هر چیزی که لازم است درباره فناروی تاچ جدید اپل بدانید!
3D Touch مهم‌ترین و جدیدترین فناوری آی فون‌های تازه معرفی شده اپل است. از روزی که این دستگاه‌ها رونمایی شدند همه از خود می‌پرسند فناوری تاچ جدید اپل چه ویژگی‌هایی دارد و با فناوری‌های تاچ قبلی چه تفاوت‌هایی خواهد داشت؟ فرق بین 3D Touch و Force Touch چیست؟ کاربران در تعامل با آی‌فون‌های 6S و 6S Plus چه تجربه‌های جدیدی به دست خواهند آورد؟

1606683296_1_0.gif

در یک کلام می‫توان گفت 3D Touch همان Force touch است ولی پیشرفته‫تر و با قابلیت بیشتر و از طرفی اسم بهتری برای این فناوری جدید است. فناوری 3D تاچ که در گوشی آی‌فون بعنوان یک قابلیت تاچ بکار گرفته شده میانبری برای برنامه‫هایی است که کاربر بیش از بقیه با آنها سر و کار دارد. سیستم جدید که نسل بعدی مالتی تاچ خوانده می‫شود در iOS 9 بکار گرفته شده و به کاربر امکان می‫دهد تا براحتی، سریع و با لمس کردن صفحه بین برنامه‫هایی که بیشتر از همه با آنها کار می‫کند حرکت کند. 3D تاچ هم حرکت را تشخیص می‫دهد هم نیرویی که به صفحه وارد می‫شود.

مطلب پیشنهادی: ویدیوی قابلیت‌های ویژه قلم استایلوس آی‌پد پرو اپل

اول از همه ضربه کوچکی روی صفحه بزنید تا بدون این‫که برنامه باز شود پیش‫نمایش آن را ببینید. حالا می‫توانید نیروی بیشتری وارد کنید تا برنامه اجرا شود. فناوری Force Touch اولین بار در ساعت اپل دیده شد، با فشاری کم، می‫توان تمام اعلان پیغام‌هایی که وجود دارد را پاک کرد. حرکت‌های جدید یعنی peek و pop با 3D تاچ معرفی شدند و به کمک آنها کاربر می‫تواند از همان صفحه خانگی منوهای سبک متنی را ببیند بدون این‫که لازم به باز کردن آن باشد.


حالا بهتر است که نگاهی به نحوه کار آن بپردازیم. در قسمت backlight صفحه نمایش Retina HD، سنسورهایی قرار دارد که تغییرات میکروسکوپی که در اثر فشار انگشت بین شیشه و backlight پیش می‫آید را اندازه‫گیری می‫کند.

همانطور که از اسمش پیداست peek نگاه اجمالی به اطلاعات به کاربر می‫دهد در حالی‫که pop کاربر را داخل برنامه می‫برد تا بتواند با آن کار کند. در جریان دمویی که اپل در مراسم خود نشان داد؛ فناوری 3D تاچ در تمام برنامه‫های اپل استفاده می‫شود. مثلا کاربر می‫تواند بدون این‫که ایمیل خود را باز کند پیش‫نمایش آن را ببیند و با برداشتن انگشت بدون آن‫که به صندوق پستی دست خورده شده باشد دوباره به محیط قبلی برگردد.


فشار روی تاریخ و زمان پیامک‌های دریافتی، به کاربر پیش‫نمایش تقویم می‫دهد. فشار روی یک محل روی نقشه، اطالاعات بیشتری در اختیار کاربر می‫گذارد. اجرای چند برنامه به صورت همزمان؟ بله، اپل این امکان را فراهم کرده است. روی گوشه صفحه فشار وارد کنید، یک فشار و بعد کشیدن انگشت به سمت بالا کاربر را به برنامه قبلی برمی‫گرداند.
حتی بازی‌های نرم‫افزاری و شخص سوم نیز از این فناوری بهره می‫برند. مثلا اگر فشار زیاد باشد، دراپ‫باکس فایل‌های جدید و عکس‌های آپلود شده را نشان می‫دهد و فیس‌بوک کاربر را به صفحه به‌روز‫رسانی مشخصات یا آپلود عکس می‫برد. اینستاگرام کاربر را مستقیما به صفحه پست جدید یا پیش‫نمایش عکس پروفایل و ویدئو می‫برد.

حتی وقتی فشار بیشتری روی آیکون دوربین وارد شود، کاربر به دوربین جلو دسترسی پیدا می‫کند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟