معرفی اپلیکیشن‌های حوزه آموزشی
دانلود کنید: مشاهده رایگان ویدیوهای آموزشی دوره دبیرستان با اپلیکیشن «نیمکت»
یک دانش‌آموز دبیرستانی می‌شناسید که گوشی موبایل نداشته باشد؟ پس چه ایده‌ای بهتر از اینکه بتوان درس‌های دوره دبیرستان را روی موبایل به این دانش‌آموزان مشتاق فناوری آموزش داد. این ایده را برنامه‌نویسان اپلیکیشن ایرانی «نیمکت» از روی هوا قاپیدند.

1606683296_1_0.gif

نیمکت ویدیوهای آموزشی دروس دوره دبیرستان را برای سه گروه ریاضی، تجربی و علوم انسانی و در هر سه مقطع اول، دوم و سوم دبیرستان به طور رایگان ارایه می‌دهد. این ویدیوها سعی می‌کنند به طور بسیار ساده‌ای و با استفاده از متدهای جدید آموزشی مفاهیم درسی را تشریح و آموزش بدهند. یک دانش‌آموز می‌تواند یک ویدیو را چندین بار ببیند یا بخش‌های از درس را که سرکلاس نفهمیده از روی این ویدیوها بیاموزد. 

این اپ فقط برای دانش‌آموزان نیست و والدین یا معلمان نیز می‌توانند از این ویدیوهای آموزشی برای درک بهتر مفاهیم و الگوبرداری‌های لازم استفاده کنند. در واقع، نیمکت یک ابزار آموزشی در دستان معلمان و دبیران نیز هست.

اولین نسخه نیمکت در سال ۱۳۹۳ عرضه شده ولی اکنون با انتشار نسخه‌های جدیدتر، رابط کاربری بسیار بهتر شده و انیمیشن‌ها و منوها با فونت‌ها و گرافیک بهتری چشم‌نوازی می‌کنند. از قابلیت‌های ویژه این اپلیکیشن می‌توان به امکان دانلود ویدیوها یا انتخاب سطح کیفی نمایش ویدیوها اشاره کرد. ویدیوها بسیار کم حجم هستند تا به راحتی از اینترنت دانلود و پخش شوند. 

اپ نیمکت طرح‌های ویژه‌ای هم مانند «کپسول‌های شب امتحانی» برگزار می‌کند که مخصوص مرور و جمع‌بندی دروس پیش از امتحان هستند. برای دانلود اپلیکشن نیمکت از روی کافه‌بازار به لینک زیر مراجعه کنید:

 

 

 

ماهنامه شبکه را از کجا تهیه کنیم؟
ماهنامه شبکه را می‌توانید از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور و نیز از دکه‌های روزنامه‌فروشی تهیه نمائید.

ثبت اشتراک نسخه کاغذی ماهنامه شبکه     
ثبت اشتراک نسخه آنلاین

 

کتاب الکترونیک +Network راهنمای شبکه‌ها

  • برای دانلود تنها کتاب کامل ترجمه فارسی +Network  اینجا  کلیک کنید.

کتاب الکترونیک دوره مقدماتی آموزش پایتون

  • اگر قصد یادگیری برنامه‌نویسی را دارید ولی هیچ پیش‌زمینه‌ای ندارید اینجا کلیک کنید.

ایسوس

نظر شما چیست؟