عضویت رسمی در بنیاد لینوکس
مایکروسافت تسلیم شد!
اگر لینوکس را ایمن‌ترین سیستم‌عامل جهان بدانیم، بیراهه نرفته‌ایم؛ چرا که اوپن‌سورس بودن نرم‌افزارها موجب دریافت به‌روزرسانی‌های فراوان و ارتقای روزافزون آنها می‌شود. در چند سال اخیر که ویندوز به عنوان یک سیستم‌عامل جامع مورد استقبال کاربران قرار گرفت، شرکت مایکروسافت به شدت در حال مبارزه با رقیب قدرتمندش یعنی لینوکس بود. اما حتی مایکروسافت نیز نتوانست در برابر لینوکس مقاومت کند و در روزهای گذشته خبر عضویت رسمی غول نرم‌افزاری جهان در بنیاد لینوکس بر روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت. شاید این خبر خوبی باشد؛ اما برخی از کارشناسان نگران ورود سلطه و انحصار مایکروسافت به جامعه بزرگ لینوکس هستند!

1606683296_1_0.gif

این اقدام تحولی اساسی در نگرش مایکروسافت به نرم‌افزارها و برنامه‌های متن‌باز تلقی می‌شود و نشان می‌دهد که مایکروسافت استانداردهای خود را تغییر داده و دیگر قصد ندارد کدهای برنامه‌نویسی خود را مخفی نگهدارد. اسکات گوتری، معاون واحد کلود و خدمات تجاری مایکروسافت در این مورد می‌گوید: «ما قصد داریم از این طریق به توسعه‌دهندگان امکان دهیم تا سرمایه‌گذاری گسترده‌تری بر روی خدمات کلاود و موبایلی به عمل‌آورند و ابزار و خدمات بیشتری را در این زمینه طراحی کرده و به‌کار بگیرند.»

همکاری مایکروسافت با فعالان جامعه متن‌باز دسترسی به ابزار آزاد، منعطف و هوشمند و همین‌طور خدمات کلاود را ممکن می‌کند و امیدواریم از این طریق شاهد سطوحی بی‌سابقه از خلاقیت و نوآوری باشیم. کارشناسان پیوستن مایکروسافت به بنیاد لینوکس را بخشی از استراتژی گسترده‌تر آن برای همکاری نزدیک با طراحان نرم‌افزارهای متن‌باز برای حضور گسترده‌تر در بازار خدمات، نرم‌افزار و سخت‌افزارهای همراه می‌دانند.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟