گوگل: اطلاعات کاربران نباید بدون دلیل دریافت شود!
دلیل حذف میلیون‌ها اپلیکیشن از گوگل استور
گوگل به طور سمی اعلام کرد که به دلیل حفظ حریم خصوصی کاربرانش میلیون‌ها اپلیکیشن را از گوگل پلی استور (Google Play Store) حذف می‌کنند. گوگل اشاره دارد که توسعه دهندگان نباید بدون ارائه جزئیات دقیق و اشاره به نحوه و دلیل استفاده از اطلاعات کاربران (User Data) از طریق اپلیکیشن‌های خود قادر به دریافت و مشاهده اطلاعات آن‌ها باشند. با سایت شبکه همراه باشید.

1606683296_1_0.gif

گوگل در یک اقدام جالب توجه به طور رسمی از حذف میلیون‌ها اپلیکیشن از گوگل پلی استور به دلیل حفظ حریم خصوصی کاربران خبر داد. گوگل اشاره می‌کند که میلیون‌ها اپلیکیشن در گوگل استور موجودند و توسعه دهندگان آن‌ها برای نصب اپلیکیشن اجازه دسترسی به اطلاعات کاربران را دریافت می‌کنند، اما هیچ اشاره دقیقی به نحوه و دلیل استفاده از این اطلاعات ارائه نکرده‌اند. بنابراین تمام این اپلیکیشن‌ها به دلیل نقض قوانین و ضوابط گوگل استور از این منبع حذف می‌شوند!

مطلب پیشنهادی

حالا می‌توانید تلگرام را روی ساعت‌های هوشمند نصب کنید

گوگل با صراحت تمام اشاره کرده که تمام توسعه‌دهندگانی که اپلیکیشن‌های آن‌ها به اطلاعات کاربران (User Data) دسترسی پیدا می‌کنند، باید به طور دقیق و همراه با جزئیات شرح دهند که از این اطلاعات به چه دلیل و با چه هدفی استفاده می‌شود، در غیر این صورت اپلیکیشن آن‌ها از گوگل پلی استور حذف خواهد شد. گوگل برای تحقق بخشیدن به این امر تا روز پانزدهم ماه مارس به توسعه‌دهندگان فرصت داده تا وضعیت اپلیکیشن‌های خود را با ضوابط و قوانین گوگل پلی استور همگام کنند.

توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها موظف هستند تا به طور دقیق دلیل دسترسی برنامه خود به اطلاعات کاربران را شرح دهند یا دسترسی اپلیکیشن به اطلاعات کاربران را متوقف سازند. با توجه گسترش توزیع بدافزارها، بدون تردید اقدام جدید گوگل در راستای حفظ حریم خصوصی کاربران یک اقدام کاملا مفید و منطقی به نظر می‌رسد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟