ثانیه‌ها
چند ثانیه لایک می‌کنید؟ نرم‌افزاری متفاوت برای سنجش محبوبیت پست‌های شبکه‌های اجتماعی
امروزه میزان محبوبیت یک پست در محیط‌هایی نظیر اینستاگرام بر اساس تعداد لایک‌ها سنجیده می‌شود. به‌تازگی نرم‌افزاری ارائه شده است که روشی کاملاً متفاوت و کارآمدتر را برای سنجش میزان محبوبیت پست‌ها به کار می‌برد.

 Sweeble نخستین نرم‌افزار رسانه اجتماعی است که به‌طور مؤثرتری میزان محبوبیت پست‌ها را می‌سنجد. در این نرم‌افزار به‌جای تعداد، مدت زمان فشرده شدن دکمه لایک به‌عنوان مقیاس سنجش محبوبیت پست در نظر گرفته می‌شود و میزان علاقه کاربر بر اساس ثانیه اندازه‌گیری می‌شود. به‌طور مثال، در اینستاگرام با یک بار زدن نشانه قلب می‌توان یک پست را لایک کرد، اما در نرم‌افزار Sweeble شما با نگه داشتن دکمه لایک به میزانی که مد نظرتان است، نشان می‌دهید چقدر یک پست را پسندیده‌اید. این نرم‌افزار موبایل رایگان و برای دو سیستم‌عامل آی‌اواس و آندرویید ارائه شده است. تنها چهار ماه پس از ارائه آزمایشی Sweeble، بیش از 600 هزار ثانیه لایک ثبت شده و 12 هزار عکس و ویدیو به اشتراک گذاشته شده است. بالاترین رکورد هم متعلق به عکسی است که 30 دقیقه لایک شده است. کاربرانی از قشرهای مختلف عضو این شبکه هستند.
آروین دیکسیت، مدیر اجرایی ارشد و یکی از مؤسسان Sweeble، می‌گوید: «هدف ما از ارائه Sweeble بهبود روش تعامل با یکدیگر و محتوای آنلاین بوده است.» به گفته وی در Sweeble کیفیت لایک‌ها مهم است نه کمیت آن‌ها و با این هدف طراحی شده است که یک پلتفرم تولید محتوای با قابلیت استفاده آسان باشد و مردم بتوانند به‌طور دقیق میزان علاقه خود را به تصاویر و ویدیوهایی که می‌بینند، ابراز کنند.

شرح شکل: مقیاس اندازه‌گیری میزان محبوبیت پست‌ها در Sweeble ثانیه است. به‌طور مثال، این تصویر به مدت 232 ثانیه لایک شده است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز