آشنایی با ترفندهای بیشتر Apple Watch
10 ترفند کمتر شناخته‌ شده‌ای که می‌توانید با ساعت اپل انجام دهید!
چند ماهی می‌شود که ساعت اپل به صورت رسمی وارد بازار شده است و کاربران زیادی در حال استفاده از آن هستند اما با این حال هنوز بسیاری از امکانات و ویژگی‌های این ابزار کشف نشده باقی مانده است. در این مقاله سعی داریم ببینیم چه چیزی پشت این صفحه نمایش کوچک قرار دارد. در پاییز امسال نیز به روز رسانی سیستم عامل watchOS به نام watchOS 2 ارائه خواهد شد که می‌تواند این ساعت را بسیار کاراتر از چیزی که هست، کند. اما تا پیش از آن موقع می‌خواهیم با ویژگی‌های سیستم عامل فعلی این ساعت آشنا شویم ویژگی‌هایی که بسیاری از دارندگان ساعت اپل از آن‌ها بی خبر هستند.

1- Force Touch برای دسترسی‌هایی سریع‌تر
زمانی که مهندسان اپل نمونه اولیه آی‌پد را به استیو جابز نشان دادند وی بر این عقیده بود که کاربر باید بتواند به گزینه‌های صفحه‌نمایش تنها با سه کلیک دسترسی داشته باشد. اما امروز اپل این ایده را در قالب فناوری Force Touch ادامه داده است که بر این اساس کاربر تنها با لمس با نیرویی بیشتر از حالت معمول می‌تواند به گزینه‌های بیشتری دسترسی داشته باشد. غالب کاربران از وجود چنین فناوری در ساعت خود بی‌خبر هستند اما به سادگی می‌توان از آن استفاده کرد.

 2- از صدای خود استفاده کنید
اگر به سادگی به ساعت اپل خود بگویید Hey Siri، دستیار صوتی اپل بلادرنگ فعال می‌شود و به شما یاری خواهد رساند تا بتوانید سریع‌تر چیزی که می‌خواهید را پیدا کنید. اگر می‌خواهید موسیقی پخش شود یا اپلیکیشنی اجرا شود نیز کافی است دستورات لازم را به ساعت بدهید. حتی می‌توانید برای دیدن آخرین نتایج ورزشی نیز به همین روش عمل کنید. سیری اطلاعات لازم را از اینترنت گوشی شما دریافت می‌کند و آن را در اختیار شما قرار می دهد. البته باید مدت زمانی را صرف یادگیری کار با این دستیار صوتی کنید.

3- موسیقی جریانی از ساعت به بلندگو ارسال خواهد شد
ساعت اپل می‌تواند فایل‌ها و آلبوم‌های موسیقی را در خود ذخیره کند. همچنین می‌توانید از طریق بلندگوهایی که به فناوری بلوتوث متصل هستند، موسیقی‌هایی که در این ساعت ذخیره کرده‌اید را به صورت جریانی گوش کنید. این کار با ویژگی به نام Airplay انجام می‌شود. کافی است از Force Touch برای باز کردن Airplay استفاده کنید و منبعی را که می‌خواهید موسیقی به آن ارسال شود را انتخاب کنید. با استفاده از ساعت اپل و ویژگی Airplay می‌توانید موسیقی‌های دلخواه خود را با صدایی بلندتر از طریق بلندگو گوش کنید.

4- اعلان‌های Handoff
ممکن است که با اعلان دریافت یک ایمیل یا یک توئیت روی ساعت اپل خود روبرو شوید و بخواهید به آن پاسخ دهید اما شاید راحت‌تر باشید تا با آی‌فون خود به آن پاسخ دهید. اینجا است که ویژگی Handoff به کمک شما می‌آید. ویژگی iOS Continuity به این معنی است که می‌توانید اعلان‌ها را از طریق آی‌فون یا مک خود یا بالعکس پاسخ دهید.

5- گرفتن اسکرین شات
می‌توانید با نشان دادن صفحه‌ساعت جدید ساعت اپل خود به دوستانتان آن‌ها را شگفت‌زده کنید. فرآیند گرفتن اسکرین‌شات در ساعت اپل بسیار شبیه به چیزی است که پیش از این در آی‌فون هم دیده بودیم.  تنها کافی است کلید کناری را فشار دهید و هم زمان نیز پیچ تنظیم را فشار دهید و کار تمام است.

6- تنظیمات برای افراد چپ‌دست
برای آن‌هایی که چپ‌ دست هستند، تنظیمات زیادی قرار داده شده است و حتی می‌توانند راستای صفحه را نیز تغییر دهند. در بخش General  گزینه Watch Orientation را انتخاب کنید و بعد از آن گزینه right or left را لمس کنید.

7- حالت sleep
بهترین راه برای قرار دادن ساعت در حالت sleep پایین آوردن آرنج است اما اگر با این کار هم ساعت به حالت sleep نرفت کافی است تا با کف دست روی صفحه ساعت را بگیرید که ساعت با این حرکت به سرعت به حال sleep می‌رود.

8- بهینه‌سازی نماها
نماها راه‌های بسیار مناسبی هستند برای این‌که همواره به روز بمانید آن‌ها اطلاعاتی چون فعالیت‌ها، وضع آب و هوا، شارژ مانده باتری و ضربان قلب را به شما نشان خواهند داد. اما می‌توانید آن‌ها را به‌گونه‌ای که نیاز دارید بهینه کنید. برای این کار کافی است که  به صفحه Glances بروید که می‌توانید آن را در اپلیکیشن Apple Watch در آیفون خود پیدا کنید.

9- آی‌فون من را پیدا کن
گم کردن یا فراموش کردن جای آی‌فون اتفاقی است که هر چند وقت یک بار برای تمامی دارندگان این محصول روی داده است و معمولاً ما از یکی از دوستانمان می‌خواهیم که به آن زنگ بزند تا بتوانیم آن را پیدا کنیم. اما اگر ساعت اپل دارید دیگر نیازی به انجام این کار نیست. بلکه به سادگی و با استفاده از این ساعت می‌توانید آی‌فون خود را پیدا کنید. کافی است به بخش Glances بروید و در بخش Settings آیکون iPhone را فشار دهید و به سادگی با صدایی که از آی‌فون بلند می‌شود می‌توانید آن را پیدا کنید.

10- جابه‌جایی بین اپلیکیشنها
ساعت اپل ویژگی چند وظیفه‌ای ندارد؛ بنابراین جابه‌جایی بین اپلیکیشنها مقداری سخت است. اما راحت‌ترین راه برای این کار دو بار کلیک کردن پیچ تنظیم است. با این کار به آخرین صفحه‌ای که در آن بوده‌اید باز می‌گردید و می‌توانید دستوراتی را اینجا وارد کنید و بعد به اپلیکیشنی که پیش از این از آن استفاده می‌کردید، بازگردید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟