آشنایی با اپلیکیشن هواشناس
30/03/1396 - 16:45
دانلود کنید: هواشناسی دقیق روی گوشی شما
اپلیکیشن‌ها و ویجت‌های زیادی برای هواشناسی منتشر شده است و هر کاربر برحسب علاقه و سلیقه‌اش و البته سیستم‌عامل اسمارت‌فون‌اش از یک برنامه استفاده می‌کند. در ایران چندین اپلیکیشن بسیار خوب پیش‌بینی وضعیت آب‌وهوا روی اندروید نوشته شده که اپلیکیشن «هواشناس» یکی از بهترین‌ها است.

1606683296_1_0.gif

در ابتدا باید اشاره کنیم برنامه هواشناس از روی کافه‌بازار بیش از ۲۰۰ هزار بار دانلود شده است که برای یک اپلیکیشن ایرانی و فارسی موفقیت بزرگی محسوب می‌شود. این اپلیکیشن در چندین جشنواره وب و مسابقات اپلیکیشنی به عنوان نرم‌افزار برتر انتخاب شده و جوایزی دریافت کرده است.

هواشناس با استفاده از ۱۸ منبع معتبر و رسمی هواشناسی در ایران و دنیا سعی می‌کند داده‌های خود را جمع‌آوری کرده و با یکدیگر ترکیب کند و نتایجی بسیار دقیق به کاربران نشان بدهد. 

با استفاده از این اپلیکیشن می‌توان وضعیت هواشناسی تمامی استان‌ها و شهرستان‌های ایران را به طور دقیق مشاهده کرد و نیازی به اینترنت برای به‌روزرسانی این نرم‌افزار نیست. البته، تمام شهرها و کشورهای جهان نیز پشتیبانی می‌شوند. گزارش‌های هواشناسی به صورت ساعتی و لحظه‌ای هستند و می‌تواند وضعیت آب‌وهوایی تا ۶۰ سال آینده را نیز پیش‌بینی کند. 

با استفاده از پیامک می‌تواند تغییر وضعیت آب‌وهوایی را یک ساعت قبل از وقوع به کاربر هشدار بدهد و وضعیت هواشناسی روز آینده را نیز در انتهای شب به کاربران پیامک کند. این اپلیکیشن اطلاعاتی مانند میزان رطوبت، سرعت باد، احتمال بارش باران و نظایر این‌ها را نیز نمایش می‌دهد. البته، استفاده از برخی از این سرویس‌ها همراه با پرداخت هزینه است. 

رابط کاربری این اپلیکیشن بسیار ساده است و همان‌طور که در تصاویر دیده می‌شود، سریعا اطلاعات لازم برای آگاهی از وضعیت آب‌وهوایی را در اختیار شما قرار می‌دهد. می‌توانید چندین شهر و کشور را انتخاب و همز‌مان وضعیت آن‌ها را گزارش‌گیری کنید. برخی از اپلیکیشن‌ها بیش از حد شلوغ و مملو از اطلاعات فنی یا ابزارهای مختلف هستند که کارکرد اصلی خود را از دست می‌دهند ولی اپلیکیشن هواشناس روی موضوع اصلی خود یعنی گزارش وضعیت آب‌وهوای شهر و کشور انتخاب شده تمرکز دارد. 

اپلیکیشن هواشناس علاوه بر هواشناسی به ابزارهایی مانند تقویم هجری شمسی و تاریخ نیز مجهز است و می‌تواند به عنوان ویجت روی اندروید و در بخش آگاه‌سازی بنشینند. این اپلیکیشن جذاب و رایگان را از روی لینک زیر برای اندروید دانلود کنید:

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟