دنیای موبایل
باتری‌های شش‌ ضلعی
LG Chem که یکی از شرکت‌های وابسته به ال‌جی بوده و در زمینه ساخت قطعاتی نظیر باتری برای ابزارهای همراه فعالیت دارد،‌ نوع جدیدی از باتری طراحی کرده که برای ساعت‌های هوشمند بسیار مناسب است. در حال حاضر، باتری‌ها به شکل مستطیل ساخته می‌شوند و چنین شکلی غالباً برای ابزارهای همراه نظیر لپ‌تاپ‌ها، تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها مناسب است.

 تقاضا برای ساعت‌های هوشمند مدور رو به افزایش است و استفاده از باتری‌های مستطیل شکل در ساعت‌های هوشمند چندان بهینه نیست و شکل‌های نزدیک به دایره بهترین گزینه برای این ابزارها هستند؛ زیرا می‌توان از  حداکثر فضا استفاده کرد. LG Chem به‌منظور پاسخ به این نیاز بازار‌، باتری‌هایی به شکل شش‌ضلعی طراحی کرده که قرار است در آینده نزدیک در ساعت‌های هوشمند مورد استفاده قرار گیرند. این شرکت در حال حاضر کار فروش این باتری‌های جدید به شرکت‌هایی در سراسر دنیا را آغاز کرده است.

بنابر ادعای این شرکت، این باتری‌های شش‌گوش که نخستین نمونه در نوع خود هستند، به دلیل فضای بهینه‌ای که اشغال می‌کنند‌، نسبت به باتری‌های مستطیل شکل تا 25 درصد ظرفیت ذخیره توان را افزایش می‌دهند و چهار ساعت شارژ بیش‌تر برای ساعت‌های هوشمند فراهم می‌کنند. LG Chem  باتری‌هایی با شکل‌های دیگر نظیر باتری‌های اِل‌شکل یا مستطیلی با حفره‌ای در وسط را نیز طراحی کرده است. علاوه بر این، ال‌جی از طرح‌های خود برای باتری‌هایی سخن می‌گوید که تغییرپذیر هستند.

 


ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟

ماهنامه شبکه را می‌توانید از دکه‌های روزنامه فروشی تهران و شهرستان‌ها تهیه کنید. همچنین می‌توانید برای مطالعه شماره‌ها مختلف آن به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه نمایید.

اشتراک ماهنامه شبکه

اشتراک ماهنامه شبکه یکی دیگر از راه‌های دسترسی به مطالب مجله است؛ به ویژه اشتراک آنلاین که با قیمتی مناسب محتوای کامل مجله، شامل مطالب و آگهی‌ها را در ختیار شما قرار می‌دهد.

برچسب: 

مطالب پربازدید روز