نمایشگر لبه به لبه 4K با تفکیک‌پذیری Ultra HD و بدون حاشیه
نمایشگر آی‌فون 7 شگفتی‌ساز است
اپل از آی‌فون 5 به بعد برای تلفن‌هایش از فناوری نمایشگر in-cell استفاده می‌کند که در آن یک صفحه نمایش، دیجیتایزر و ورودی لمسی در یک لایه واحد تلفیق شده‌اند. این نمایشگرها از پانل‌های glass-on-glass که اپل قبلا از آن‌ها استفاده می‌کرد؛ باریک‌تر و سبک‌تر هستند. این فناوری به اپل امکان داده تا تلفن‌هایش را باریک‌تر کند و در آی‌فون 6 به ضخامت 6.9 میلی‌متر دست یابد. اما این فناوری معایبی هم دارد و به همین خاطر اپل برای آی‌فون 7 که در سال 2016 عرضه خواهد شد، به احتمال زیاد به همان صفحات glass-on-glass باز خواهد گشت.

تنگناهای تولیدی در پانل‌های  in-cell ظاهرا جلوی دستیابی به رزولوشن‌های بالاتر مثل Ultra HD 4K را می‌گیرند، بنابراین بازگشت به glass-on-glass شاید به این معنا باشد که در گوشی‌های آینده اپل شاهد جهش‌های بزرگ در تفکیک‌پذیری نمایشگرها باشیم.

پانل‌های لمسی In-cell همچنین مستعد این بودند که حساسیت‌شان در لبه‌ها کمتر باشد که همین مسئله، تولید نمایشگرهای لبه به لبه را با مشکل مواجه می‌کرد. بنابراین این هم مورد دیگری است که احتمالا در آی‌فون 7 خواهیم دید. مخصوصا که قرار است این تلفن تا آن زمان طراحی مجددی داشته باشد.

با آن‌که پانل‌های glass-on-glass عموما به نسبت صفحات نمایش in-cell ضخیم‌تر هستند، اما سازندگان پانل‌های لمسی ظاهرا در تلاش‌اند تا صفحاتی فوق باریک بسازند که به اپل امکان می‌دهد تا آی‌فون 7 را به باریکی آی‌فون 6 بسازد. ظاهرا سازندگان همین حالا هم نمونه‌هایی از این صفحات نمایش را به اپل ارسال کرده‌اند.

احتمال نمی‌رود که اپل این تغییرات را تا زمان عرضه آی‌فون اس 6 که به احتمال زیاد تا هفته دیگر معرفی می‌شود اعمال کند، اما تا زمان بیرون آمدن آی‌فون 7 می‌توانیم منتظر این تغییر فناوری در نمایشگرها باشیم. مانند تمام شایعات دیگر، این را هم نباید زیاد جدی گرفت. مخصوصا که اپل قبلا هم بی‌خیال تغییر فناوری شده است.


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     ثبت اشتراک نسخه آنلاین

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال