منتظر همکاری‌های نزدیک کوالکام و مایکروسافت باشید
04/02/1396 - 03:26
به‌زودی لپ‌تاپ‌های ویندوزی مجهز به تراشه کوالکام معرفی می‌شوند!
طبق تازه‌ترین گزارشی که از سوی سایت گیزموچاینا (Gizmochina) منتشر شده است، ظاهرا تا پیش از پایان سال جاری شاهد عرض لپ‌تاپ‌های ویندوزی مجهز به تراشه کوالکام خواهیم بود. با سایت شبکه همراه باشید.

1606683296_1_0.gif

سال گذشته دو شرکت کوالکام و مایکروسافت به صورت رسمی اعلام کردند که با گسترش همکاری‌های خود قصد دارند تا چیپ‌‌ست‌های آرم (ARM) را با سیستم‌عامل ویندوز 10 سازگار کنند و به این صورت لپ‌تاپ‌های ویندوزی مجهز به تراشه کوالکام را روانه بازار سازند. حال به نظر می‌رسد که به‌زودی و پیش از پایان سال جاری شاهد رونمایی از اولین لپ‌تاپ ویندوزی این چنینی و بهره‌مند از سری تراشه‌های کوالکام خواهیم بود.

مطلب پیشنهادی

اپل برای تأمین نمایشگرهای OLED با ال‌جی همکاری می‌کند!
احتمال همکاری نزدیک اپل و ال‌جی در سال 2018

آقای استیو مولکوپف (Steve Mollenkopf) مدیرعامل کوالکام به تازگی اشاره کرده که اولین لپ‌تاپ مجهز به ویندوز 10 و تراشه اسنپدراگون 835 کوالکام تا پیش از پایان سال 2017 روانه بازار می‌شود. متاسفانه در حال حاضر هیچ اطلاعات بیشتری در رابطه با این موضوع و لپ‌تاپ‌های نام برده شده منتشر نگردیده است!

بدون تردید همکاری مایکروسافت و کوالکام و ارائه لپ‌تاپ‌های ویندوزی بهره‌مند از سیستم روی چیپ‌های (SoC) شرکت کوالکام می‌تواند اقدام بسیار جالب توجهی باشد و آینده لپ‌تاپ‌های ویندوزی را دست‌خوش تغییرات اساسی کند. نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟