سامسونگ در پی ایجاد امکانات متنوع‌تر در پرچمدارانش است
گلکسی اس 8 از قابلیت اسکن چهره پشتیبانی می‌کند!
طبق تازه‌ترین گزارش‌های به دست آمده، ظاهرا سامسونگ قصد ندارد که به بهره‌مندی گلکسی اس 8 به اسکنر انگشت و اسکنر عنبیه چشم کاربر بسنده کند! اندرویدهدلایتز اشاره داشته که پرچمدار سال 2017 سامسونگ علاوه بر دو قابلیت نام برده شده از قابلیت اسکن چهره هم پشتیبانی خواهد کرد. با سایت شبکه همراه باشید.

1606683296_1_0.gif

سامسونگ در جریان نمایشگاه MWC 2017 یا همان کنگره جهانی موبایل از گوشی هوشمند گلکسی اس 8 رونمایی نکرد و به طور رسمی اشاره داشته که پرچمدرانش را در روز بیست و نهم ماه مارس رونمایی می‌کند. بنابراین هم اکنون بی‌صبرانه منتظر معرفی این محصول هستیم و هر روز شایعات جدیدی در مورد آن می‌شنویم. چندی پیش شاهد انتشار عکس غیر رسمی از گوشی هوشمند گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس بودیم که در کنار گلکسی نوت 7 سامسونگ قرار داشتند. در بخش زیر این عکس را مشاهده می‌کنید.

طبق تازه‌ترین گزارشی که از سوی The Korea Economic Daily ارائه شده، سامسونگ قصد دارد که گوشی هوشمند گلکسی اس 8 را به قابلیت اسکن چهره کاربر و شناسایی آن مجهز کند. در این گزارش اشاره شده که سرعت عملکرد تکنولوژی که سامسونگ برای قابلیت تشخیص چهره دو پرچمدار جدیدش به‌کاربرده برابر با 10 میلی ثانیه است! این موضوع به آن معناست که گلکسی اس 8 سامسونگ می‌تواند ظرف مدت زمان 10 میلی ثانیه چهره کاربر را آنالیز و شناسایی کند.

در این میان گفته می‌شود که گلکسی اس 8 و اس 8 پلاس در برخی جوانب شبیه به قابلیت ویندوز هلو (Windows Hello) مایکروسافت عمل می‌کنند. در حالی که سیستم احراز هویت بیومتریک مایکروسافت در مراحل ابتدایی مورد انتقاد قرار گرفته بود، این شرکت ثابت کرد که رویکردش در برخی موارد می‌تواند بسیار کاربردی و جالب عمل کند. با توجه به اینکه این روزها تجهیز اسمارتفون‌های میان رده و حتی پایین رده به اسکنر انگشت کاربر کاملا رایج و طبیعی شده است، جای تعجبی ندارد که شاهد به‌کارگیری رویکردی جدیدتر از سوی شرکت‌های تولید کننده اسمارتفون باشیم. بی‌شک یکی از این رویکردها می‌تواند استفاده از قابلیت تجهیز چهره کاربر در آن‌ها باشد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟