iGame GTX950 OC
کارت گرافیک جدید کالرفول با قابلیت اورکلاک بالا
شرکت کالرفول از سازندگان کارت‌های گرافیک است که کمتر در میان کاربران شناخته شده است. اما با عرضه کارت گرافیک GTX950 در بازه قیمتی 150 دلار از سوی انویدیا در هفته گذشته، شرکت کالرفول کارت گرافیکی را عرضه کرده که از توان بالایی در اورکلاک برخوردار است. شایان ذکر است که راندمان کارت گرافیک GTX950 مرجع با مدل GTX760 برابری کرده و 15 درصد ضعیف‌تر از مدل GTX960 است.

محصول جدید شرکت کالرفول از تراشه گرافیکی GM206-250-A1 ماکسول با 768 هسته پردازشی، 48 واحد بافت گذاری و 32 واحد راستر بهره می برد. این کارت گرافیک 128 بیتی به 2 گیگابایت حافظه GDDR5 برند سامسونگ مجهز شده که با فرکانس 1653 مگاهرتز در خدمت تراشه ماکسول قرار دارند. فرکانس پایه هسته های ماکسول این محصول 1140 مگاهرتز (افزایش تا 1329 مگاهرتز در حالت بوست) است که 114 مگاهرتز نسبت به مدل مرجع افزایش دارد.

در بخش کولینگ، کارت Colorful GeForce GTX 950 OC به یک سیستم با 2 فن خنک کننده مجهز شده که یک هیت پایپ مسی به صورت تماس مستقیم، گرمای تراشه گرافیکی ماکسول را به باله های آلومینیومی هیت سینک منتقل می کند. همچنین 3 فاز برای تامین ولتاژ هسته و دو تراشه یک گیگابایتی حافظه‌ها در نظر گرفته شده که با توجه رده کاربری و میزان مصرف کارت مناسب بنظر می رسد.

اما نکته قابل توجه، قابلیت بالای افزایش فرکانس در این کارت اورکلاک شده است! کاربران این کارت گرافیک می توانند فرکانس هسته ها را تا 1506 مگاهرتز و همچنین فرکانس حافظه ها را تا 2004 مگاهرتز افزایش دهند! این میزان محدوده اورکلاک هسته ها و حافظه ها نشانگر انعطاف تراشه گرافیکی جدید، مدار تامین ولتاژ باکیفیت و کولینگ مناسب است و با وجود اینکه این محصول به صورت کارخانه ای اورکلاک شده، اما امکان افزایش فرکانس‌ها بدون ایجاد ناپایداری در کارت گرافیک و تصویر خروجی برای کاربران فراهم خواهد بود.

یک کانکتور 6 پین وظیفه تامین انرژی را برای مصرف 160 تا 170 واتی این کارت گرافیک بر عهده دارد و در آزمون‌های سنگین گرافیکی، بیشترین دمای اعلام شده عدد 70 درجه سانتی گراد بوده که بیانگر موفقیت سیستم کولینگ این کارت گرافیک شرکت کالرفول است. در همین حال درگاه‌های DVI، HDMI و Display Port خروجی‌های تصویر این محصول ویرایش OC را تشکیل می دهند. کارت گرافیک GTX 950 شرکت کالرفول با قیمت 179 دلار به بازار مصرف عرضه شده است.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟