چینی‌ها مشابه آمازون اکو را ساختند
08/09/1395 - 09:10
با لینگ لانگ دینگ دانگ چینی آشنا شوید
برخی از تحلیل‌گران معتقد هستند که بازار خانه‌های هوشمند در کشور چین تا سال 2018 میلادی تبدیل به یک کسب‌وکار 22 میلیارد دلاری در سال می‌شود. با چنین رشدی؛ مطمئنا برنده اصلی در این میان؛ شرکت‌های بزرگی مانند گوگل و آمازون خواهند بود.

1606683296_1_0.gif

این شرکت‌ها به‌شدت علاقه دارند تا بلندگوهای هوشمند مجهز به دستیار دیجیتالی خود را در اختیار بیشتر از یک میلیارد چینی که پتانسیل بالقوه‌ای برای استفاده از آن دارند؛ قرار دهند. اما آن‌ها فکر یک رقیب نوپا را نکرده بودند: "دینگ دانگ" (DingDong). این رقیب تازه وارد موفق شده تا محصولات گوگل و آمازون را شکست دهد و برای آن‌ها خط‌ و نشان بکشد. دینگ دانگ توسط "لینگ لانگ" ساخته شده و قیمت آن 118 دلار است. این گجت قادر است به سئوالات پاسخ دهد؛ موسیقی یا کتاب‌های صوتی پخش کند و مانند اکوی آمازون؛ برنامه زمانی فرد را مدیریت کند.

برای بوت کردن دینگ دانگ باید مشابه اکو عمل کرد و از این حیث شباهت زیادی به‌هم دارند. برای بیدار کردن این دستگاه به سه دستور نیاز است: دینگ دانگ دینگ دانگ؛ شیائووِی شیائووِی یا بای لینگ بای لینگ.

مطلب پیشنهادی

با این سیستم جدید امنیت خانه‌تان را بالا ببرید + ویدیو
سنسورها در کنار دِرون‌ها با نظارت یادگیری ماشین

به‌محض بیدار شدن؛ همان کارهایی را انجام می‌دهد که اکو هم انجام می‌دهد. تنها تفاوت این دو وسیله در حال حاضر؛ عدم برخورداری از یک پشتیبانی واقعی برای دستگاه چینی است. 

طبق گزارشی که لینگ لانگ منتشر کرده؛ بخش عمده خریداران این دستگاه تا به‌امروز از آن برای پخش موسیقی استفاده می‌کنند. آرشیوی  که در اختیار این کابران قرار دارد حدود ۳ میلیون قطعه موسیقی در خود جای داده است.

با وجود این‌که اکو در سال 2014 میلادی پا به این دنیا گذاشت؛ مهندسان لینگ لانگ از همان زمان در حال کار بر روی این پروژه بودند. محصول این شرکت به‌ هیچ‌عنوان کپی از طرح آمازون نیست. هرچند که؛ «چارلی لیو»؛‌ مدیر ارشد بازاریابی این شرکت ادعا می‌کند که معرفی اکو توسط آمازون روی خیلی از تصمیمات آن‌ها تأثیرگذار بود. 

اما یک تفاوت مهم وجود دارد. فعلا اکو قادر به فهم زبان چینی نیست. ولی دینگ دانگ هر دو زبان Mandarin و Cantonese را متوجه می‌شود. به دلیل این‌که موتور زبان این سیستم پیچیدگی زیادی دارد؛ فعلا نمی‌توان هر دو را روی یک دستگاه قرار داد.

می‌توان گفت که توانایی‌های آن محدود است اما لینگ لانگ امیدوار است با میدان دادن به توسعه‌دهندگان طرف سوم؛ از توان موجود استفاده بیشتری ببرد و محصولی بسازد که شباهت بسیار زیادی به اکو داشته باشد.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟