حمله سایبری به یخچال برای دسترسی به اطلاعات جی‌میل
تبلیغات زیادی در زمینه استفاده از لوازم خانگی متصل به اینترنت می‌بینیم و می‌شنویم، اما حقیقت این است که در امنیت این لوازم شک و تردیدهای زیادی وجود دارد و مشکلات زیادی در این زمینه باید حل شود. سامسونگ یخچال هوشمندی عرضه کرده است که با قابلیت اتصال به حساب جی‌میل قادر است اطلاعات مربوط به تقویم گوگل را روی نمایش‌گر خود نشان دهد.

 هکرها موفق شدند با رخنه در این یخچال به اطلاعات حساب کاربری ایمیل گوگل دسترسی پیدا کنند. هک این مدل از یخچال هوشمند نگرانی درباره امنیت اینترنت اشیا را بیش از پیش افزایش داده است. این رخنه امنیتی از سوی مؤسسه Pen Test Partners و در جریان کنفرانس DEFCON به نمایش گذاشته شد. برای اجرای این حمله هکرها از ایرادی امنیتی بهره برده‌اند که بر مبنای آن یخچال هوشمند قادر به تأیید صحیح اعتبار SSL نبوده و اجازه یک حمله MITM (حمله فرد میانی) را به هکر می‌دهد. 
به گفته این هکرها به نظر می‌رسد شیوه عملکرد این یخچال مشابه سایر ابزارهایی باشد که تقویم جی‌میل را اجرا می‌کنند. کاربر/ مالک به حساب کاربری خود وارد می‌شود و تقویم را به‌روزرسانی می‌کند و این اطلاعات بر روی نمایش‌گر یخچال نمایش داده می‌شود. هر چند در این یخچال از SSL استفاده شده است، اما یخچال قادر به اعتبارسنجی صحیح نیست. همین نقص امنیتی باعث می‌شود هکر با دسترسی به شبکه‌ای که یخچال به آن متصل است، به‌طور مثال با ایجاد اکسس‌پوینت جعلی وای‌فای به ارتباط یخچال نفوذ کند و اطلاعات مورد نیاز برای ورود به جی‌میل را به سرقت ببرد. این هکرها نقص‌های دیگری را نیز در این یخچال یافته‌اند که در حال کار روی آن هستند. سامسونگ به این هک این طور واکنش داده است: «می‌دانیم که موفقیت ما در گرو اعتماد مشتریان به ما و محصولات و خدماتی است که ارائه می‌دهیم. با حداکثر سرعت ممکن در حال بررسی این مورد هستیم. حفاظت از حریم خصوصی مشتریان ما مهم‌ترین اولویت ما است و هر روز برای حفاظت از امنیت کاربران خود تلاش می‌کنیم.» 

شرح شکل: یخچال هوشمند سامسونگ با اتصال به حساب جی‌میل تقویم گوگل را نمایش می‌دهد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟