عکس و فیلم ساختمان جدید زیبا و عجیب سامسونگ در دره سیلیکون را ببینید!
در حالی‫که دفتر جدید اپل شبیه به یک بشقاب پرنده می‫ماند، دفتر جدید سامسونگ "سیلیکون ولی" به شکل یک مکعب روبیک غول‫پیکر است. این ساختمان که با هزینه‫ 300 میلیون دلاری ساخته شده روز گذشته افتتاح شد و حضور این شرکتکره‫ای را در این منطقه کاملا پررنگ کرده است. این ساختمان در مساحتی در حدود 1.1 میلیون مترمربع بنا شده است که می‫تواند تا دو هزار کارمند را در خود جا دهد.

یکی از اهداف تأسیس این دفتر این بوده که بتوانند تمام تیم‌های آمریکایی بخش تحقیق و توسعه (R&D) را در یک‫جا گردهم آورند و محل اسکانی برای کارمندان فروش و بخش بازاریابی تهیه کنند. ایده طراحی باز که در این ساختمان بکار گرفته شده همکاری بین کارمندان را به شدت افزایش می‫دهد و باعث می‫شود که خیلی از تفکرات جرقه‫ای و آنی که خود منشأ شکل‫گیری بسیاری از ایده‫های بکر و نو می‫باشد راحت‫تر شکل گیرد.
سنگ بنای این اقامتگاه 10 طبقه‫ای در سال 2013 و با همکاری شرکت معماری NBBJ زده شد. ساختمان جدید سامسونگ دارای حیاط، باغ و محیطهای آزمایشگاهی می‫باشد. به گفته ژائسو هان،مدیر بخش آمریکایی سامسونگ: این اتفاق نقطه عطف بزرگی در تاریخ سامسونگ و قدمی بسیار بزرگ در رسیدن به اهداف استراتژیک شرکت است. وی در ادامه گفت: تأسیس ساختمان جدید بزرگ‫ترین سرمایه‫گذاری سامسونگ در "سیلیکون ولی" می‫باشد.

هدف سامسونگ توسعه و گسترش فناوریهای نسل بعد برای یافتن راه‫حلهای مربوط به دستگاه‫های دیجیتالی می‫باشد. سامسونگ تأکید کرده که اقامتگاه جدید خانه‫ای برای تیم R&D، شامل تحقیق در موردمحصولاتی نظیر صفحه‫نمایش، نیمه‫هادی‌ها و هارددیسک‌های SSD است. اگرچه هدف دیگر سامسونگ از ساختمان جدید رقابت با غول‌های دیگر دنیای فناوری مانند اپل و فیس‫بوک است که یا دفاتر جدیدی تأسیس کرده‫اند یا این‫که در فکر ساختن دفاتری با طراحی‫های خاص هستند.
سامسونگ روزهای سختی را در شاخه تولید گوشی‫های هوشمند در دنیا می‫گذراند و شاید چنین بنایی با طراحی و معماری خاص خود بتواند کمک شایانی به سامسونگ در احیای این بخش بکند. در زیر می‫توانید عسک‌های مربوط به ساختمان جدید را مشاهده کنید. 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     ثبت اشتراک نسخه آنلاین

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال