قابلیت‌های متفاوت را با موبوگرام تجربه کنید
دانلود کنید: موبوگرام؛ تلگرامی پیشرفته‌تر با قابلیت زمان‌بندی دانلودها
در این مقاله قصد داریم که اپلیکیشن پیام‌رسان قدرتمند دیگری که به نوعی نسخه تکمیل شده اپلیکیشن تلگرام است را به شما عزیزان معرفی کنیم. این اپلیکیشن موبوگرام نام دارد و در مقایسه با سایر اپلیکیشن‌های جایگزین تلگرام، عملکردی سریع‌تر و روان‌تر داشته و قابلیت‌های متفاوتی را ارائه می‌کند. با مجله شبکه همراه باشید.

همانطور که می‌دانید اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام در بین کاربران دستگاه‌های هوشمند موبایلی محبوبیت فوق‌العاده‌ای یافته است. هم اکنون تقریبا هر فردی در گوشی یا تبلت خود از تلگرام استفاده می‌کند. اما با وجود تمام قابلیت‌هایی که در نسخه اصلی اپلیکیشن تلگرام ارائه شده، کمبود برخی از قابلیت‌های پیشرفته‌تر در آن احساس می‌شود.

به عنوان مثال در نسخه اصلی اپلیکیشن تلگرام قادر به مخفی کردن وضعیت آنلاین یا آفلاین بودن خود یا حالت "در حال تایپ" نیستید! نمی‌توانید گروه‌ها و گفتگوهای شخصی خود را در بخش‌های مجزایی از هم تفکیک کنید! به طور همزمان با دو شماره در یک دستگاه لاگین شوید و از همه مهم‌تر (حداقل برای ما ایرانی‌ها) قادر به زمانبندی دانلودها نخواهید بود.

مواردی که در بخش فوق اشاره کردیم، می‌توانند تنها بخش کوچکی از نقطه ضعف‌ها یا کمبودهای نسخه اورجینال اپلیکیشن پرطرفدار تلگرام باشند. خوشبختانه شما می‌توانید با دانلود نسخه‌‌ای غیر رسمی از این برنامه، تمام قابلیت‌ها فوق را در کنار ویژگی‌های پیشرفته‌تر دیگر در اختیار داشته باشید. به این منظور کافیست که نسبت به دانلود اپلیکیشن فوق‌العاده کاربردی موبوگرام اقدام کنید.

موبوگرام که به آن تلگرام مجهز به قابلیت‌های پیشرفته‌تر هم گفته می‌شود، عملکرد بسیار دقیق و روانی دارد. این اپلیکیشن قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای را ارائه می‌کند که به واقع تمام کمبودهای نسخه اورجینال اپلیکیشن تلگرام را تحت پوشش قرار می‌دهد. در این مقاله قصد داریم که نگاهی به اپلیکیشن موبوگرام و قابلیت‌های آن داشته باشیم.

 اپلیکیشن موبوگرام

هنگامی که برای اولین بار پس از نصب اپلیکیشن موبوگرام آن را اجرا می‌کنید، باید به شیوه مشابه با تلگرام، شماره خود را در آن لاگین نمایید. برای انجام این عمل شماره خود را وارد کرده و کدی که برایتان ارسال می‌شود را در مرحله بعد وارد کنید. با انجام این عمل در مدت زمان کمتر از چند ثانیه وارد پنل اصلی اکانت خود می‌شود.

اپلیکیشن موبوگرام

اپلیکیشن موبوگرام تب‌های مختلفی را ارائه می‌کند که در تصویر فوق این تب‌ها را با یک کادر قرمز رنگ نمایش داده‌ایم. تب‌هایی که به طور پیش‌فرض در این بخش ارائه شده‌اند به ترتیب از راست به چپ شامل تب خوانده نشده‌ها، تمام پیام‌ها، برگزیده‌ها، مخاطبین، گروه‌ها، سوپر گروه‌ها، کانال‌ها و ربات‌ها می‌شوند. اما این تب‌ها چه کارایی دارند؟

 • خوانده نشده‌ها: در این تب لیست پیام‌هایی که از سوی مخاطبین دریافت کرده و خوانده نشده باشند، ارائه می‌شود.
 • تمام پیام‌ها: در این تب تمام پیام‌ها، لیست گفتگوها، گروه‌ها و کانال‌های اکانت خود را مشاهده خواهید کرد.
 • برگزیده‌ها: در این بخش لیست گفتگوهای برگزیده خود را مشاهده می‌کنید.
 • مخاطبین: در این تب لیست گفتگوهای مخاطبین اکانت شما نمایش داده می‌شود.
 • گروه‌ها: شامل تمام گروه‌های معمولی می‌شود که در آن عضو هستید.
 • سوپر گروه‌ها: شامل تمام سوپر گروه‌هایی می‌شود که در آن عضو هستید.
 • کانال‌ها: لیست تمام کانال‌هایی که در آن عضو هستید را نمایش می‌دهد.
 • ربات‌ها: در این بخش لیست ربات‌ها فعال اکانت تلگرام شما نمایش داده می‌شود.

اپلیکیشن موبوگرام

در بخش فوقانی این تب‌ها هم سه آیکون مختلف ارائه شده که در عکس فوق و سمت راست آن‌ها را نمایش داده‌ایم. این سه آیکون به ترتیب آیکون جستجو، آیکون چت با خود و آیکون حالت روح هستند. وظیفه این سه آیکون به ترتیب از راست به چپ ب شرح زیر است:

 • جستجو: با استفاده از این گزینه می‌توانید یک عبارت خاص را در تمام گفتگوهای خود جستجو کنید.

 • آیکون چت با خود: با لمس این آیکون به صفحه چت با خودتان هدایت می‌شوید.

 • آیکون حالت روح: با فعال کردن این حالت آنلاین بودن شما برای سایر افراد، حتی در شرایطی که در صفحه گفتگوی با آن‌ها باشید نمایش داده نمی‌شود.

اپلیکیشن موبوگرام

اپلیکیشن موبوگرام همچنین قابلیت مخفی کردن وضعیت حالت تایپ و عدم نمایش پیام‌های خوانده شده را هم دارد. برای فعال کردن این گزینه کافیست که به صفحه گفتگوی خود با مخاطب مورد نظر مراجعه کنید. سپس آیکون سه نقطه موجود در بخش بالا  سمت راست صفحه را لمس کرده و گزینه "تنظیمات گفتگو" را انتخاب کنید. نهایتا با روش کردن دو گزینه "مخفی کردن وضعیت در حال تایپ" و "عدم ارسال وضعیت خوانده شدن پیام" می‌توانید از نمایش وضعیت در حال تایپ و دو تیکی شدن پیام‌های خوانده شده جلوگیری کنید.

اپلیکیشن موبوگرام

اپلیکیشن موبوگرام قابلیت پشتیبانی همزمان از دو اکانت فعال را هم ارائه می‌کند، اما بدین منظور شما ملزم به دانلود "موبوگرام دوم" خواهید بود. موبوگرام دوم اپلیکیشنی است که تنها در شرایط نصب بودن نسخه اصلی موبوگرام در دستگاهتان قادر به استفاده از آن خواهید بود و به موجب آن می‌توانید دو اکانت تلگرام را به طور همزمان با سرعت بالا در دستگاه خود لاگین و مدیریت کنید. به منظور دانلود این برنامه و فعال کردن همزمان دو اکانت در اپلیکیشن موبوگرام، آیکون منوی اصلی برنامه را لمس کرده و سپس گزینه افزودن کاربر را انتخاب کنید.

اما از نظر ما دو قابلیت هستند که اپلیکیشن موبوگرام را به یک اپلیکیشن جایگزین بسیار بهتر برای تلگرام تبدیل می‌کنند. این دو قابلیت مربوط به امکان زمانبندی دانلودها و دسته‌بندی گفتگوها می‌شود. به موجب وجود قابلیت زمانبندی دانلودها، کاربر می‌توانید بازه زمانی خاصی را به منظور دانلود فایل‌های مورد نظرش در گروه‌ها و کانال‌هایی که در آن عضو است، تعیین نماید.

اپلیکیشن موبوگرام

این قابلیت در شرایطی کاربرد بیشتری دارد که از تعرفه‌های اینترنت رایگان در طول شب استفاده کنید. در این شرایط می‌توانید برای کانال‌های گروه‌های خود بازه زمانی دانلود تعیین کرده و در طول زمان تعیین شده شاهد دانلود محتوای آن‌ها باشید. به منظور استفاده از این قابلیت ابتدا از منوی اصلی اپلیکیشن موبوگرام به "مدیریت دانلود گفتگو" مراجعه کنید. سپس با استفاده از آیکون "بعلاوه" موجود، گروه یا کانال مورد نظرتان را به لیست اضافه کنید. تعداد و نوع پیام‌هایی که قصد دارید پیمایش شوند را مشخص کنید و نهایتا آیکون تیک موجود در بخش فوقانی و سمت راست رابط کاربری برنامه را لمس کنید.

اپلیکیشن موبوگرام

حال آیکون چرخ دنده موجود را لمس کنید. در این صفحه می‌توانید برای دانلود محتوای کانال یا گروه مورد نظر زمانبندی دانلود تعیین نمایید. دقت داشته باشید که برای فعال بودن قابلیت زمانبندی دانلودها حتما باید تیک گزینه "زمانبندی دانلودها" را فعال کنید.

قابلیت بعدی که اپلیکیشن موبوگرام را کاربردی‌تر می‌کند، قابلیت "مدیریت دسته‌بندی‌ها" نام دارد. به موجب این قابلیت می‌توانید برای گفتگوها، کانال‌ها و گروه‌ها خود دسته‌بندی‌های مختلفی تعریف کنید. به عنوان مثال می‌توانید یک دسته‌بندی با عنوان "مسائل کاری" ایجاد کنید و لیست مخاطبین مرتبط با حوزه کاری خود و همچنین گروه‌ها و کانال‌هایی که به آن مرتبط می‌شوند را در این دسته اضافه کنید.

اپلیکیشن موبوگرام

به منظور اضافه کردن دسته‌بندی جدید در اپلیکیشن موبوگرام، از منوی اصلی برنامه گزینه "مدیریت دسته‌بندی" را انتخاب کنید. سپس آیکون شبیه به پوشه نمایش داده شده در عکس فوق را لمس کنید. نام دسته‌بندی مورد نظرتان را وارد کنید و آیکون تیک موجود را لمس نمایید.

اپلیکیشن موبوگرام

حال باید گفتگوهایی که قصد دارید در دسته‌بندی "مسائل کاری" ارائه شوند را انتخاب کنید. نهایتا مشاهده خواهید کرد که دسته‌بندی مورد نظر ساخته شده و حاوی گفتگوهای انتخابی شما خواهد بود. برخی دیگر از ویژگی‌های کلی اپلیکیشن موبوگرام شامل موارد زیر می‌شود:

 • انتخاب مخاطب خاص پیشرفته: از آنلاین و آفلاین شدن، تغییر عکس و نام و شماره تلفن مخاطب خاص خود در کمترین زمان ممکن آگاه شوید.
 • مدیریت رسانه‌ها و فایل‌ها: تمامی رسانه‌ها و فایل‌ها را به یک باره مشاهده و مدیریت کنید.
 • فوروارد چندگانه: یک یا چند پیام را به راحتی به یک یا چند مخاطب یا گروه ارسال کنید.
 • فوروارد پیشرفته: شامل امکان تغییر متن قبل از ارسال، تغییر یا افزودن متن زیر عکس یا فیلم قبل از ارسال، افزودن متن به گیف قبل از ارسال می‌شود.
 •  امکان ارسال نقاشی به صورت حرفه‌ای: در کنار پنجره چت شما یک آیکون وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید به کشیدن نقاشی و ارسال آن برای دوستان خود بپردازید.
 • ترک گروه با امکان بازگشت به گروه: گروه‌های معمولی را به صورت موقت ترک کنید و در صورت تمایل در آینده به گروه برگردید.
 • مخفی کردن محتوا: مربوط به امکان مخفی کردن چت‌ها به صورت پیشرفته و امکان تعیین رمز به صورت عددی و متنی برای آن‌ها می‌شود.
 • آیدی یاب: با استفاده از این قابلیت، می‌توانید دوستانتان را از طریق آیدی جستجو و پیدا کنید.
 • فوروارد بدون نقل قول : می‌توانید پیام‌های دیگران را بدون اینکه نام پیام دهنده نمایش داده شود برای مخاطبین مورد نظرتان ارسال کنید.
 • نمایش تغییرات مخاطبین : از آخرین تغییراتی که مخاطبین در نام، شماره یا عکس پروفایل خود ایجاد می‌کنند مطلع شوید.

اپلیکیشن موبوگرام به دلیل قابلیت‌های فوق‌العاده‌ای که ارائه می‌کند به شدت محبوب شده و کاربران آن روز به روز در حال افزایش هستید. این اپلیکیشن دائما در حال به‌روزرسانی بوده و شما با یک بار نصب آن می‌توانید تمام به‌روزرسانی‌های بعدی این اپلیکیشن را به طور رایگان دریافت کنید. اگر به دنبال نسخه پیشرفته‌تر اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام با قابلیت‌های برتری همچون زمانبندی دانلودها و دسته‌بندی گفتگوها هستید، توصیه می‌کنیم که هم اکنون موبوگرام را در دستگاه اندرویدی خود نصب نمایید.

دانلود اپلیکیشن موبوگرام از کافه بازار:

دانلود اپلیکیشن موبوگرام

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

 • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

 • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟