آیا اسمارتفون عشق اول زندگی شماست!
20/12/1395 - 13:20
5 نشانه که ثابت می‌کنند گوشی خود را بیشتر از همسرتان دوست دارید!
شاید تصور کنید که گوشی هوشمندتان نمی‌تواند عشق زندگیتان باشد، اما تجربه نشان داده که این امر امکانپذیر است و هم اکنون هم افراد زیادی عاشق اسمارتفون خود هستند و به آن بیشتر از همسر و عشق حقیقی خود توجه می‌کنند! به نظر شما آیا این پدیده در مورد شما هم صادق است؟ شما گوشی خود را بیشتر دوست دارید یا همسر و عشق زندگیتان را؟ با سایت شبکه همراه باشید تا به نشانه‌هایی اشاره کنیم که ثابت می‌کنند شما اسمارتفون خود را بیشتر از همسرتان دوست دارید!

مقدمه

این روزها استفاده از گوشی‌های هوشمند به شدت رواج یافته و ما تقریبا در هر کجایی که باشیم، گوشی هوشمندمان را در دست داریم. اگرچه پیشرفت تکنولوژی و کارایی‌ اسمارتفون‌ها بحث جالب، کاربردی و با تاثیر مثبت محسوب می‌شود، اما متاسفانه این پیشرفت جنبه‌های منفی و نگران‌کننده‌ای هم دارد. به عنوان مثال کودکان امروزی را با کودکان دهه‌های 50 یا 60 مقایسه کنید. کودکان امروزی درگیر اسمارتفون‌ها، تبلت‌ها، بازی‌های کامپیوتر و غیره هستند اما کودکان دهه 50 یا 60 بیشتر درگیر بازی‌هایی همچون فوتبال، والیبال، هفت سنگ و غیره بودند. موضوع تنها مربوط به کودکان نمی‌شود و در زندگی اقشار مختلف جامعه با سنین و مشاغل گوناگون هم نفوذ کرده است.

بنابراین کاملا مشخص است که پیشرفت اسمارتفون‌ها و گسترش کارایی این محصولات تاثیرات منفی هم در زندگی ما انسان‌ها داشته است. بخش عظیمی از این تاثیرات منفی مربوط به کناره‌گیری ما از اجتماع حقیقی و گرایش به سمت دنیای مجازی می‌شود. در این مقاله به 5 نشانه جالب اشاره خواهیم کرد که نشان می‌دهند شما بیشتر از اینکه عاشق همسر یا هر یک از اعضای خانواده خود باشید، عاشق اسمارتفون خود هستید و زمان بیشتری را با آن سپری می‌کنید. ما به شما ثابت می‌کنیم که گوشی هوشمندتان عشق زندگی شما بوده و آن را بیشتر از همسر، مادر، پدر و غیره دوست دارید!

نشانه اول: اولین کاری که پس از بیدار شدن از خواب می‌کنید چیست؟

قول می‌دهیم اولین کاری که اغلب شما به محض بیدار شدن از خواب انجام می‌دهید، بررسی گوشی هوشمندتان است! حتما هدفتان هم بررسی نوتیفیکیشن‌ها، پیام‌ها یا تماس‌های دریافتی و سایر اقدامات این چنینی خواهد بود و هدف علمی را پی ندارد! متاسفانه این عادت در اغلب ما وجود دارد و گوشی هوشمندمان اولین جسم فیزیکی است که به محض باز شدن چشمانمان با آن ارتباط برقرار می‌کنیم. این کار قبل از شستن سر و صورت، خوردن صبحانه، سلام گفتن به پدر و مادر یا همسر و غیره انجام می‌شود، بنابراین چطور می‌توانیم مدعی شویم که ما عاشق اسمارتفون خود نیستیم؟

نشانه دوم: بیشترین زمان خود در طول روز را با چه کسی سپری می‌کنید؟

به نظر شما چه کسی در زندگیتان وجود دارد که بیشترین زمان خود در طول روز را با وی می‌گذرانید؟ آیا این فرد پدر، مادر یا همسر یا عشق زندگیتان است؟ مطمئن باشید که باز هم پای اسمارتفون شما در میان است و گوشی هوشمندتان دستگاهی محسوب می‌شود که در طول روز بیشترین زمان را با آن سپری می‌کنید. همواره گفته می‌شود که انسان‌ها به صورت ذاتی تمایل دارند تا زمان خود را با افراد، کارها یا چیزهایی که عاشق آن‌هاست سپری کنند! اگر صادقانه به موضوع نگاه کنید، به نظرتان چند ساعت از روز را با گوشی هوشمندتان سپری می‌کنید؟

طبق بررسی که Nationwide UK در توییتر انجام داد، مشخص شد که 58 درصد از افراد اشاره داشتند که بدون گوشی هوشمندشان حتی قادر به یک روز دوام و زندگی نخواهند بود. در سمت مقابل 28 درصد از کاربران اشاره داشتند که بدون وجود شریک زندگی خود قادر به ادامه زندگی و حتی یک روز دوام نیستند! جالب است که همین افراد با ابزارهایی همچون گوشی، تبلت، کامپیوتر و غیره خود به توییتر آمده و نظر خود را ثبت کرده‌اند! شاید جالب باشد که در مورد این موضوع تفکر کنیم؟ شما چند ساعت از روز را با گوشی هوشمندتان می‌گذرانید؟

نشانه سوم: چقدر برای گوشی خود لوازم جانبی می‌خرید؟

این بحث به واقع نشان می‌دهد که شما تا چه اندازه عاشق گوشی هوشمندتان هستید و آن را بیشتر از همسر یا عشق زندگیتان دوست دارید. مناسبت‌هایی همچون ولنتاین، سالگرد ازدواج، تولد، روز همسر و غیره مناسبت‌هایی هستند که شما می‌توانید به بهانه آن‌ها برای عشق زندگی خود هدیه بخرید. در سمت مقابل هیچ مناسبت خاصی برای خرید لوازمی همچون هدفون بیسیم، قاب گوشی و سایر لوازم جانبی مرتبط با اسمارتفون‌ها وجود ندارد، اما با این حال برخی از افراد بیشتر از خرید هدیه برای عشق زندگی خود به خرید لوازم جانبی برای گوشی هوشمندشان اهمیت می‌دهند! اگر شما هم از این دسته افراد هستید، شک نکنید که به گوشی خود بیشتر از عشق زندگیتان اهمیت می‌دهید و بیشتر عاشق گوشی هوشمندتان هستید یا عشق حقیقی زندگیتان!

نشانه چهارم: مناسبت‌هایی همچون سالگرد ازدواج، تاریخ تولد و غیره تا چه حد به خاطرتان باقی می‌ماند؟

اگر از افرادی هستید که دائما مناسبت‌هایی همچون سالگرد ازدواج، تاریخ تولد و غیره عشق زندگیتان را فراموش می‌کنید اما هیچ‌وقت زمان شارژ زدن گوشی، بررسی پیام‌های دریافتی از تلگرام، بررسی پست‌های اینستاگرام و سایر موارد این چنینی را فراموش نمی‌کنید، مطمئن باشید که بیشتر از عشق زندگیتان به گوشی هوشمندتان وابسته هستید! توصیه می‌کنیم که برای رفع این مشکل از همان گوشی خود کمک بگیرید و برای مناسبت‌های مورد نظر یک یادآور تعیین کنید!

نشانه پنجم: چقدر در مورد زندگی سایر دوستانتان می‌دانید و چقدر در مورد عشق خود؟

افرادی که از زندگی و روابط شخصی دوستان مجازی خود در مقایسه با زندگی عشق حقیقی‌شان اطلاعات بیشتری دارند و روابط دوستان مجازی خود را دنبال می‌کنند و به نوعی زیر ذره‌بین قرار می‌دهند! بررسی مداوم استاتوس (Status) و سرک کشیدن در رابطه‌های سایرین از جمله اقداماتی است که این روزها به واسطه وجود شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام به وفور شاهد آن هستیم. در عشق واقعی، افراد باید بیشتر به دنبال بهبود رابطه خود باشند و چندان به حواشی دیگر اهمیت ندهند! شما تا چه اندازه زمان خود را صرف سرک کشیدن در رابطه دیگران می‌کنید و تا چه اندازه در مورد زندگی خصوصی عشق خود مطلع هستید یا برای بهبود رابطه خود تلاش می‌کنید؟

نتیجه‌گیری

چند نمونه از 5 نشانه فوق در شما وجود دارند؟ اگر اغلب این نشانه‌ها را در خود می‌بینید باید دقیق‌تر به وضعیت رابطه خود بیاندیشید، چرا که شاید اسمارتفون شما عشق زندگیتان شده باشد و شما توانسته‌اید یک شی را جایگزین یک انسان کنید.

 راستی گوشی خود را بیشتر دوست دارید یا همسر و عشق زندگیتان را؟ 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟