مطالعات رفتاری عادات کاربران
الگوی قفل آندروید شما به سادگی حدس زده می‌شود!
کاربران آندروید باید در انتخاب پترن یا الگوهایی که برای قفل صفحه انتخاب می‌کنند، تجدید نظر کنند. یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که اغلب ما از الگوهای بسیار مشابهی برای باز کردن قفل گوشی خود استفاده می‌کنیم. Marte Løge، فارغ‌التحصیل دانشگاه علم و فناوری نروژ می‌گوید 77 درصد شرکت‌کنندگان در تحقیق وی، الگوی قفل صفحه‌شان را از گوشه شروع کرده‌اند و در عین حال 44 درصد آن‌ها از بالا چپ شروع کردند.

shabake-mag.jpg

کشفیات او در PasswordCon (بله یک گردهمایی مختص رمزعبور وجود دارد) در لاس‌وگاس ارئه شد و نمونه چهار هزار الگوی ایجاد شده توسط کاربران را در برداشت. Løge پشنهاد می‌کند که برای داشتن امن‌ترین نتایج باید از خطوطی که با هم تلاقی دارند و از گوشه شروع نمی‌شوند استفاده است. علاوه بر آن، او می‌گوید استفاده هرچه بیشتر از گره‌ها (ایجاد یک خط طولانی‌تر و پیچیده‌تر) به امنیت کاربر کمک می‌کند.

روشن نیست که شدت میزان استفاده از الگو برای قفل آندروید چقدر است اما اگر معمولا از رمزهای ناامن استفاده می‌کنیم، استفاده از آن تقریبا بی‌فایده است. مطالعات بیشتری نیاز است تا مشخص شود که الگوهای ما با رویدادهای زندگی منطبق هست یا نه. Løge می‌گوید 10 درصد از الگو‌ها یک حرف الفبا را شکل می‌دهند (مثل N یا O در تصویر بالا). امکان دارد که بی‌علاقگی ما نسبت به امنیت سبب این باشد که برای برای کدهای عبورمان هم بخواهیم میان‌بر بزنیم. اگر سرانجام مطالعات حاکی از این باشند که ما اساسا از حرف اول اسم‌مان به عنوان الگو استفاده می‌کنیم، این کار قطعا امن نیست.

مطلب پیشنهادی: چگونه تلفن‌های آندرویدی را رمزنگاری کنیم

در عین حال که توجه به توصیه‌های امنیتی Løge لازم به نظر می‌رسد، اما دیر یا زود اپ‌هایی مثل 1Password شروع به پیشنهاد دادن الگوهای قفل می‌کنند. اگر یک اپ اطلاعات شخصی ما را داشته باشد و از مسائلی که الگوی قفل آندروید را ناامن می‌کند مطلع باشد، می‌تواند الگویی پیشنهاد کند که به این سادگی‌ها لو نرود، که البته این ایده از این‌که از مردم توقع داشته باشیم تا الگوی قفل‌شان را خودشان انتخاب کنند بهتر به نظر می‌رسد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟