افزونه‌ها در ابهام
تا سال 2016 منتظر پشتیبانی از افزونه‌ها در مایکروسافت اچ نباشید
مایکروسافت در سال جاری میلادی طوفانی کامل به راه انداخت. تقریبا در هر بخش از دنیای فناوری مایکروسافت محصولی را در اختیار کاربران قرار داد. محصولات نرم‌افزاری، سخت‌افزاری، اسمارت‌فون‌ها، مدل‌های مختلف سرفیس، لپ‌تاپ، کنسول بازی اکس باکس، واقعیت مجازی، سیستم‌عامل، نرم‌افزارهای کاربردی ( ویژوال استودیو)، سیستم‌عامل ویندوز سرور 2016 ( البته نسخه آزمایشی) و.... همگی در سال جاری میلادی در اختیار کاربران قرار گرفتند. اما در این میان اخبار ویندوز 10 از اهمیت خاصی برخوردار بوده به دلیل این‌که تغییرات آن بر روند کاری بسیاری از کاربران تأثیرگذار است.

1606683296_1_0.gif

افزونههایی که تکلیف خود را نمیدانند

افزونه‌ها که روزگاری برای خود حکم‌فرمایی می‌کردند و بسیاری از کاربران از آن‌ها برای انجام فعالیت‌های روزانه استفاده می‌کردند و بسیاری از طراحان و توسعه‌دهندگان از بابت ساخت افزونه‌ها کسب درآمد می‌کردند این روزها حال و هوای خوبی ندارند. واقعیت این است که افزونه‌ها به حاشیه رفته‌اند و بسیاری از بزرگان سازنده مرورگرها در حال کنار گذاشتن آن‌ها هستند. گوگل و موزیلا چندی پیش اعلام کردند پشتیبانی از افزونه‌ها را بسیار محدود خواهند کرد و فقط به افزونه‌های خاصی اجازه می‌دهند روی این مرورگرها اجرا شوند، اینترنت اکسپلورر که ذاتا از افزونه‌ها پشتیبانی نمی‌کند و اکنون نوبت به مایکروسافت اچ رسیده است. افزونه‌ها هر چند از نگاه کاربران جایگاه خوبی دارند و در بیشتر موارد باعث افزایش کارایی مرورگرها می‌شوند، اما در بعضی موارد دردسرها و مشکلات خاص خود را دارند که عمده این مشکلات در ارتباط با مسائل امنیتی است.

مطلب پیشنهادی: نگاهی به قابلیت‌های تجاری مرورگر Microsoft Edge

مایکروسافت اچ

مایکروسافت آمارها و تحلیل‌های جالبی را درباره مرورگر مایکروسافت اچ عرضه کرده است. به‌طور مثال از زمانی‌که مایکروسافت اچ به‌طور رسمی در اختیار کاربران قرار گرفته است، با استقبال کاربران روبرو شده است. بنچ مارک‌های منتشر شده نشان داده‌اند که رقیب جدیدی برای کروم به دنیای فناوری وارد شده است. هر چند به اعتقاد برخی از کارشناسان مایکروسافت اچ در بسیاری از موارد اقتباسی از کروم گوگل است و حتی خود مایکروسافت در به‌روزرسانی آزمایشی که چندی پیش منتشر کرد، به نوعی سعی کرد مایکروسافت اچ را به کاربران تحمیل کند، اما در مجموع این مرورگر توانسته است بازخوردهای خوبی را از سوی کاربران دریافت کند.  اگر به چند ماه قبل باز گردید، مایکروسافت وعده داده بود که در به‌روزرسانی بعدی ویندوز قابلیت پشتیبانی از افزونه‌ها را در مایکروسافت اچ قرار خواهد داد، اما اکنون این شرکت اعلام کرده است که پشتیبانی از افزونه‌ها تا سال 2016 میلادی در مایکروسافت اچ قرار نخواهد گرفت.

مطلب پیشنهادی: 9 افزونه کروم و یک افزونه فایرفاکس که باید به مایکروسافت ایج اضافه شوند

بر اساس گزارش‌ها و اخباری که از مایکروسافت به بیرون درز پیدا کرده است، پشتیبانی از افزونه‌ها در تابستان سال آینده میلادی و همراه با به‌روزرسانی RedStone در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. آن‌گونه که سایت آر اس تکنیکا گزارش داده است، مایکروسافت تا سال 2016 میلادی عرضه افزونه برای مرورگر جدیدش را به تعویق انداخته است. آن‌گونه که سایت آر اس تکنیکا گزارش داده است مایکروسافت سعی دارد راهکاری را به وجود آورد تا افزونه‌های کروم و فایرفاکس به ساده‌ترین شکل ممکن در مایکروسافت اچ وارد شوند. زمانی‌که افزونه‌ها آماده بهره‌برداری شوند، کاربران این توانایی را دارند تا از طریق فروشگاه ویندوز آن‌ها را دانلود کرده و نصب کنند. البته دلیل به تعویق افتادن پشتیبانی از افزونه‌ها هنوز به درستی مشخص نیست، اما به نظر می‌رسد در حال حاضر تمرکز مایکروسافت بر امنیت مایکروسافت اچ قرار دارد. مایکروسافت می‌خواهد اطمینان حاصل کند برنامه‌های طرف سومی که به درون مایکروسافت اچ وارد می‌شوند در امنیت کامل قرار داشته باشند، اما در هر صورت به‌روزرسانی نوامبر دستاوردهای قابل توجهی را در اختیار کاربران ویندوز 10 قرار خواهد داد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟