۱۰ گوشی گران و فانتزی دنیا در سال ۲۰۱۶
22/09/1395 - 10:10
با گران‌ترین گوشی‌های دنیا آشنا شوید!
اگر فکر می‌کنید که آیفون 7 پلاس اپل یا گلکسی اس 7 اج سامسونگ گران‌ترین گوشی‌های سال 2016 هستند، به سختی در اشتباه هستید! قیمت آیفون 7 پلاس یا گلکسی اس 7 اج حتی به گرد پای گران قیمت‌ترین گوشی‌های سال 2016 نمی‌رسند! با سایت شبکه همراه باشید تا 10 نمونه از گران‌قیمت‌ترین و فانتزی‌ترین گوشی‌های دنیا را به شما عزیزان معرفی کنیم.

مقدمه

بدون تردید کارایی و عملکرد از جمله اصلی‌ترین معیارهایی هستند که اغلب ما به منظور خرید یک گوشی مناسب به آن‌ها توجه می‌کنیم. اما به انسان‌ها با یکدیگر تفاوت دارند! به نظر می‌رسد که برخی از افراد چندان به کارایی یک گوشی اهمیت نمی‌دهند و تنها به دنبال خرید یک گوشی گران و فانتزی هستند! اگر این چنین نبود، تولید گوشی‌هایی که در این مقاله به شما معرفی می‌شوند هم هیچ‌وقت صورت نمی‌گرفت!

مطلب پیشنهادی

دختر یازده ساله در نشست سالانه سهامدارن مایکروسافت چه سوالی مطرح کرد؟
سفری طولانی به منظور مطرح کردن یک پرسش تعمل‌برانگیز

در این مقاله گوشی‌هایی را به شما عزیزان معرفی می‌کنیم که قیمت آن‌ها بسیار عجیب است و به اصطلاح سر به فلک می‌کشد! محصولاتی که در ادامه این مقاله معرفی می‌کنیم، 10 نمونه از گران قیمت‌ترین و فانتزی‌ترین گوشی‌های کنونی موجود در دنیا هستند. اگر تمایل دارید که با گران‌ترین گوشی‌های دنیا آشنا شوید، به هیچ عنوان این مقاله اختصاصی را از دست ندهید و با سایت شبکه همراه باشید.

 

رتبه دهم: گوشی Vertu Signature Diamond (ورچو سینگنچر دایموند)

گوشی Vertu Signature Diamond در لیست گران‌ قیمت‌ترین و فانتزی‌ترین گوشی‌های دنیا، رتبه دهم را به خود اختصاص داده است. این گوشی با قیمت 88،300 دلار به فروش می‌رسد! با یک ضرب ساده می‌توان نتیجه گرفت که قیمت این گوشی بالغ بر 300 میلیون تومان است! در طراحی گوشی Vertu Signature Diamon از الماس‌های نایابی استفاده شده و کنار هم قرار دادن آن‌ها توسط دست انسان صورت پذیرفته است و طراحی ماشینی در این گوشی جای ندارد. این گوشی تنها به تعداد 200 عدد تولید شده و مخاطبین خاص خود را دارد.

رتبه نهم: گوشی iPhone Princess Plus (آیفون پرنسس پلاس)

درست که آیفون 7 پلاس اپل گران قیمت‌ترین گوشی دنیا نیست اما این موضوع به آن معنا نخواهد بود که اپل محصولی ندارد تا در لیست گران‌ترین و فانتزی‌ترین گوشی‌های دنیا جای بگیرد. گوشی iPhone Princess Plus به عنوان نهمین گوشی گران دنیا از سوی اپل عرضه شده است. قیمت این گوشی 176،400 دلار یعنی بالغ بر 600 میلیون تومان است! اپل به دلیل ظاهر منحصر به فرد و مجللی که در این گوشی ارائه کرده برای آن لقب پرنسس (شاهزاده خانم) را در نظر گرفته است. شایان ذکر است که در بدنه گوشی iPhone Princess Plus تقریبا از 360 برش الماس استفاده می‌شود.

رتبه هشتم: Black Diamond VIPN Smartphone (بلک دایموند وی‌آی‌پی‌ان اسمارت‌فون)

رتبه هشتم لیست گران‌ترین و فانتزی‌ترین گوشی‌های دنیا توسط اسمارت‌فون Black Diamond VIPN Smartphone تسخیر شده است. این گوشی هوشمند قیمتی معادل با 300،000 دلار دارد که چیزی بالغ بر یک میلیارد تومان می‌شود! جالب است بدانید که این گوشی توسط شرکت سونی اریکسون (Sony Ericsson) طراحی و عرضه می‌شود. در ساختار این گوشی از پلی کربنات، بخش‌های شیشه‌ای و آینه شکل و تکنولوژی LED ارگانیک استفاده شده است. همچنین گوشی Black Diamond VIPN Smartphone دو الماس بسیار گران قیمت و نایاب را به همراه دارد که به عنوان دکمه فیزیکی در ساختار آن به‌کار گرفته شده‌اند.

رتبه هفتم: گوشی Vertu Signature Cobra (ورچو سیگنچر کبری)

باز هم محصول دیگری از شرکت ورچو (Vertu) در لیست گران‌ترین و فانتزی‌ترین گوشی‌های دنیا جای گرفته است. این گوشی هوشمند Vertu Signature Cobra نام دارد و قیمت آن 310،000 دلار یعنی بالغ بر یک میلیارد تومان است. همانطور که در عکس مشاهده می‌کنید، در لبه این گوشی یک مار کبری طراحی شده که بدنه آن از چهار صد و نه یاقوت خالص تشکیل می‌شود. دو چشم این مار کبری هم از دو زمرد تشکیل می‌شود. گوشی Vertu Signature Cobra در حال حاضر یکی از فانتزی‌ترین گوشی‌های موجود در دنیا و در عین حال گران‌ترین این محصولات است.

رتبه ششم: گوشی Gresso Luxor Las Vegas Jackpot (گرسو لاکچر لاس وگاس جک‌پات)

گوشی Gresso Luxor Las Vegas Jackpot اولین گوشی بود که از نظر قیمت توانست از مرز قیمت یک میلیون دلار عبور کند. بنابراین این گوشی بیش از 3.3 میلیارد تومان قیمت دارد! برخلاف سایر گوشی‌های نامبرده شده در طراحی گوشی Gresso Luxor Las Vegas Jackpot هم از الماس‌های خاصی استفاده شده است اما دلیل اصلی منحصر به فرد بودن آن با بدنه دستگاه ارتباط دارد. بدنه این گوشی از چوب آفریقایی ساخته شده که بیش از 200 سال قدمت دارد و به اندازه طلا و الماس ارزشمند است.

رتبه پنجم: گوشی  Diamond Crypto Smartphone (دایموند کریپتو اسمارت‌فون)

باز هم نوبت به یک اسمارت‌فون می‌رسد! این گوشی هوشمند Diamond Crypto Smartphone نام دارد و قیمت آن 1.3 میلیون دلار یعنی بالغ بر 450 میلیارد تومان است. گوشی هوشمند نامبرده شده از یک بستر امنیتی و رمزنگاری فوق پیشرفته و اختصاصی بهره می‌برد. این موضوع از جمله ویژگی‌های اصلی این محصول است. گوشی هوشمند Diamond Crypto از پلاتین ساخته شده و دکمه فیزیکی میانی آن یا دکمه نویگیشن دستگاه از طلای 18 عیار تشکیل شده است. همچنین 28 الماس برش یافته هم در لبه‌های این گوشی تعبیه شده‌اند و بالغ بر 25 الماس شاهدخت هم برای تزئین دستگاه مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این موضوعات سبب شده که گوشی Diamond Crypto Smartphone در لیس گران قیمت‌ترین و فانتزی‌ترین گوشی‌های دنیا جایگاه پنجم را کسب کند.

 رتبه چهارم: گوشی GoldVish Le Million (گلدویش له میلیون) 

گوشی GoldVish Le Million هم یکی از گران‌ترین و فانتزی‌ترین گوشی‌های کنونی موجود در دنیا است که در کشور سوئیس تولید شده است. بدنه این گوشی از طلای 18 عیار منحصر به فرد و نایابی ساخته شده است و الماس‌های با درجه‌بندی 120 عیار و نوع VVS1 در این گوشی مورد استفاده قرار گرفته‌اند. این گوشی تنها به تعداد 100 نسخه تولید و روانه بازار شد. قیمت گوشی GoldVish Le Million بیش از 1.3 میلیون دلار یعنی بالغ بر 450 میلیارد تومان است.

رتبه سوم: گوشی iPhone 3G King’s Button (آیفون 3 جی کینگز باتن)

نوبت به سه گوشی برتر لیست می‌رسد و باز هم اپل در این بخش خودنمایی می‌کند! جایگاه سوم لیست گران قیمت‌ترین و فانتزی‌ترین گوشی‌های دنیا در سال 2016 از آن گوشی iPhone 3G King’s Button شده است. دکمه هوم (Home) این گوشی از الماس 6.6 قیراط منحصر به فرد و باکیفیت عالی تشکیل می‌شود و بدنه دستگاه از طلای 18 عیار زرد و سفید ساخته شده است. همچنین در طراحی لبه‌های بدنه گوشی iPhone 3G King’s Button هم از 138 الماس اختصاصی و نایاب استفاده می‌شود. قیمت این گوشی برابر با 1.5 میلیون دلار یعنی بالغ بر 5.2 میلیارد تومان است.

رتبه دوم: گوشی iPhone 5 Black Diamond (آیفون 5 بلک دایموند)

گوشی iPhone 5 Black Diamond قیمتی برابر با 15.3 میلیون دلار دارد! یعنی این گوشی که دومین گوشی گران قیمت کنونی دنیاست بالغ 53 میلیارد تومان قیمت دارد و جالب اینجا است که از سری آیفون‌های شرکت اپل است! در ساخت این گوشی از الماس سیاه استفاده شده که گونه بسیار نایابی از الماس در سراسر دنیا محسوب می‌شود. علاوه بر الماس سیاه، الماس‌های متعدد و فوق‌العاده مجلل دیگری هم در گوشی iPhone 5 Black Diamond استفاده شده‌اند و بدنه دستگاه از طلا ساخته شده است.

رتبه اول: گوشی Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6 (فالکن سوپرنوا پینک دایموند آیفون 6)

اشاره کرده بودیم که آیفون 7 پلاس اپل گران قیمت‌ترین گوشی دنیا نیست اما یک آیفون دیگر این رتبه و جایگاه را به خود اختصاص داده است! این آیفون، Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6 نام دارد. برخلاف سایر گوشی‌های نامبرده شده، در طراحی این گوشی از تعداد بسیار زیادی الماس استفاده نشده و تنها یک الماس خاص 18 قیراطی که قیمتی بالغ بر 48 میلیون دلار دارد برای مجلل کردن این آیفون مورد استفاده قرار گرفته است. این الماس می‌تواند شامل دو رنگ آبی و صورتی باشد. حد بزنید که قیمت یک نسخه از Falcon SuperNova Pink Diamond iPhone 6 چقدر است؟ این گوشی قیمتی معادل با 99.5 میلیون دلار یعنی بالغ بر 340 میلیارد تومان را به همراه دارد!

جمع‌بندی

در این مقاله به معرفی گران قیمت‌ترین و فانتزی‌ترین گوشی‌های دنیا در سال 2016 پرداختیم. همانطور که ملاحظه کردید، آیفون‌های اپل در این لیست جایگاه ویژه‌ای داشته‌اند و این موضوع به مراتب قابل توجه بود. به نظر شما چه کسانی نسبت به خرید گوشی‌هایی با قیمت این چنینی اقدام می‌کنند؟

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟