دنیای موبایل
نرم‌افزار موبایل بررسی ترافیک جاده‌ای در اندونزی
اندونزی به‌عنوان یک کشور مسلمان بسیار پر جمعیت هر ساله با فرا رسیدن عید فطر یا دیگر اعیاد مذهبی با مشکل ترافیک روبه‌رو می‌شود. مردم در این کشور بر طبق سنت خود، از شهرها به روستاها سفر می‌کنند تا تعطیلات را در کنار خانواده و بستگان خود جشن بگیرند و این حجم سفرها در یک بازه زمانی بسیار کوتاه سبب ایجاد ‌ترافیک‌های سنگین در مسیرها می‌شود. از جمله فناوری‌هایی که مسئولان برای رفع این مشکل از آن کمک گرفته‌اند، استفاده از پهپادها برای نظارت بر جاده‌ها و نیز استفاده از موبایل است.

پلیس اندونزی نرم‌افزار موبایلی را ارائه کرده است که به رانندگان اجازه دسترسی به شبکه دوربین‌های مداربسته جاده‌ای را از طریق ابزارهای همراهی نظیر تلفن‌های هوشمند می‌دهد. از این طریق، رانندگان می‌توانند وضعیت‌ ترافیکی جاده‌های مهم را بررسی کنند. البته برخی معتقد هستند همین در ‌ترافیک گرفتار شدن فرصت بسیار ارزشمندی است که بیش‌تر با خانواده باشیم و کم‌تر در شبکه‌های مجازی بچرخیم. 
لازم به ذکر است که در اندونزی نرم‌افزارهای کاربردی متنوعی ویژه ماه مبارک رمضان و عید فطر برای موبایل‌ها عرضه شده است. نرم‌افزارهایی که امکان استفاده از خدمات مختلف را می‌دهد که به راننده در شناسایی نزدیک‌ترین مساجد یا زمان افطار کمک می‌کند. شمار زیادی از نرم‌افزارهای نقشه و ناوبری با استفاده از موقعیت‌یاب جهانی نیز با هدف کمک به مسلمانان در این ماه عرضه شده است. حتی نرم‌افزار اشتراک‌گذاری عکسی در این کشور به مشتریان عرضه شده است که می‌توان توسط آن متون مذهبی یا آیات قرآنی را به عکس افزوده و به اشتراک گذاشت.

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: