تجربه‌ای نو از واقعیت مجازی با پلتفرم اختصاصی گوگل
14/07/1395 - 00:59
گوگل هدست واقعیت مجازی اختصاصی خود با نام Daydream View را معرفی کرد
گوگل در جریان کنفرانس خود از اولین هدست واقعیت مجازی مبتنی بر پلتفرم اختصاصی دی‌دریم (DayDream) خود رونمایی کرد. این هدست واقعیت مجازی Daydream View نام داشته و بنا به ادعای گوگل تا 30 درصد از هدست‌های مشابه سبک‌تر است. با مجله شبکه همراه باشید.

1606683296_1_0.gif

گوگل دقایقی پیش از هدست واقعیت مجازی اختصاصی جدید خود که مبتنی بر سیستم‌عامل دی‌دریم است رونمایی کرد. این هدست واقعیت مجازی Daydream View نام داشته دارای قابلیت تنظیمات خودکار است تا به این صورت بهترین تجربه ممکن را در اختیار کاربر قرار دهد. گوگل اشاره کرده که هدست واقعیت مجازی Daydream View مشکلات مربوط به افراد عینکی را هم برطرف کرده و این دسته از افراد می‌توانند مادامی که عینک به چشم دارند از هدست واقعیت مجازی Daydream View استفاده کنند.

هدست دی‌دریم ویو

هدست واقعیت مجازی Daydream View یک کنترلر بسیار کوچک و اختصاصی را به همراه دارد. همانطور که اشاره کردیم این هدست واقعیت مجازی مبتنی بر پلتفرم اختصاصی دی‌دریم گوگل است و شرکت گوگل اعلام کرده که در آینده شاهد عرضه هدست‌های متنوع دیگری با بهره‌گیری از این پلتفرم نرم‌افزاری خواهیم بود. گوگل اشاره کرده که سرویس‌هایی همچون نت‌فلیکس (Netflix) با پلتفرم دی‌دریم سازگاری دارند و نسخه بعدی فیلم هری‌پاتر در این هدست به طور سه بعدی و مجازی قابل مشاهده خواهد بود.

هدست دی‌دریم ویو

سرویس‌های استریت ویو هم در هدست واقعیت مجازی Daydream View قابل استفاده هستند. ظاهرا گوگل با تهیه کنندگان محتوای سایت یوتیوب مذاکره کرده تا محتوای سازگار بیشتری با واقعیت مجازی و نمایش ۳۶۰ درجه‌ای ویدئو تهیه کنند. گوگل اشاره داشته که در آینده استفاده از پلتفرم دی‌دریم در هدست‌های واقعیت مجازی کاملا مرسوم می‌شود و محتوای اختصاصی بیشتری برای این هدست‌های مجهز به این پلتفرم عرضه خواهد شد. متاسفانه در حال حاضر اطلاعاتی در مورد زمان عرضه و قیمت هدست واقعیت مجازی Daydream View ارائه نشده است.

هدست دی‌دریم ویو

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟