حقه‌بازی یا خلاقیت در یک بازی مشهور
استفاده از دِرون برای گرفتن پوکمون‌های بیشتر
Pokemon Go یک گیم جدید است که بازیکنان آن باید مسافت‌های طولانی را پیاده طی کنند ولی بعضی از آن‌ها سرانجام راهی برای دور زدن سیستم پیدا می‌کنند. یکی از کاربران تامبلر به‌نام Perchbird یکی از همین گیمرها است. او عکسی را منتشر کرده که گوشی را در حال اجرای این اپ در حالی‌که روی یک دِرون نصب است؛ نشان می‌دهد.

ثبثبثب.gif

عنوان این کار تنها یک چیز است: من یک حقه‌بازم. این فرد که نام وی لیام است متوجه شد که تلاش‌هایش موفقیت‌آمیز نبوده چون اصلا پوکمونی در حیاط پشتی خانه او وجود نداشت. لیام می‌گوید که از یک اپ به‌نام AirDroid بر روی گوشی و لپ‌تاپ استفاده کرده تا صفحه‌نمایش گوشی را به کامپیوتر وصل کند. این کار کمک کرد تا وی از طریق اینترنت به گوشی دسترسی داشته باشد؛ وی سپس گوشی را با یک مقدار چسب به دِرون چسباند و از طریق وای‌فای شروع به کار با آن کرد.

لیام ادامه می‌دهد: «اگر به دیتا دسترسی داشتم مطمئنا بهتر کار می‌کرد.» دِرون می‌تواند تا حدود 460 متر از من دور شود و این دقیقا مقدار مسافتی است که Pokemon Go روی یک گوشی چسبیده به دِرون می‌تواند طی کند. البته با توجه به این‌که وای‌فای منطقه محدودی را پوشش می‌دهد دِرون وی نمی‌توانست بیشتر از شعاع 15 متری از روتر دور شود.

شاید اگر لیام در یک منطقه پرجمعیت‌تر این روش را انجام می‌داد، می‌توانست پوکمون‌های زیادی بگیرد اما به‌دلیل این‌که در حومه بیرون از ماساچوست زندگی می‌کند؛ در این راه به موفقیتی دست پیدا نکرد. هرچند که به پرواز در آوردن دِرون در محافل عمومی می‌تواند باعث رعب و وحشت برخی از مردم شود.

هم‌چنین مشکل دیگری که لیام به آن برخورد کرد تداخل گوشی با نحوه کارکرد دِرون و خاموش کردن مود GPS آن بود. ظاهرا تمام دِرون‌های این برند چنین مشکلی دارند. مدلی که لیام از آن استفاده می‌کند Phantom 3 Standard است و طبق مواردی که در فروم‌های پایلوت‌های Phantom دیده می‌شود سایر استفاده کنندگان این دِرون مشکلات مشابهی را تجربه کرده‌اند.

به‌هر حال Perchbird حقه‌باز نیست اما اگر کسی شرایط بهتری داشته باشد می‌تواند از مجموعه گوشی و دِرون استفاده کرده و تمام پوکمون‌ها را جمع‌آوری کند. فقط کافی است سیگنال قوی‌تر باشد و از دِرونی استفاده شود که GPS آن خاموش نمی‌شود.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟