بر اساس آخرین آمار موسسه Global Knowledge
15 گواهینامه برتر IT که دارندگانشان در سال 2019 بیشترین دستمزد را دریافت می‌کنند
موسسه Global Knowledge به تازگی فهرستی از 15 گواهینامه فناوری اطلاعات که بیشترین میزان دستمزد را دریافت کردهاند را بر اساس نتایج تحقيقات IT Skills & Salary Report خود منتشر كرده است. این موسسه گزارش کامل این تحقيق را اواخر سال 2019 منتشر خواهد کرد. این تحقيق بیشتر روی امنیت کامپیوتری، محاسبات ابری، فناوری اطلاعات سازمانی و شبکه سازی متمرکز بوده است و مشخص می‌کند که اگر شما هم به دنبال پیشرفت شغلی و کسب درآمد بیشتر هستید باید به سراغ کدام مهارتهای حرفه‌ای برويد.

فهرست 15 گزینه‌ای Global Knowledge برای معرفی بیشترین دستمزد دریافتی بیشتر روی امنیت کامپیوتری، محاسبات ابری، فناوری اطلاعات سازمانی و شبکه سازی متمرکز بوده است و مشخص می‌کند که اگر شما هم به دنبال پیشرفت شغلی و کسب درآمد بیشتر هستید باید به سراغ کدام مهارت‌های حرفه‌ای برويد. این مطالعه در سطح جهانی صورت گرفته و منعکس کننده تقاضای بازار برای برترين گواهینامه‌های کسب مهارت حرفه‌ای فناوری اطلاعات و میزان حقوق و دستمزد آن در ایالات متحده است.

نتایج شاخص به دست آمده از این 15 گواهینامه فناوری اطلاعات برتر در سال 2019 شامل موارد زیر است:

  • میانگین حقوق سالانه این 15 گواهینامه برای سال 2019 معادل 121,514 دلار بوده است. گواهینامه‌های مجازی سازی و محاسبات ابری به طور میانگین 127,494 دلار حقوق دریافت می‌کنند که در مقايسه با دستمزد 112,955 در سال 2018 افزایشی نسبی را نشان می‌دهد. پنج گواهینامه امنیت سایبری به طور متوسط 115,867 دلار حقوق دریافت می‌کنند. گواهینامه‌های مرتبط با شبکه نیز میانگین حقوق 115,867 را تجربه می‌کنند. Google Cloud Certified Professional Cloud Architect, Project Management Professional (PMP), Certified ScrumMaster, AWS Certified Solutions Architect – Associate و AWS Certified Developer – Associate نیز همگی به طور میانگین 121,514 دلار دستمزد دریافت خواهند کرد.
  • گواهینامه متخصص تایید شده راهکارهای مایکروسافت (MCSE) – زیرساخت سرور به طور میانگین 121,288 دلار دستمزد می‌گیرد که نسبت به 100,656 در سال 2018 افزایش داشته است. تقاضای مداوم در حوزه فناوری اطلاعات سازمانی در بخش‌های بین المللی باعث شده تا درآمد یک گواهینامه MCSE در زیرساخت سرور در سال 2019 به نسبت سال قبل از آن رشدی 20 درصدی داشته باشد. متخصصان فنی دارای این گواهینامه که در مارچ 2017 توسط مایکروسافت کنار گذاشته شدند نیز همچنان نیاز بازار کار به این مهارت را شاهد خواهند بود. مایکروسافت MCSE – Server Infrastructure را با گواهینامه MCSE: Cloud Platform and Infrastructure جایگزین کرده است. این گواهینامه جدید قوانین مدیریت ابر، معماری ابر، متخصص پشتیبانی کامپیوتر و تحلیلگر امنیت اطلاعات را پوشش می‌دهد.
  • دو گواهینامه AWS که در سال 2019 بیشترین دستمزد را ثبت کردهاند، به طور میانگین 131,605 دلار حقوق دریافت می‌کنند که نسبت به آمار بیشترین دستمزد برای پنج گواهینامه AWS در سال 2018 که معادل 125,591 دلار بوده است به میزان 6 هزار دلار افزایش را نشان می‌دهد. گواهینامه‌های AWS  در توسعه، راه اندازی و بسط و توسعه محصول و نقشه راه خدمات بهتر عمل کرده است. گسترش سریع محصول و خدمات آنها باعث شده تا تقاضا برای گواهینامه‌های AWS به صورت چشمگيری افزایش پیدا کند. AWS در حال حاضر یک پلتفرم محاسباتی اصلی در صدها سازمان و شرکت بزرگ محسوب می‌شود و در حال تبدیل شدن به یک بازار تجاری گسترده است.

جدول زیر خلاصه‌ای از نتایج به دست آمده از تحقيقات موسسه Global Knowledge در مورد 15 گواهینامه فناوری اطلاعات برتر در سال 2019 را نشان می‌دهد.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال