مزیت‌های پیکسل‌های جدید گوگل نسبت به نکسوس‌ها
ویژگی‌های جدید دو گوشی پیکسل گوگل که در نکسوس‌ها وجود ندارد!
گوگل در کنفرانس خود در روز چهارم اکتبر مصادف با سیزدهم مهر ماه به طور رسمی از دو گوشی هوشمند گوگل پیکسل (Google Pixel) و گوگل پیکسل ایکس ال (Google Pixel XL) رونمایی کرد. گوگل عنوان داشته که دیگر به تولید سری محصولات نکسوس نمی‌پردازد و نباید منتظر معرفی نسخه‌های جدید سری محصولات نکسوس باشیم. اما دو گوشی پیکسل گوگل نسبت به سری محصولات نکسوس این شرکت چه مزیت‌هایی را شامل می‌شوند؟ با مجله شبکه همراه باشید تا نگاهی به ویژگی‌های جدید دو گوشی پیکسل گوگل که در نکسوس‌ها وجود ندارند داشته باشیم!

گوگل در کنفرانس روز سیزدهم مهر ماه خود به طور رسمی از دو گوشی هوشمند جدید گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال رونمایی کرد. اطلاعات دقیق‌تری مربوط به این موضوع را می‌توانید از مقاله "گوگل از دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال رونمایی کرد" مطالعه کنید. شرکت گوگل مدعی شده که این دو گوشی هوشمند اولین اسمارتفون‌هایی هستند که به طور اختصاصی و مستقل توسط خود این کمپانی تولید می‌شوند. اگر چه در این بین خبرها و شایعاتی در مورد اظهار نظر دروغین گوگل هم منتشر شده است!

مطلب پیشنهادی

گوشی ناشناخته‌ای رکورد بنچمارک AnTuTu را شکست!
احتمالا این گوشی قدرتمند گلکسی اس 8 سامسونگ است!

شرکت گوگل پس از معرفی دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال رسما اعلام کرد که از این پس نسخه جدیدی از سری گوشی‌های نکسوس معرفی نمی‌شود. به بیان دیگر باید با نکسوس‌های گوگل خداحافظی کنیم و احتمالا سری محصولات پیکسل جایگزین آن‌ها می‌شود. اما به واقع دو گوشی پیکسل و جدید معرفی شده چه ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که می‌توانند منجر به برتری آن‌ها نسبت به سری محصولات نکسوس شوند؟

ما در این مقاله قصد داریم که به مرور این موضوع و ویژگی‌های جدید دو گوشی پیکسل گوگل که در نکسوس‌ها وجود ندارند داشته باشیم. این ویژگی‌ها می‌توانند دلایل بر برتری دو گوشی پیکسل گوگل نسبت به سری محصولات نکسوس باشند. ممکن است برخی از این ویژگی‌ها برای ما ایرانی‌ها کاربردی نداشته باشند، اما در هر صورت در این مقاله به این ویژگی‌ها هم اشاره می‌کنیم. با مجله شبکه همراه باشید.

دستیار صوتی گوگل (Google Assistant)

دستیار صوتی گوگل در اپلیکیشن گوگل الو (Google Allo) معرفی شده بود و حال به طور پیش‌فرض با دو گوشی گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال در تعامل است. به بیان دیگر دو گوشی نامبرده شده به طور پیش‌فرض قابلیت تعامل با دستیار صوتی گوگل (Google Assistant) را دارند.

گوشی پیکسل گوگل

 به موجب وجود این دستیار صوتی می‌توانید به اطلاعات دقیقی و متنوعی دسترسی داشته باشید. گوگل به سختی در تلاش است تا عملکرد این دستیار صوتی را بهبود بخشد. بنابراین پشتیبانی پیش‌فرض دو گوشی گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال از دستیار صوتی گوگل از جمله مزیت‌های اصلی این دو محصول نسبت به سری گوشی‌های نکسوس به شمار می‌رود.

فضای ذخیره‌سازی ابری نامحدود اختصاصی برای فایل‌های تصویری

این قابلیت از جمله قابلیت‌های بسیار کاربردی است که متاسفانه اغلب ما ایرانی‌ها به دلیل محدودیت‌های سرعتی و حجمی اینترنت قادر به استفاده از آن نیستیم! گوگل به همراه دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال، فضای ذخیره‌سازی ابری نامحدود اختصاصی را ارائه می‌کند که کاربر می‌تواند از آن به منظور ذخیره‌سازی فایل‌های تصویری خود با کیفیت عالی و کامل استفاده کند.

گوشی پیکسل گوگل

این موضوع به آن معنا است که برنامه گوگل فوتو (Google Photo) دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال می‌تواند به طور خودکار فیلم‌ها و ویدیوهای ذخیره شده در حافظه داخلی دستگاه را بدون افت کیفیت در سرویس ذخیره‌سازی ابری نامحدود گوگل آپلود کند. متاسفانه استفاده از این قابلیت بسیار عالی به دلیل کمبود سرعت اینترنت و همچنین محدود بودن حجم بسته‌های اینترنتی در کشور ما نمی‌تواند برای کاربران ایرانی کارایی چندانی داشته باشد.

بهره‌مندی از حافظه هوشمند (Smart Storage)

دو گوشی گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال از ویژگی منحصر به فردی با نام اختصاصی حافظه هوشمند یا "Smart Storage" بهره می‌برند. به موجب وجود این قابلیت، دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال می‌توانند به طور خودکار فایل‌های تصویری که در سرویس ابری نامحدود گوگل آپلود شده‌اند را شناسایی کرده و در صورت نیاز در حافظه داخلی دستگاه فایل‌های جدید را جایگزین آن‌ها کنند.

گوشی پیکسل گوگل

تصور کنید که نسخه بهره‌مند از حافظه داخلی 32 گیگابایتی گوشی گوگل پیکسل را خریداری کرده‌اید و با استفاده از آن به ضبط ویدئوهای 4K پرداخته‌اید. بدون تردید در این شرایط به دلیل حجم بالایی که ویدئوهای 4k دارند، حافظه داخلی دستگاهتان سریع پر می‌شود. حال به موجب وجود فضای ذخیره‌سازی ابری نامحدود و اختصاصی که گوگل برای این محصول در نظر گرفته، کاربر می‌تواند بدون هیچ مشکلی نسبت به آپلود ویدئوهای 4K خود در اکانت ابری دستگاه اقدام کند.

پس از آپلود این ویدئوها در فضای ابری، باز هم می‌توانید نسبت به ضبط ویدئوهای 4K توسط گوشی هوشمند خود اقدام کنید و با پیغام هشدار پر بودن حافظه داخلی مواجه نشوید. در این شرایط حافظه هوشمند (Smart Storage) دستگاه فعال می‌شود و فایل‌ ویدئویی جدید را جایگزین فایل‌های پیشینی می‌کند که در سرو.یس ابری آپلود شده و موجود هستند. این ویژگی مختص دو گوشی پیکسل گوگل بوده و در سری محصولات نکسوس خبری از آن نیست!

پشتیبانی از پلتفرم دی‌دریم (DayDream)

گوشی پیکسل گوگل دی‌دریم

گوگل در جریان کنفرانس خود علاوه بر دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال از اولین هدست واقعیت مجازی مبتنی بر پلتفرم نرم‌افزاری و اختصاصی دی‌دریم هم رونمایی کرد. گوگل امیدوار است که پلتفرم دی‌دریم در آینده نزدیک به پلتفرم اختصاصی هدست‌های واقعیت مجازی تبدیل شود. دو گوشی هوشمند گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال از پلتفرم نرم افزاری دی‌دریم پشتیبانی می‌کنند اما سری محصولات نکسوس قادر به انجام این عمل نیستند.

خدمات پس از فروش ویژه گوگل با نام اختصاصی "Care by Google"

گوشی پیکسل گوگل

گوگل خدمات پس از فروش ویژه‌ای و دائمی را به همراه دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال ارائه می‌کند. این خدمات "Care by Google" نام دارد و به موجب آن کاربر می‌تواند به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته با کارشناسان واحد پشتیبانی گوگل در ارتباط بوده و سوالات خود را با این افراد مطرح سازد. این ویژگی فوق‌العاده به احتمال زیاد برای ما ایرانی‌ها قابل استفاده نخواهد بود.

تولید مستقیم توسط گوگل!

گوشی پیکسل گوگل

این موضوع در پاره‌ای از ابهامات قرار دارد اما از آنجایی که گوگل به طور رسمی مدعی شده که تمام اجزای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال توسط خود این شرکت تولید می‌شوند، ما هم به گفته این شرکت اعتماد می‌کنیم. بنابراین تولید مستقیم دو گوشی گوگل پیکسل و گوگل پیکسل ایکس ال از دیگر برتری‌های این محصولات نسبت به سری محصولات نکسوس به شمار می‌رود.  

فروش اقساطی ویژه

قیمت گوشی پیکسل گوگل

گوگل نسخه پایه‌ای نکسوس پیکسل را با قیمت 649 دلار به فروش می‌رساند که در مقایسه با قیمت سری محصولات نکسوس این شرکت بسیار بیشتر است. اما فروش اقساطی گوگل از ویژگی‌های منحصر به فرد سری محصولات پیکسل به شمار می‌رود که پیش از این به طور مستقیم توسط گوگل برای نکسوس‌ها ارائه نشده بود. گوگل این امکان را فراهم می‌کند تا در شرایط خاصی، افراد علاقمند بتوانند پیکسل‌های جدیدش را با اقساط 24 ماه خریداری کنند. متاسفانه این موضوع هم از جمله ویژگی‌هایی است که ما ایرانی‌ها از آن بهره‌مند نمی‌شویم.

گوگل لانچر (Google Launcher) و پیکسل کمرا (Pixel Camera)

دوربین گوشی پیکسل گوگل

 دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال گوگل به لانچر و همچنین اپلیکیشن دوربین اختصاصی مجهز هستند که توسط خود شرکت گوگل توسعه داده شده است. قابلیت‌های متنوعی در اپلیکیشن دوربین دو اسمارت‌فون نامبرده شده ارائه می‌شود که به ویژگی‌های منحصر به فرد و متفاوت آن نسبت به نکسوس‌های گوگل می‌افزاید. این اپلیکیشن دوربین اختصاصی پیکسل کمرا یا "Pixel Camera" نام دارد.

انتقال ساده و بی‌دردسر اطلاعات

گوشی پیکسل گوگل

گوگل به همراه دو گوشی هوشمند پیکسل و پیکسل ایکس ال خود یک کابل یواس‌بی نوع سی (USB C) را ارائه می‌کند که با استفاده از آن، کاربر می‌تواند به راحتی نسبت به انتقال اطلاعاتی همچون لیست مخاطبین، آرشیو پیامک‌ها، عکس‌ها و سایر موارد این چنینی از یک گوشی قدیمی اندرویدی یا آی‌او‌اسی به گوشی جدید پیکسل خود اقدام کند.

جمع‌بندی

سعی داشتیم که در این مقاله به مزیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فرد دو گوشی پیکسل و پیکسل ایکس ال گوگل که در سری محصولات نکسوس وجود ندارند، بپردازیم. سعی شد که به تمام موارد موجود و حتی آن دسته از موضوعاتی که برای ما ایرانی‌ها کاربردی ندارند هم اشاره شود. نظر شما در مورد دو گوشی جدید گوگل چیست؟ مزیت اصلی این دو گوشی نسبت به نکسوس‌های گوگل را در چه امری می‌بینید؟

==============================

شاید به این مقالات هم علاقمند باشید:

لنوو از تبلت جدید خود با رم 3 گیگابایتی رونمایی می‌کند

موتورولا رسما فهرست گوشی‌های قابل آپدیت به اندروید 7 نوقا را منتشر کرد

گوشی تاشو و رده بالای سامسونگ تأییدیه FCC دریافت کرد

شیائومی ردمی 3 اس پلاس با قیمت عالی 143 دلار معرفی شد

چگونه از سالم بودن باتری فبلت گلکسی نوت 7 و عدم انفجار آن مطمئن شویم؟

عینکی با قابلیت ضبط ویدئو معرفی شد

دلیل تولید صدای عجیب آیفون 7 چیست؟ آیا باید نگران این موضوع باشیم؟

گوگل پیکسل سریع‌ترین اسمارت‌فون آندرویدی بازار خواهد بود

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه         ثبت اشتراک نسخه  آنلاین 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network اینجا کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

برچسب: 

مطالب پربازدید

توسعه و پشتیبانی توسط : ایران دروپال
پشتیبانی توسط ایران دروپال