دنیای دوربین
سنجش میزان کالری غذا با موبایل
در اینستاگرام رسم شده است که کاربران تصاویری از غذایی که درست کرده‌اند یا غذایی که در حال صرف آن هستند، به اشتراک می‌گذارند. هرچند برخی اعتقاد دارند انجام بیش از حد این کار نوعی فخرفروشی به حساب می‌آید، اما شاید چنین تصاویری کاربردهای بسیار مهمی در آینده داشته باشند. به‌عنوان مثال، ممکن است همین عکس‌ها کمک کنند تا بتوانیم میزان کالری غذایی را که در حال صرف آن هستیم، تخمین بزنیم.

گوگل روی پروژه‌ای کار می‌کند که نتیجه آن یک نرم‌افزار موبایل خواهد بود که به کمک آن می‌توان پیش از صرف غذا با گرفتن عکس از آن میزان کالری غذا را سنجید. گوگل سعی دارد با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری و آموزش کامپیوتر نرم‌افزاری تهیه کند که با تجزیه و تحلیل عکس یک غذا، میزان کالری موجود در آن را تخمین بزند. این نرم‌افزار که Im2Calories نام دارد، قادر است با عکس‌های ساده هم کار کند و به تصاویر با کیفیت بالا نیازی نیست. 
کاربران می‌توانند در صورت اشتباه نرم‌افزار میزان صحیح کالری را وارد کنند و از این طریق نرم‌افزار را بهبود دهند. کوین پی. مورفی کارشناس حوزه هوش مصنوعی که با آزمایشگاه تحقیقاتی گوگل همکاری دارد، ضمن تأیید این موضوع که ممکن است این الگوریتم در آغاز استفاده نتایج خوبی به همراه نداشته باشد، این امید را هم می‌دهد که با افزایش استفاده از آن و تصحیح اشتباهات توسط کاربران می‌توان به‌مرور نتایج بهتری را از آن دریافت کرد. پدیدآورندگان این نرم‌افزار معتقد هستند اگر
 Im2Calories در سی درصد موارد درست عمل کند، همین کافی خواهد بود تا افراد تشویق به استفاده از آن شوند و پس از این زمان با جمع‌آوری داده‌ها و تصحیحاتی که کاربران انجام خواهند داد، می‌توان روز به روز این نرم‌افزار را بهبود داد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.
برچسب: 

ایسوس

نظر شما چیست؟