با استادیار مدیریت کلاس‌ها آسان می‌شود
11 ارديبهشت 1396
دانلود کنید؛ استادیار اپلیکیشنی کاربردی برای اساتید دانشگاه‌ها
اگر از اساتید محترم دانشگاه‌ هستید و هر ترم با کلاس‌ها و دانشجویان مختلفی ارتباط دارید، به شدت استفاده از اپلیکیشن استادیار را به شما توصیه می‌کنیم. استادیار این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد تا به بهترین شکل ممکن و از طریق اسمارت‌فون خود نسبت به مدیریت کلاس‌ها، دانشجویان و نمرات آن‌ها اقدام کنید. با سایت شبکه همراه باشید.

shabake-mag.jpg

اساتید دانشگاه عموما با مشکل ساماندهی وضعیت کلاس‌های هر ترم خود و دانشجویان هر کلاس مواجه هستند. اما استادیار اپلیکیشنی است که می‌تواند از مشکل را برطرف سازد. با استفاده از این برنامه می‌توانید از طریق گوشی هوشمندتان به مدیریت کلاس‌ها و دانشجویان خود بپردازید. هنگامی که برای اولین بار اپلیکیشن استادیار را اجرا می‌کنید، چند صفحه راهنمای کوتاه پیش رویتان قرار می‌گیرد. در این صفحات توضیحات کوتاهی در مورد قابلیت‌های اپلیکیشن مذکور ارائه شده است.

پس از اینکه محیط یا رابط کاربری اپلیکیشن استادیار نمایان شد، سه منو یا تب اصلی را در بخش فوقانی صفحه مشاهده خواهید کرد که به ترتیب از راست به چپ یادداشت‌ها، کلاس‌ها و کلاس جدید نام دارند. برای اینکه یک کلاس جدید را در استادیار تشکیل دهید، باید به تب "کلاس جدید" مراجعه کنید. با لمس اسلایدر موجود در کنار گزینه "نام دانشگاه 1" می‌توانید یک کلاس را تعریف کنید. سپس به تب کلاس‌ها مراجعه کنید. مشاهده خواهید کرد که یک کلاس فعال در این بخش ایجاد شده است.

به منظور ویرایش مشخصات کلاس مد نظر، کافی است که آیکون مداد را لمس کنید. در پنجره پاپ‌آپ نمایان شده می‌توانید مشخصاتی از جمله نام دانشگاه، نام کلاس، ساعت و روز کلاس و غیره را وارد نمایید. با تکرار این مراحل می‌توانید هر تعداد کلاس که در ترم جاری دارید را به لیست کلاس‌های خود در اپلیکیشن استادیار اضافه کنید.

اما برای وارد کردن اطلاعات دانشجویان هر کلاس، ابتدا باید نام کلاس مورد نظر را از تب "کلاس‌ها" لمس کنید. سپس آیکون "اضافه کردن دانشجو" را انتخاب کنید. مشخصات دانشجو را وارد و گزینه ثبت اطلاعات را انتخاب کنید. به همین ترتیب می‌توانید مشخصات هر یک از دانشجویان کلاس را وارد برنامه استادیار کنید.

پس از اضافه کردن دانشجویان به لیست کلاس، منویی مشابه با عکس زیر مطابق با تعداد دانشجویان کلاس شما نمایان می‌شوند. با استفاده از این منو می‌توانید به طور مستقیم نسبت به حضور و غیاب دانشجویان، ثبت تاخیر ورود به کلاس و حتی دادن نمره منفی و مثبت به آن‌ها اقدام کنید.

برای نمره منفی و مثبت چهار دلیل مختلف در نظر گرفته شده است که شامل فعالیت کلاسی، تمرین، پروژه و اختیاری می‌شود. به منظور ویرایش و تغییر ارزش نمرات منفی و مثبت کافی است که به صفحه اصلی اپلیکیشن استادیار مراجعه کرده و سپس وارد منوی اصلی آن شوید. حال باید گزینه "نمرات" را انتخاب کنید.

به طور کلی اپلیکیشن استادیار شامل قابلیت‌های متعددی می‌شود که موارد فوق اصلی‌ترین هدف این برنامه را در بر می‌گیرد. همانطور که مشاهده کردید با استفاده از این اپلیکیشن فوق‌العاده کاربردی، شما به عنوان یک استاد دانشگاه می‌توانید با گوشی هوشمندتان کلاس‌ها و دانشجویان خود را مدیریت کنید. مجموعه قابلیت‌های اپلیکیشن مذکور شامل موارد زیر می‌شود:

 • امکان مدیریت تمام دانشجویان و گزارش عملکرد فعالیت آن‌ها (غیبت، تاخیر و فعالیت کلاسی، نمره مثبت و منفی) 
 • امکان ثبت و مدیریت 20 کلاس‌ درس در طول هر ترم تحصیلی (گزارش کلاسی و شخصی‌سازی نام و مشخصات کلاس‌ها)
 • مجهز به دفترچه یادداشت و امکان نوشتن نوت
 • امکان ثبت یادآوری کلاسی و هشدار در تاریخ‌های مورد نیاز
 •  امکان ثبت یادداشت برای هر دانشجو و ثبت یادآوری برای آن
 • خروجی گرفتن از نمرات میان ترم و ‌پایان ترم هر کلاس با صورت PDF
 • تعیین ارزش پروژه‌های دانشجویی
 • امکان پرینت مستقیم فایل PDF نمرات میان ترم و پایان ترم از گوشی
 • تعریف نماینده برای هر کلاس و ارتباط با او از طریق ایمیل یا تلگرام
 • حذف هوشمند دانشجو بعد از گذراندن تعداد غیبت‌های مجاز
 • قابلیت شخصی‌سازی تعداد غیبت‌های مجاز
 •  امکان ثبت تاخیر برای هر دانشجو و تعیین مقدار حد مجاز تاخیرها
 • امکان ثبت نمرات مثبت و منفی برای دانشجویان
 • سنجش کیفیت عملکرد کلاس‌ها
 • تهیه فایل پشتیبانی ماهیانه به صورت هوشمند.

بنابراین اگر از اساتید محترم دانشگاه هستید یا بنا به هر دلیل نیاز به مدیریتی تیمی دارید که سبک فعالیت‌ و نظارت آن‌ها مشابه با دانشجویان یک کلاس است، همین حالت اپلیکیشن استادیار را دانلود و از آن استفاده کنید. توسعه دهنده این اپلیکیشن در تلاش است تا در آینده نزدیک نسخه‌ای مشابه با این برنامه را برای دانشجویان هم منتشر سازد.

دانلود اپلیکیشن استادیار از کافه بازار:

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

 • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

 • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟