Words (هفت لغت کوچولو) اپلیکیشنی سرگرم کننده و جالب است و یادگیری بسیار آَسانی دارد. هر پازل شامل 7 لغت سری، 7 راهنما و 20 گروه حرف است. گاهی حل آن مشکل است اما کوتاه نیایید چون تا تمام پازل‌ها  را حل نکنید فکرتان درگیرش می‌ماند. 7 Little Words یکی از بهترین اپلیکیشن‌هایی ست که مطمئنا هوشتان را زیاد می‌کند.

اطلاعات بیشتر و دانلود

Owl

اپلیکیشن جغد روزانه حقایق جالب و مفیدی را در اختیار شما می‌گذارد. حقایق موجود در اپ از Reddit گلچین شده اند، یعنی شما می‌توانید هر روز چیز جدیدی بیاموزید. تعیین کنید چه زمانی می‌خواهید حقایق روزانه را دریافت کنید و اینکه می‌خواهید به شما اطلاع‌رسانی شود یا خیر. هر موقع حوصله‌تان سر رفت برای بهبود هوش یا فقط برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران از این اپ استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر و دانلود

Duolingo

اگر می‌خواهید زبان جدیدی مثلا اسپانیایی، آلمانی، ایتالیایی یا پرتقالی یاد بگیرید، Duolingo را دانلود کنید. بهترین ویژگی این اپ رایگان و بدون تبلیغ بودن آن است. علاوه بر این شما می‌توانید دوستان‌تان را هم به Duolingo دعوت کنید و در چالش‌های جالب آموزش زبان با آنها رقابت کنید. Duolingo به شما امکان می‌دهد تا هر عبارت عامیانه‌ای را به زبانی که در حال یادگیری‌اش هستید، ترجمه کنید. یک تحقیق نشان می‌دهد که 34 ساعت کار با Duolingo برابر با 11 هفته یا یک ترم زبان دانشگاهی است. پس منتظر چه هستید؟

اطلاعات بیشتر و دانلود

Quora

اپلیکیشن Quora می‌تواند به یکی از بهترین منابع علمی شما بدل شود. می‌توانید سوال بپرسید و از مردمی که سال‌ها تجربه دارند جواب بگیرید. همچنین می‌توانید در مورد اطلاعات خودتان هم بلاگ بنویسید. Quora یکی از بهترین مکان‌های جواب گرفتن است که حتی از وجودش خبر هم نداشتید. این اپ قطعا در یافتن بسیاری اطلاعات جالب به شما کمک می‌کند.

اطلاعات بیشتر و دانلود

Georeader

هر روز با ماشین یا پیاده از کنار چیزهایی عبور می‌کنیم بدون آن‌که به آنها فکر کنیم. Georeader اپلیکیشنی است که اطلاعات تاریخی و هر نکته جالب از محلی که از آن عبور می‌کنید را به صورت خودکار برایتان بازگو می‌کند. Georeader به بیش از 120000 نقطه دیدنی در انگلستان، کانادا، آمریکا و مکزیک دسترسی دارد که آن را برای سفرهای جاده‌ای ایده‌آل می‌کند. فقط تصور کنید از میان شهرها می‌گذرید و تاریخش را می‌شنوید. شگفت‌آور است.

اطلاعات بیشتر و دانلود

HowStuffWorks

با اپلیکیشن "چیزها چطور کار می‌کنند" شما به بیش از سی هزار مقاله آموزشی و ویدئو از آرشیو Discovery Channel و HowStuffWorks دسترسی دارید. همچنین می‌توانید با سوالات و تست‌های موجود در اپ اطلاعات خود را محک بزنید.

اطلاعات بیشتر و دانلود

SimplePhysics

این اپ ساده یکی از محبوب‌ترین اپ‌ها برای کمک به تمرین دادن مغز است. SimplePhysics به شما کمک می‌کند تا با ساخت سازه‌های پیچیده مثل پل، خانه درختی و چرخ و فلک و کار با مسائل مهندسی در مورد قوانین فیزیک بیاموزید. اگر می‌خواهید برنده شوید باید طرحتان مستحکم و ارزان باشد. برای آزمایش قدرت ساختار سازه‌تان باید نیروهایی مثل باد و وزن را نیز محاسبه کنید.

اطلاعات بیشتر و دانلود: اندرویدiOS

Charge Your Brain

اگر به بازی‌های استدلالی علاقه دارید حتما اپ "مغزت را شارژ کن" را امتحان کنید. این بازی هوش رنگارنگ به شما در تمرین دادن ذهن و بهبود توانایی‌های شناختی‌تان یاری می‌رساند. مسئله اینجا است که با وجود چندین بازی کوچک بخش‌های مختلفی از مغز، همچنین انواع گوناگون حافظه ورزیده می‌شوند که در کارکرد بهینه مغزتان بسیار موثر است. 13 بازی در سه حالت آسان، عادی و سخت در اختیار شما است که مطمئنا حوصله‌تان سر نخواهد رفت.

اطلاعات بیشتر و دانلود

NYTimes Crosswords

یکی از بهترین راه‌های تحریک مغز و بهبود هوش جدول حل کردن است. اپلیکیشن جدول‌های نیویورک تایمز به شما این امکان را می‌دهد تا همان جداولی که هر روز روزنامه چاپ می‌شوند را حل کنید.

اطلاعات بیشتر و دانلود

 

وقت آزادتان را بهینه صرف کنید و هوشتان را با این اپ‌های سرگرم کننده و جالب بالا ببرید. اپ مورد علاقه شما کدام است؟ کدام یکی را امروز می‌خواهید دانلود کنید؟

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟