سلفی‌های جدید برای ساخت مجسمه‌های سه بعدی
تب سلفی گرفتن این روزها بسیار داغ شده و شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها پر از سلفی‌هایی است که مردم می‌گیرند؛ از افراد مشهور تا افراد عادی. شرکت Artec که در زمینه عرضه اسکنرهای سه‌بعدی فعالیت دارد، باجه‌ای طراحی کرده است که افراد را قادر می‌سازد به‌جای گرفتن عکس از خود، در عرض چند دقیقه مجسمه‌ای از خود را به‌طور سه‌بعدی چاپ کنند. این باجه به ابعاد سه متر در سه متر است.

Shapify Booth برای این کار از چهار اسکنر با وضوح بالا استفاده می‌کند. زمانی که فرد در این باجه قرار می‌گیرد، اسکنرها به دور او می‌چرخند و یک اسکن با کیفیت از وی تهیه می‌شود و حتی جزییات روی لباس نیز ثبت می‌شود. این اسکن 12 ثانیه به طول می‌انجامد و چاپ مجسمه سه‌بعدی هم سه تا پنج دقیقه زمان می‌برد. اسکن حاصل شامل 400 تا 500 هزار چند ضلعی بوده است و می‌توان در هر ساعت از ده مشتری اسکن تهیه کرد. فایل به دست آمده از این طریق قابل چاپ با یک چاپ‌گر سه‌بعدی است. هزینه چاپ یک مجسمه بین 50 تا 200 دلار تمام می‌شود. در صورتی که مشتری صاحب یک چاپ‌گر سه‌بعدی باشد، می‌تواند فایل CAD سه‌بعدی حاصل را به قیمت 20 دلار بخرد و مجسمه را خود در خانه چاپ کند. 

نموداری از باجه اسکن Shapify شرکت Artec

 

شرح عکس اصلی: نمونه‌هایی از مجسمه‌های چاپ شده؛ می‌توان افراد را اسکن کرد و مجسمه‌هایی از آن‌ها را با استفاده از چاپ‌گر سه‌بعدی ساخت.

 

برچسب: