بـــازی بـــزرگــان
گالری عکس: نگاهی کوتاه به نمایشگاه E3 2016
هر سال چشمان منتظر مخاطبان بازی‌ها به نمایشگاه بزرگ E3 و کنفرانس‌های باشکوه آن دوخته می‌شود تا در جشن بازی‌های ویدیویی و رایانه‌ای، سه روز را با سازندگان و دستاوردهای جدیدشان سپری کنند. نمایشگاه‌ها و همایش‌های مختلفی در شهرها و کشورهای مختلف برگزار می‌شود، اما ناشران بزرگ و استودیوهای سرشناس، برگ‌های برنده خود و غافل‌گیری‌های‌شان را برای شهر لس‌‌آنجلس آماده می‌کنند.

ثبثبثب.gif

با اینکه امسال وب‌سایت‌ها، تعدادی از مهم‌ترین اخبار نمایشگاه را پیش از برگزاری آن منتشر کرده بودند، باز هم شایعه‌های رونمایی از نمونه‌های قدرتمندتر کنسول‌های نسل حاضر، لحظه‌شماری آغاز این رویداد بزرگ را سخت‌تر از همیشه کرده بود. سونی یک روز پیش از کنفرانس خود، اخبار ساخت پلی‌استیشن ۴ جدید و قدرتمندتر را تأیید کرد، اما خاطر نشان کرد که هیچ برنامه‌ای برای رونمایی از آن در E3 ندارد. مایکروسافت که در نسل حاضر از سونی عقب مانده است، با معرفی دو کنسول جدید نشان داد که برنامه‌ها و سیاست‌های تازه‌ای برای رقابت با سونی در پیش گرفته است. از طرفی انتظارها برای معرفی کنسول جدید نینتندو که با نام «NX» شناخته می‌شود، همچنان ادامه پیدا کرد و این ناشر قدیمی تنها به رونمایی از قسمت جدید مجموعه‌ «زلدا» و تعدادی بازی برای کنسول دستی‌اش بسنده کرد. 

پیام بزرگ این دوره چیزی جز پایان فلسفه و تعریف کنسول‌ها برای مخاطبان بازی‌ها نبود. عمر طولانی نسل‌های گذشته کنسول‌ها حالا با پیشرفت فناوری و تلاش برای ورود به قلمروهای جدید، باعث شده است تا تنها با گذشت سه سال از آغاز نسل هشتم، صحبت از کنسول‌هایی با قدرت نمایش وضوح تصویر 4K و نرخ فریم بیشتر به میان آید. از سوی دیگر، هدست‌های واقعیت مجازی به قدرت و حمایت بیشتری احتیاج دارند و کنسول‌ها باید بخش قابل توجهی از این حمایت را فراهم کنند. گرچه واقعیت مجازی همچنان به وقت بیشتری برای توسعه و جلب توجه مخاطبان احتیاج دارد، با از راه رسیدن هدست انحصاری سونی در پاییز و تمرکز سونی بر تعداد زیادی بازی انحصاری، این قلمرو هیجان‌انگیز و تازه را وارد مرحله جدیدی خواهد کرد. حال که تعریف نسل جدید کنسول‌ها با سیاست‌های تازه سونی و مایکروسافت تغییر کرده است، باید دید سازندگان و استودیوها که پیش از این تنها برای یک سخت‌افزار ثابت بازی می‌ساختند، چگونه خود را با روند جدید هماهنگ خواهند کرد. 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟