ربوهورن: رباتی که گوشی هوشمند هم هست
صنعت ساخت ربات روز به روز در حال پیشرفت است و هر روز شاهد یک ابداع جدید از طرف شرکت‫های فعال در این زمینه هستیم. کمپایی ژاپنی شارپ اقدام به ساخت رباتی بسیار کوچک و زیبا به نام "ربوهورن” (RoboHorn) کرده که تمام چشم‫ها را خیره کرده است.

این رباتی که در اصل یک گوشی‫هوشمند هم هست خیلی زیبا است ولی در کنار این زیبایی مجموعه‫ای از مهارت‫ها و فناوری‫ها در آن جمع شده است. این ربات که به زبان ژاپنی هم حرف میزند به یک پروژکتور مجهز است و دست و پاهای آن حرکت می‫کند.
زمانی‫که ربات به حالت گوشی تغییر می یابد سایر مشخصه‫ها ناپدید می‫شوند. با توجه به اطلاعاتی که شارپ در اختیار رسانه‫ها گذاشته وزن آن کم نیست، حدود 390 گرم وزن دارد و با اندازه 19.5 سانتیمتر خیلی کوچک به نظر نمی‫رسد. این درست بر ضد ایده اصلی گوشی‫های‫هوشمند است که به وزن کم و اندازه کوچک تأکید دارد. صفحه‫نمایش کوچک 5 سانتیمتری 240x320 در پشت این ربات قرار دارد و برای این‫که به گوشی تبدیل شود از وایرلس و LTE در آن استفاده شده است. هم‫چنین از یک دوربین برای امکان تشخیص صورت در آن استفاده شده است. از دیگر ویژگیهای آن امکان تشخیص صدا می‫باشد. البته تمام این امکانات در تمام گوشی‫هایی که در حال حاضر در بازار وجود دارند دیده می‫شود. ولی تفاوت اصلی آن است که هیچ‫کدام ربات نیستند.
ربوهورن که نام ژاپنی برای گوشی ربات است می‫تواند راه برود، بنشیند، بلند شود، حرکات ریتمیک انجام بدهد و زمانی‫که می‫خواهد با شما حرف بزند دستهایش را بلند کند. می‫تواند نقش زنگ ساعت را که حرف می‫زند بازی کند، پیامک‫ها را بخواند و تمام کارهایی را که مربوط به Siri می‫باشد برای صاحب خود انجام دهد.

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟