GlassWire: دیده‌بان شما در اندروید
دانلود کنید: اپلیکیشنی برای مشاهده مصرف اینترنت اپلیکیشن‌های اندروید
بسیاری از کاربران اینترنت موبایل گلایه دارند چرا زود به زود حجم اینترنت خریداری شده تمام می‌شود و دوباره باید بسته جدید بخرند یا اینکه سرویس خود را تمدید کنند. یکی از دلایل پنهان مصرف بالای اینترنت موبایل به مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها در پس‌زمینه برمی‌گردد. یک اپلیکیشن مانیتورینگ خوب می‌تواند این موضوع را آشکار کند.

اپلیکیشن GlassWire یکی از بهترین ابزارهای گزارش‌گیری میزان مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها برای سیستم‌عامل اندروید است. این اپلیکیشن می‌تواند مصرف اینترنت تمام برنامه‌ها را به شما روی نمودار و براساس بازه‌های زمانی مختلف از چند دقیقه تا چند روز و هفته و ماه نمایش دهد. 

مطلب پیشنهادی

دانلود کنید: ده اپلیکیشن جذاب و محبوب وای‌فای
با این برنامه‌ها از وای‌فای لذت ببرید

GlassWire مصرف اینترنت وای‌فای و دیتای موبایل را ملاک قرار داده و از لحظه اتصال به اینترنت شروع به پایش ترافیک ورودی و خروجی اپلیکیشن‌ها کرده و به صورت لحظه‌ای به شما گزارش می‌دهد. 

یکی از مزایای این اپلیکیشن این است که می‌توانید برایش بازه زمانی یا حجم تعریف کنید. به این معنی که مثلا وقتی حجم مصرف اینترنت یک اپلیکیشن خاص به این مقدار رسید، فورا شما را اطلاع دهد. این هشدار به شما کمک می‌کند تصمیم بگیرید آیا این اپلیکیشن هنوز به کار خود ادامه دهد یا بسته شود و چقدر از حجم اینترنت شما باقی مانده است. 

GlassWire در اصل یک فایروال سفارشی‌ شده است. با مانیتورینگ پورت‌های اینترنت می‌تواند به شما اپلیکیشن‌های مشکوک را معرفی کند. اگر یک بدافزار یا اپلیکیشن با رفتارهای مخرب روی اندروید شما نصب شده و اطلاعی نداشته باشید؛ با استفاده از این ابزار آشکار شده و می‌توانید برای پاک‌سازی اقدام کنید. بنابراین، GlassWire یک ابزار محافظت از حریم شخصی نیز محسوب می‌شود. 

این برنامه می‌تواند میزان مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها را روی نوار ابزار اندروید نیز به شما نشان بدهد تا سریع‌تر متوجه شوید هر برنامه در چه وضعیتی قرار دارد. 

اپلیکیشن GlassWire رایگان است و به راحتی می‌توانید از گوگل‌پلی دانلود و روی گوشی موبایل یا تبلت نصب و استفاده کنید. برای دانلود این اپلیکیشن روی آیکون زیر کلیک کنید:

 

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟