سامسونگ دلیل انفجار گلکسی نوت 7 را شرح داد
05 بهمن 1395
خبر رسمی: منتظر گلکسی نوت 8 هم باشید!
سامسونگ به تازگی و طی کنفرانس اختصاصی که با هدف شرح دلیل انفجار فبلت گلکسی نوت 7 برپا کرد، دلیل رسمی این اتفاق‌های ناگوار را شرح داد. سامسونگ همچنین رسما اعلام کرد که فبلت گلکسی نوت 8 را به بازار عرضه می‌کند و به هیچ وجه قصد متوقف کردن تولید و عرضه سری محصولات گلکسی نوت را ندارد! با سایت شبکه همراه باشید.

مشکلاتی که برای فبلت گلکسی نوت 7 سامسونگ به وجود آمدند، هیچ‌وقت از ذهن ما پاک نمی‌شوند. گلکسی نوت 7 سامسونگ به مدت کوتاهی از پس عرضه با مشکل انفجار مواجه شد و سامسونگ برای رفع این مشکل مجبور به فراخوانی دستگاه شد. اما تلاش‌های سامسونگ مبنی بر رفع نقص فنی فبلت نوت 7 موفقیت‌آمیز نبود و عرضه دوباره این محصول هم مشکلات پیشین را بار دیگر به همراه آورد. نهایتا سامسونگ مجبور شد که تولید و عرضه فبلت گلکسی نوت 7 را متوقف کند و تمام نسخه‌های فروخته شده این محصول را جمع‌آوری نماید.

با مشکلاتی که برای فبلت گلکسی نوت 7 به وجود آمد، بسیاری از کارشناسان عقیده داشتند که اعتبار سامسونگ و سری محصولات نوت 7 زیر سوال رفته است و این موضوع سبب می‌شود که ادامه تولید و عرضه سری محصولات گلکسی نوت برای سامسونگ اقدام هوشمندانه‌ و موفقیت‌آمیزی نباشد. بنابراین این بحث مطرح شد که شاید شاهد توقف تولید و عرضه سری محصولات گلکسی نوت سامسونگ باشیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع به مطالعه مقاله "با نام "گلکسی نوت" خداحافظی کنید!" بپردازید.

اما سامسونگ در تازه‌ترین کنفرانس اختصاصی که با هدف شرح دلیل انفجار فبلت گلکسی نوت 7 برپا کرد، به طور رسمی اشاره داشت که تولید و عرضه سری محصولات گلکسی نوت سامسونگ متوقف نمی‌شود. آقای دی جی کوه (DJ Koh) مدیر سامسونگ موبایل در جریان کنفرانس دیروز این جمله را به زیان آورد:

"گلکسی نوت 8 سامسونگ با قابلیت‌های خلاقانه و به صورت یک گوشی امن و قابل اعتماد راهی بازار می‌شود."

بنابراین صحت شایعات مبنی بر پایان تولید و عرضه سری محصولات گلکسی نوت سامسونگ رد شدند و فبلت گلکسی نوت 8 از سوی سامسونگ معرفی می‌شود. اما همانطور که اشاره داشتیم، هدف اصلی از برگزاری کنفرانس سامسونگ، اشاره به دلیل رسمی انفجار فبلت گلکسی نوت 7 بود. اگر به خاطر داشته باشید پیش از این متخصصین و کارشناسان اینسترومنتال اشاره کرده بودند که دلیل انفجار گلکسی نوت 7 با فضای خالی محدود مابین بدنه و باتری دستگاه ارتباط داشته است! اما سامسونگ دلیلی دیگری را برای انفجار باتری نوت 7 عنوان کرده است!

سامسونگ اشاره کرد که دو مشکل مجزا دلیل انفجار گلکسی نوت 7 بوده است و همانطور که پیش‌بینی می‌شد هر دو مشکل با باتری دستگاه ارتباط داشته‌اند. سامسونگ اشاره داشته که لبه فوقانی و سمت راست باتری گلکسی نوت 7 نقص فنی داشت که دچار بروز اتصال کوتاه در سری اول فبلت‌های گلکسی نوت 7 می‌شد. بنابراین سامسونگ این محصولات را فراخوانی کرد و مشکل مد نظر را برطرف نمود. اما متاسفانه با بدشانسی، باتری نسخه‌های جایگزین فبلت گلکسی نوت 7 هم مشکل دیگری داشتند که منجر به روز اتصال کوتاه در آن‌ها و انفجار یا داغ شدن بیش از اندازه باتری می‌شد.

سامسونگ اشاره کرد که مشکل باتری نسخه‌های تعویض شده فبلت نوت 7 تعویض شده مربوط به جوشکاری‌های ریزبخش‌های مختلف باتری می‌شد و همچنین برخی از باتری‌های نوت 7 هم نوار عایق نداشتند! سامسونگ اشاره کرد که برای بررسی این موضوع و دستیابی به نتایجی که هم اکنون عنوان شدند، بیش از 700 نفر از متخصصین خود را به کار گرفته است. سامی همچنین اشاره دارد که بررسی موضوع را به سه شرکت دیگر هم واگذار کرده و آن‌ها هم نتایج مشابهی را به دست آوردند. رئیس بخش ایالات متحده سامسونگ اشاره کرد:

"اگر مشکلاتی که در اثر تعجیل در عرضه نسخه‌های جایگزین گلکسی نوت 7 به وجود آمدند، رخ نمی‌دانند، هم اکنون فبلت گلکسی نوت 7 در بازار موجود بود."

بنابراین همانطور که می‌بینید دلیل رسمی انفجار باتری فبلت گلکسی نوت 7 سامسونگ مشخص شد . همچنین سامسونگ به طور رسمی عنوان داشت که در آینده همچنان شاهد عرضه سری محصولات گلکسی نوت خواهیم بود و تولید و عرضه این محصولات متوقف نمی‌شود. نظر شما در رابطه با این موضوع چگونه است؟

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

نظر شما چیست؟