افزونه‌های عمومی
جادوگری با افزونه‌های کاربردی فایرفاکس- بخش سوم
بسیاری از کاربران فایرفاکس را به خاطر افزونه‌هایش دوست دارند و اینکه نصب قابلیت‌های جدید روی این مرورگر وب تمامی ندارد. تاکنون در دو قسمت به معرفی تعدادی از افزونه‌های پرکاربرد فایرفاکس پرداخته‌ایم، در این قسمت در نظر داریم به معرفی تعداد دیگری از افزونه‌های کاربردی فایرفاکس بپردازیم.

760 4_0.gif

Add To Search

Add to Search افزونه‌ای است که بدون شک به آن علاقمند خواهید شد. افزونه Add To Search این توانایی را دارد تا هرگونه محتوای انتخاب شده روی صفحه را به‌طور مستقیم به فیلد جستجوی گوگل وارد کرده و به‌طور خودکار صفحه جستجوی گوگل که در برگیرنده نتایج پیدا شده در مورد متن انتخاب شده است را به کاربر نشان دهد. کافی است روی یک لینک کلیک کرده یا بخشی از یک متن را در صفحه وب موردنظرتان انتخاب کرده، کلیک راست ماوس را فشار داده و گزینه "........."Search for google  انتخاب کنید.

لینک دانلود Add to Search

ColorZilla

ColorZilla افزونه جالبی است که در ارتباط با رنگ‌ها در صفحات وب کاربرد دارد. ColorZilla بعد از نصب امکان انتخاب رنگ‌ها روی یک صفحه وب را امکان‌پذیر می‌سازد. این افزونه قدرتمند همچنین امکان ساخت رنگ ترکیبی را نیز به کاربر می‌دهد. بعد از نصب این افزونه آیکون مربوط به آن به شکل یک قطره چکان در نوار ابزار قرار می‌گیرد. با کلیک روی این قطره چکان به‌آسانی توانایی مشاهده رنگ‌های به کار رفته در یک صفحه وب را خواهید داشت.

اگر روی پیکان قرار گرفته در کنار قطره چکان کلیک کنید، گزینه‌های متعددی در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

به طور مثال اگر گزینه DOM Color Analysis Results را انتخاب کنید رنگ‌های مورد استفاده در یک صفحه وب به صورت تفکیک شده در پایین صفحه ظاهر می‌شود، اگر روی هر یک از جعبه‌های رنگ در پایین صفحه کلیک کنید، به کدهای متناظر به آن رنگ دسترسی خواهید داشت.

همچنین، گزینه Generator  CSS Gradient  به شما امکان ساخت کدهای css را بر مبنای یک شیب رنگ می‌دهد. زمانی‌که روی این گزینه کلیک کنید به صفحه مربوط به ساخت رنگ وارد می‌شوید.

در این صفحه رنگ‌های موردنیاز خود را با استفاده از پالت رنگ می‌توانید تنظیم کنید. در لحظه‌ای که در حال ساخت رنگ هستید، کدهای css متناظر به رنگ در سمت راست صفحه در اختیارتان قرار دارد.

لینک دانلود ColorZilla 

Session Manager

این افزونه را می‌توان به عنوان مکملی برای قابلیت پیش‌فرض فایرفاکس در نظر گرفت که قادر است وضعیت پنجره‌ها را در مراجعه بعدی به  فایرفاکس حفظ کند. این افزونه وضعیت همه یا بعضی از پنجره‌های باز در فایرفاکس را به طور خودکار ذخیره می‌کند. همچنین توانایی بازگرداندن آن‌ها به وضعیت قبلی آن‌ها را دارد. به‌طور مثال اگر فایرفاکس به دلیل بروز یک باگ به طور ناگهانی بسته شده یا در شرایط عادی به اجرای آن خاتمه داده شود، این توانایی را دارد تا زبانه‌ها را به وضعیت قبلی خود بازگرداند. بعد از نصب این افزونه از منوی Tools برای دسترسی به تنظیمات آن استفاده کنید.

لینک دانلود SessionManager

New Tab Homepage

یک افزونه ساده اما کاربردی و جالب است که صفحات خانگی شما را زمانی‌که یک زبانه جدید را باز کنید، بارگذاری می‌کند. اگر تعداد صفحات خانگی بیش از یک مورد باشد فقط اولین مورد انتخاب می‌شود.

لینک دانلود New Tab Homepage

Xmarks Sync

زمانی‌که برای اولین بار از یک مرورگر استفاده می‌کنید همه چیز خوب و در دسترس است. اما هر چه در وب به گشت و گذار می‌پردازید با سایت‌های مفیدی مواجه می‌شوید که آن‌ها را به عنوان سایت‌های مورد علاقه خود در مرورگرتان ذخیره‌سازی می‌کنید. درست در این نقطه است که افزونه Xmakrs ساخت‌یافته‌ترین روش را برای مدیریت روی بوک‌مارها و عناصر دیگر در اختیار کاربر قرار می‌دهد. افزونه Xmakrs Sync در مدیریت و سازماندهی آسان و باز کردن بوک‌مارکها به طور موازی به کاربر کمک می‌کند. بعد از نصب این افزونه کافی است روی notification برای تنظیم xmarks و همچنین پشتیبان‌گیری از آن‌ها استفاده کنید. البته برای بهره‌مندی از ویژگی‌های این افزونه لازم است یک حساب‌کاربری Xmakrs ایجاد کنید.

با تکمیل فیلدهای مربوطه و  کلیک روی دکمه Finish فرآیند ثبت‌نام و نصب افزونه با موفقیت به پایان رسیده و به وب سایت متعلق به این افزونه هدایت می‌شوید.

لینک دانلود Xmarks Sync

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟