کنترل بیشتر روی شبکه‎های بی‎سیم
هشت برنامه کاربردی آندرویدی برای مدیریت شبکه‎های وای‎فای
استفاده از وای‎فای یکی از بهترین و کم هزینه‎ترین روش‎های دسترسی موبایل‎ها به اینترنت است. اما بعضی وقت‌ها که دسترسی به سیگنال وای‎فای به خوبی انجام نمی‎شود، همین روش ایده‌ال باعث دردسر و عصبانیت استفاده کننده می‎شود. یکی از روش‎های افزایش قدرت سیگنال زمانی که شما از روتر برای دسترسی به شبکه استفاده می‎کنید، تغییر کانال وای‎فای است. به منظور اطلاع از وضعیت و دستکاری شبکه‎های بی‎سیم برنامه‎هایی تولید شده که شما می‎توانید با نصب آن‎ها روی موبایل آندرويد خود به خیلی از گزينه‎های مربوط به شبکه وای‎فای دسترسی داشته باشید.

1606683296_1_0.gif

1. WiFi Analyzer

برنامه WiFi Analyzer یکی از بهترین روش‎ها برای اطلاع از قدرت سیگنال و کانال شبکه‎های وای‎فای است. با این برنامه شما می‎توانید به وسیله تعدادی نمودار از وضعیت کانال و قدرت سیگنال تمام شبکه‌های وای‎فای پیرامون خود مطلع شوید و بهترین مکان برای دسترسی به شبکه وای‎فای را پیدا کنید.

2. inSSIDer

یکی از روش‎های پیدا کردن شبکه‎های وای‎فای مخفی استفاده از این برنامه است. با استفاده از این برنامه شما می‎توانید نقاط دسترسی ضعيف یا مخفی را پیدا کنید. زمانی که از روش عادی و معمول اسکن شبکه در تنظیمات موبایل خود استفاده می‎کنید، موبایل شما نمی‎تواند شبکه‎های وای‎فای مخفی را پیدا کند. همچنین این برنامه اطلاعات و جزئیات مهم دیگری از شبکه‎ها را در اختیار شما قرار می‎دهد.

3. WiFiKill

از طریق این برنامه شما می‎توانید شبکه وای‎فای را دستکاری کنید. این برنامه به شما اين امكان را می‎دهد که ارتباط سایر استفاده کنندگان از شبکه را غیرفعال كنيد. با جلوگیری از دسترسی دیگر مصرف كنندگان، شما می‎توانید از تمام سرعت و پهنای باند شبکه وای‎فای خود استفاده کنید. این برنامه یک ابزار مفید برای دستکاری شبکه‎های وای‎فای است. به خاطر داشته باشید كه هرگز از این برنامه برای شبکه‎های عمومی‎ استفاده نکنید.

4. Fing

Fing شبکه شما را تجزیه و تحلیل کرده و به شما می‎گوید چند دستگاه دیگر در حال استفاده از شبکه وای‎فای شما هستند. این برنامه اطلاعات دیگری از قبیل نام دستگاه‎های متصل، مک آدرس و آدرس IP آنها را نیز در اختیار شما می‎گذارد. ابزارهای دیگری مثل اسکن IP، روشن کردن سیستم از طریق شبکه و چند قابلیت دیگر نیز از دیگر مزایای برنامه Fing هستند.

5. WiFi Protector

WiFi Protector شما را از حملات برنامه‎های مخرب اختلال در شبکه محافظت می‎کند. هر زمان که یکی از کاربران دستگاه‎های آندروید موجود در شبکه شما برای از کار انداختن شبکه از برنامه‎های مختل کننده دسترسی به شبکه استفاده کند، این برنامه از آن جلوگیری کرده و از شبکه شما در برابر این گونه حملات محافظت می‎کند.

6. Internet Speed Meter

برای مشاهده سرعت انتقال اطلاعات میان دستگاه آندرويد و شبکه خود می‎توانید از این برنامه استفاده کنید. این اطلاعات به صورت زنده و بلادرنگ از طریق نوار وضعیت تلفن یا تبلت شما قابل مشاهده است.

7. Shareit

با استفاده از این برنامه می‎توانید فایل‎های چندرسانه‎ای موجود در تلفن آندرويد خود را با دیگر کاربران سیستم‌عامل آندرويد با سرعت خیلی بالا به اشتراک بگذارید. شما می‎توانید با استفاده از برنامه Shareit داده‎های خود را تا سرعت حداکثر 5 مگابایت در ثانیه به اشتراک بگذارید.

8. Airdroid 3

شما می‎توانید با استفاده از این برنامه به طور بی‌سیم داده‎های خود را بین موبایل آندرويد و کامپیوتر شخصی جابجا کنید. Airdroid از طریق مرورگر وب کامپیوتر شخصی به آن متصل مي‎شود، به همین دلیل برای استفاده از آن نیازی به نصب برنامه اضافی روی کامپیوتر شخصی خود ندارید.

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟